Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Düzenli turlara yeni başladım...

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında yigit00 tarafından paylaşıldı.

1. yigit00

yigit00 Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba Size bir kkaç sorum olacak ilginiz ve alakanız için teşekkürler

1)80 dk da 24 km yapiyoruz hiç yorulmuyorum sizce normaldir bacaklarım bile ağrimiyor çok guzel bir mtb'm var carraro crp690 sizce o mu iyi ben mi anlayamadım.

2) 2saatlik bir turda yanıma kaç litre su ve kaç adet gofret almalıyım.

3)izmir bisiklet Derneği turlarına katilabilecek duruma nasıl gelirim ve yaş sorun olurmu aile izin kağıdı alsam tamir bilgim de var.

Yas14 kilo71 boy 174 bisiklet carraro crp690

2. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    mesajının en güzel kısmı bisikletini sevmen bence :) keyfini çıkar :)

80 dakikada 24km, ortalama 18 km/saat yapar ki, çok parlak diil bence... tabi bu 24 km'nin ne kadarı iniş, ne kadarı tırmanış bunu bilmiyorum... yine de şundan emin olabilirsin: senin bisikletinden daha iyi bisikletler olduğu gibi senden daha iyi bisikletçiler de var :) -- ama bence bu bisiklet seni baya bi idare eder (en az 3, 5 yıl falan :) )

diyceğim şu ki, yaş 14 -- ve severek pedallamaya devam... :)

3. Uğur Ece

Uğur Ece Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    normal koşullarda (yol düzlükse ve yetişkin bir birey sürüyorsa mesela) 18 km/s ortalama hız hiçbirşey ifade etmez, keyif sürüşü hızıdır 15-20 arası. ama senin yaşın 14 daha ve rotanı da bilmiyorum belki tırmanış var rotanda, o yüzden 18 gayet güzel bir ortalama hız senin için bana göre yaşını hesaba katınca :)

2 saatlik sürüşte (hiç yorulmuyorum dediğin için, demek ki kendini zorlamıyorsun) sana 1-2 litre arası su yeter. minimum 1 lt al, minimum. ha bu 1 mi 1.5 mu 2 mi olacak ona sen karar vereceksin. ha rotanda çeşme vs falan varsa eğer direk 1 lt al çık, çeşmeye gelince doldurursun boşuna taşıma ekstra 1 lt su..

kentindeki bisiklet gruplarına burdan ulaşabileceğin gibi daha iyisi facebook üzerinden ulaşmayı dene. mutlaka grup olarak bulunuyordur mutlaka, aratınca çıkar.

sürüşlere katılman için;
    - kask ve ön - arka aydınlatma temel şartlar.
    - eldiven kullanırsan da güzel olur.
    - gruba ayak uydurabilecek kondisyon. 20ye çıkabilirsin zorlanmadan, 80 dk 18le sürüp gram ağrı hissetmiyorsan 20yle de rahatça sürersin. performanslı sürüşlerine katılman çok zor ve zaten tehlikeli daha ama keyif sürüşlerine katılmaman için bir sebep yok.

bunların tamamsa geriye aile kalıyor. öyle izin kağıdı falan çok saçma, istemezler öyle birşey ama mutlaka ailenden izin al ve bunu sürüşten önce yetkiliye bildir hatta sürüşe katılman kesin olması için telefonla aileni aradığında yetkiliyle bizzat konuşsun iki tarafın da içi rahat olsun :)

bisikleti bırakma.. :)

4. yigit00

yigit00 Yeni Üye

Seviye:
    Rotam izmir sahildeki bisiklet yolu yokuş yok ama planımdaki rotalarda cikamayacagim yokuş ta yok ufaktefek Tepecikler siz yokuş bile demezsiniz.

Ruzgar olmadığı zamam 20 nin üstüne cok rahat çıkıyorum

Tek eksigim kask onuda 1 aya kadar alıcam