Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Düz maşaya geçmek

Konu, 'Süspansiyon' kısmında Samet Koç tarafından paylaşıldı.

1. Samet Koç

Samet Koç Bisikletkolik

Seviye:
    Şu an kullanmakta olduğum bisiklette 28 rst neon maşa var ve ben bu maşayı çok nadiren kilidini açıp kullanıyorum. Aklımda düz maşaya geçmek var lakin aklıma takılan nokta sürüş pozisyonumda ne kadar değişim olur?. Çünkü ben pek fazla eğilmeyi seven biri değilim bel ağrısı yapabiliyor. Almayı düşündüğüm maşa ise http://www.erdoganlarbisiklet.com/v2.0.2/yedek-parca/amortisor/rst-rfm-7-28-sabit-masa-beyaz.html. Kullandığım bisiklet merida crossway 20-v

2. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Ben benzer değişimi yaptığımda yaklaşık 12-13 cm alçalmıştı bisiklet, şaft boyunu ona göre ayarlayıp uzun tutunca toplamda eski halinden 7 cc kadar alçaldı. Zaten kadro biraz büyük geliyordu tam uydu değişim sonunda.

En doğru bilgiyi erdoğanları arayıp maşanın şaft borusuna kadar olan boyunu sorarak öğrenebilirsin, şaft boyunu biraz uzun bırakıp specer ile aradaki farkı bir miktar azaltmak mümkün.

3. Semih_ÇELİK

Semih_ÇELİK Forum Bağımlısı

Seviye:
    bu açı değişimini bende farkettim 26" amortisörlü maşanın boru başlangıcına kadar olan uzunlugu 48 cm düz mosso maşanın başlangıç kısmı 44 cm 4 cm çok ciddi bir yükseklik ve eğim gibi görünüyor şu aralar takmak nasip olmadı. boru yu kesdirmeyi düşünüyodum bu şekilde pek gerek kalmıycak gibi. buna yakın bir eğimde sizinkinde olacaktır.

4. SedatT

SedatT Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:

Bu şemada görülen "B" değerinin(axle to crown height) kullandığın maşa ve alacağın maşada birbirine yakın değerlerde olması gerekir.
    Bu nedenle:Bisikletin açılarında önemli bir fark olmaması için "Süspansiyon düzeltmeli rigid maşa" alman gerekir.

Bu linkte 29'er,80 mm süspansiyon düzeltmeli bir rigid maşa örneği var.Bir inceleyiverin.

Samet Koç ve Barış TURAN bunu beğendi.