Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

düz yolda arabaya arkadan değdirmek :D

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında mesut emin yarıcı tarafından paylaşıldı.

1. mesut emin yarıcı

mesut emin yarıcı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Merhaba yine bir macera ile karşınızdayım :D bu gün başıma çok ilginç bir olay geldi bisikleti bisikletçiye vermiştim bir takım sorunları vardı onları yaptırdım bisikleti aldım bisiklet yolda uçuyordu resmen bende şehrin en işlek caddesinde beyaz bi ford focusun arkasından ilerliyorum arada 1 m ya var ya yok araba bir anda ani fren yaptı durdu ben frenlere asıldım duramayağımı anlayınca arabanın sağına doğru kırdım ve masa hafifce tampona değdi adam baktı fln çizik yok devam etti arabanın aniden durmasının sebebi de ters yönden önüne bir arabanın çıkmasıymış nasıl iştir anlamıyorum adam bile bile neden ters yöne girer ki zaten tek şerit yol o da tek yön. Bu olay bana çok garip ve komik geldi doğrusu oturup kendi halime güldüm :D insanllah ilerleyen günlerde bi kamyona arkadan bindirmem :D

Ali Serdar GÖK bunu beğendi.
  2. celalettin kabak

celalettin kabak Yeni Üye

Seviye:
    takip mesafesi önemli geçmiş olsun

3. umur erdinc

umur erdinc Aktif Üye

Seviye:
    aman diyeyim, dikkatli olmak lazim.

ben de bugun trafigin yogun olmasi sebebiyle besiktas-sariyer arasinda birkac kez onumdeki araca carpma tehlikesi atlattim. hepsinde 5-10 cm kala durdum. en cok onumde bir kamyonete ve bir audi'ye carpmak uzereyken korktum, zira kamyonetin kasasina yapisirsam, beni spatulayla kazirlar, audi'ye bir sey olursa da masraflar icin bisikletimi satmam gerekir.

arkadasin dedigi gibi, takip mesafesi onemli...

4. Mutlu Köksal

Mutlu Köksal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Mesut çok geçmiş olsun tekrar ama maceralarını merakla takip ediyorum onu söylemem şart :D

mesut emin yarıcı bunu beğendi.
  5. Ali Aktürk

Ali Aktürk Aktif Üye

Seviye:
    Ben de frenlere yağ kaçırıca hareket halindeki tranvaya yan taraftan bindiriyorum az kalsın :)

6. Ali Serdar GÖK

Ali Serdar GÖK Üye

Seviye:
    aman kamyonlara dikkat ;-)))

7. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Takip mesafesi önemli, ben araba kullanırken 88-89 takip mesefesi testini şehir içinde bisiklette de uyguluyorum, kimin ne zaman duracağı belli olmuyor., tedbiri elden bırakmamak lazım, bazı durumların haricinde arkadan çarpan suçlu oluyor. (Bu yöntemi bilmeyenler için: Araç seyir halindeyken aracın geçtiği bir noktayı belirleriz örneğin bi ağaç, öndeki araç tam o noktadan geçtiğinde normal bi hızla 88-89 dediğimizde bizde o noktaya varıyorsak takip mesafesi uygun demektir, önce varıyorsak yakın takip ediyoruz demektir)

8. mesut emin yarıcı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    bende :D bakalım daha neler gelecek başımıza :D takip mesafesi önemli de hızlı akan trafikte öndekiyle aranı fazla açamıyorsun arkadaki kornaya abanıyor senin hızlı gidemediğini sanıyor yoksa bir de ben orada bisiklet yerine araba kullanıyor olsaydım kesin arkadan daldıydım. ehliyetimi alalı 2 sene oluyor ve de acemi değilim çarpma sebebim adamın aniden durması olurdu çünkü olay saniyelik gerçekleşti bende anlamadım ne olduğunu

9. mesut emin yarıcı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    bu gün de bi pick-up a değdirdim kendimi nuri alço gibi hissediyorum :D :D ama fazla değmedi ucu değdi sadece lastiğin ucu :D

10. Semiral Öztürk

Semiral Öztürk Aktif Üye

Seviye:
    geçmiş olsun bence de takip mesafesi çok önemli ters yönden araç gelmesi fren yapmasına sadece bir sebep. aracın önüne bir çocukta çıkabilirdi başka birşeyde. tek yön demek hiç bir şey olmayacak anlamına gelmez

Şafak Başlar bunu beğendi.
  11. mesut emin yarıcı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    arayı fazla açamıyorum aslında 2 m açınca arkadaki kornaya abanıyor 1 m açınca zorduruyorum bu yüzden düz yolda bir aracın arkasında giderken gözüm araçta ellerim frenlerde en ufak bir şeyde aniden durmaya programladım kendimi :D

12. Adem Gül

Adem Gül Forum Demirbaşı

Seviye:
    Aradaki 1m lik mesafe beni biraz endişelendirdi açıkcası. Bir an bile olsa Türkiye de bisiklet kullandığımızı unutmamalıyız :)

13. mesut emin yarıcı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Ne yapalım :D kaldırımdan mı gidelim :D arayı fazla açarsan adam basıyor kornaya araçlar aferdersin g*tg*te gidiyor resmen ortam sana uymuyorsa sen ortama uyacaksın yapacak bişey yok :D