Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

DX.com sitesinden 500 dolarlık vergisiz alışveriş

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında serdar beyaz tarafından paylaşıldı.

1. serdar beyaz

serdar beyaz Üye

Seviye:
    Arkadaşlar, şimdi ben dx.com sitesinden 500 dolarlık alışveriş yapmak istiyorum, ama bildiğim kadarıyla vergiye tabi olmaması için 75 euro üzerinde alışveriş yapmamak gerekir, bende bu 500 dolarlık alışverişi 100'er dolarlık parçalar halinde almaya karar verdim, ayın 18'de ilk 100 dolarlık siparişi geçtim ve beklemedeyim. yanlız kafama takılan soru şu, 2.ci 100 dolarlık mazemenin siparişini, ilk verdiğim sipariş gelmeden vermemelimiyim yoksa siparişlerin arasında 5-10 gün zaman aralığı olduktan sonra ilk sipariş elime ulaşmadan 2.ci siparişi geçmemde sorun olmazmı_? bu arda bilginize=malzemlerin hepsi bisiklet aksesuarı.son olarakta yurtdışı alışverişte 1 yıl içinde şu kadardan fazla alışveriş yapmak yasaktır gibi bir sınır varmıydı emin olmak istiyorum.

2. mücahid yapıcı

mücahid yapıcı Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Diğer siparişleri abin, kardeşin, enişten, halan adına verirsen beklemek zorunda kalmazsın ;)

3. serdar beyaz

serdar beyaz Üye

Seviye:
    adres ve soy isimlerin aynı olması sorun yaratmazmı_?, birde konuda anlattığım şartalarda almak için illa ilk siparişimin elime ulaşması ondan sonra diğer siparişi vermem şartmı.

4. Fatih Çetin

Fatih Çetin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    elinize ulaşmasını beklemeyin. Takip numarası ile paketinizin yurtdışı edildiği bilgisini gördüğünüzde yeni siparişinizi verirsiniz.

5. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    75€ ve yılda birey başına 5 kez alışveriş yapabilirsiniz diye biliyorum

Murat B. bunu beğendi.
  6. Mehmet H.

Mehmet H. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    hanede kaç kişi varsa bölüştür

7. serdar beyaz

serdar beyaz Üye

Seviye:
    sipariş numaramı dx.com Order Tracking bölümüne e-mail adresimle gönderdim ama okey falan demedi:), yoksa ptt sorgulama bölümündenmi sorgulatmalıyım_?.

o zaman annemin,babamın,kardeşlerimin üzerine 100 dolara bölerek 400 dolarlık daha alışverişi bir anda yapayım'mı, yani aynı anda gelir böylece, ve vergiye tabi olmıyacak böylece, gümrüktende sorun çıkmayacak eminsiniz değilmi_? arkadaşlar sonra yakmayın beniii:p

8. Fatih Çetin

Fatih Çetin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    dx.com size bir takip numarası verecek. ptt'nin sayfasından sorgulatabilirsiniz.
    sipariş numarası ile kargo takibi yapılamıyor.

9. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Sipariş numaran kargon gönderildiğinde otomatik sana yollanır. Senin bir işlem yapmana gerek yok. Hepsini kendi adına ver hiçbir şey olmaz. Sadece 75€'yu geçmesin, ona dikkat et...

10. serdar beyaz

serdar beyaz Üye

Seviye:
    miktarı ben ayarladım 75 euro'yu geçmiyor zaten, lakin konuyu tam okuduysanız, örnek; ben 100 dolar sipariş geçtim 5 gün önce, şimdi 2.ci siparişi geçersem ikiside aynı anda gümrüğe çıkarsa bende vergi almazlarmı, o nedenle benim derdim 1 sipariş ile 2.ci sipariş arasında nekadar zaman olmalıki toplam 5 kargom gümrükte aynı anda olmasın ve ben vergiye girmeyeyim. derdim bu benim.

11. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Konuyu iyi okudum merak etme. Senin yasal olarak zaten 5 hakkın var ve sipariş başı limitin belli. Bunlara uyarsan sıkıntı yaşamazsın. Aynı anda da gümrüğe girse hepsi farklı sipariş olduğu için hepsi gelir...

12. serdar beyaz

serdar beyaz Üye

Seviye:
    eyvallah çok sağol, iyiki konusunu açmışım yoksa boşa bekliycektim aylarca.

13. Cihan T.

Cihan T. Yeni Üye

Arkadaşlar limit tek alışverişte 75 Euro mu?

14. Onur Kuzik

Onur Kuzik Forum Demirbaşı

Seviye:
    Evet, 75 euro.

15. Cihan T.

Cihan T. Yeni Üye

Teşekkür ederim :)

16. serdar beyaz

serdar beyaz Üye

Seviye:
    şimdi bu 75 euro konusunuda netleştirmek lazım, örneğin 75 euro=103 dolar yapıyor, sipariş 104 dolar tuttu 1 dolar yüzünden vergiye tabi tutacakları kesinmi_? yoksa belli bir müsamaha limitleri varmı, hani 3-5 doları görmezden gelirler veya 1 doları bile görmezden gelmez çakarlar vergiyi diyebilirimiyiz.

17. Onur Kuzik

Onur Kuzik Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bu soylediklerinizin hepsi muhtemel. Ama olup olmayacagini ancak siparisleri verip, urunler gumruge ulasinca ogrenebilirsiniz.

1 euro veya 1 dolar icin bile vergi hesaplayabilirler. Ayrica, yeni sistemde vergiyi hesaplayip koliyi PTT ye teslim ettikleri icin urun direk kapiniza gelir ve almak icin odemek zorunda olursunuz.

Bu nedenle limite cok yakin siparisler vermek her zaman risklidir.

Benim tavsiyem, hepsini arka arkaya siparis vermeyin. Koli yurtdisina sevk edildi yazdiktan 1 veya 2 gun sonra yeni siparisinizi verin.

18. serdar beyaz

serdar beyaz Üye

Seviye:
    dx sitesine bilgisayar ingilizcem:) ve ''google translate'' yardımı ile, siparişimin son durumunu sordum, ve 500 dolarlık alışverişimi gümrük sınırı nedeniyle 100'er dolar halinde yapmak zorunda kaldığımı yazdım. çirkin kız sara'nın yazdıklarıda bunlar. yine ''google translate'' yardımı ile anladığım kadarıyla, siparişiniz onaylandı,bu siapriş için herşey tamam,tüm paketler hediye olarak ilan edilmiştir hiç endişe etmeyin, çoğu ülke için sipariş tuttarını %60 düşük göstermekten bahsediyor sanırım. ingilizce bilenler bakabilirmi.

Sara: at 10:54:49
    订单号(burada takip numaram yazılı)
    Sara: at 10:54:50
    状态:paymentConfirmed
    Sara: at 10:55:01
    for this order everything is okay now
    Sara: at 10:55:12
    we send all packages as a gift, please no worry.
    Sara: at 10:55:12
    All packages are declared as “gift
    Sara: at 10:55:13
    and
    Sara: at 10:55:22
    For most countries, orders shipped with airmail use the product category for the description and a randomly generated value 30%-60% of the order total.

19. serdar beyaz

serdar beyaz Üye

Seviye:
    yahu çat pat bir şekilde dx.com müşteri hizmetlerine 178 dolarlık alışverişimi faturada 100 dolar gösterirmisiniz, türkiyede gümrük sınırı 75 euro=100 $ yazıyorum. yanlış anlamadıysam onların söylediği honkong tüm siparişleri hediye paketi olarak gönderir ve paketle birlikte asla faura göndermez gibi birşeyler yazıyor. böyle bir bilgisi olan varmı tek seferde 178 dolar çıkarayımmı ne dersiniz.