Düz maşa

Scudo

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.798
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Evet arkadaşlar 26 jant MTB için düz maşa arıyorum , ölçüsü tam olarak ne olmalı , hangisi daha iyidir biraz araştırdım. Rst marka var 450- 550 arası fiyat farkları var, birde sedona 410 v düz maşa var 240 lira gibi fiyat biçmişler , ölçüsü nedir ne değildir çok bir yorum bulamadım . Benim bisiklete olurmu olmazmi onuda bilmiyorum. Malum Amasya Merzifon ufak bir ilçe aradığımı bulamadım da . Tavsiyesi olan arkadaşlar buyurun tavsiyelerinizi bekliyorum.

Eğer bende var diyen temiz 2. El veya sıfır yardımcı olsun lütfen.

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Evet arkadaşlar 26 jant MTB için düz maşa arıyorum , ölçüsü tam olarak ne olmalı , hangisi daha iyidir biraz araştırdım. Rst marka var 450- 550 arası fiyat farkları var, birde sedona 410 v düz maşa var 240 lira gibi fiyat biçmişler , ölçüsü nedir ne değildir çok bir yorum bulamadım . Benim bisiklete olurmu olmazmi onuda bilmiyorum. Malum Amasya Merzifon ufak bir ilçe aradığımı bulamadım da . Tavsiyesi olan arkadaşlar buyurun tavsiyelerinizi bekliyorum.

Eğer bende var diyen temiz 2. El veya sıfır yardımcı olsun lütfen.
Necmettin biraderim Özceylan bisiklet veya Erdoğanlar bisiklete bakabilirsin...
(link)

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.798
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Süper Dede Eyvallah Mümtaz abi ve @MUSA Ç. rst leri araştırdım ilk beğeni listemdeler. Eğer farklı daha hesaplı ve sağlam öneri gelirse bakacam olmadı bu maşadan alacağım. :harika:

• Beğen
Tepkiler: MUSA Ç.

Aybek Cihan

Forum Bağımsızı
Tepki
2.862
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@necmeddin

Mosso M5EV

(link)

Ölçüler belirtilmiş. Şu anki amortisörünüzün boyuyla karşılaştırın.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

phrygian

Halaybaşı
Tepki
552
İsim
Ali Burak
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
bu aralar ben de tur bisikletimi hafifletip hızlandırmak adına epicon havalı maşadan düz maşaya geçmeyi düşünüyorum. şöyle güzel bir IS disk bağlantılı maşa denk getirirsem epicon'u satıp biraz da öyle devam edeyim diyorum. Yukarıdaki RST'ler dışında bir alternatif de mosso maşalar, eskiden burada satılırdı ama artık anca ikici el düşer sanıyorum.

Hurol Yoney

Daimi Üye
Tepki
307
İsim
Hürol
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar 28 jant şehir yada trekking diyebileceğimiz bisikletim var. Amortisörlü maşamı düz masa ile değiştirmek istiyorum. Bu tarz bisikletlerdeki maşa boru çapı nedir ? Bir diğer önemli konu ise alacağım masa yivli mi olacak yoksa düz boru girişe mi sahip ?

Teşekkür ederim.

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.798
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Aybek Cihan karşılaştırma yaptım , çok sıkıntı çıkarmaz 380 lira gibi bir ederi var 50 yede geldi gitti olur. Zaten rst düz maşada o fiyatlara yakın buradan almak daha mantıklı gibi. Öneriniz için çok sağolun en iyi koşolu değerlendireceğim.
@phrygian ikinci eline denk gelmedim büyükşehirlerde belki olabilir. @Aybek Cihan aliexpreste linkini vermiş satıcılar arasında fiyat farkları var.
@Hurol Yoney Hocam 28 jant için birçok düz maşa seçeneği var. Belki şaka gibi gelecek dağ bisikletimle downhill sürüşü yaptım bugün , masayı kilitlediğim halde 3 km gibi full arazi yolu inişini yapabildim. Çıkarken zaten kilitliydi. Aslında amortisörü çok abartıyoruz , faydası var doğru ama sürüş tekniği geliştikçe drop ve merdiven inişleri hariç gereksiz diye düşünmeye başladım.
@Hurol Yoney Hocam v fren (pivotlu) ve disk uyumlu olursa tadından yenmez 28 ölçülerini bilmiyorum ama bol miktarda var piyasada.

Son düzenleme:

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Aybek Cihan karşılaştırma yaptım , çok sıkıntı çıkarmaz 380 lira gibi bir ederi var 50 yede geldi gitti olur. Zaten rst düz maşada o fiyatlara yakın buradan almak daha mantıklı gibi. Öneriniz için çok sağolun en iyi koşolu değerlendireceğim.
@phrygian ikinci eline denk gelmedim büyükşehirlerde belki olabilir. @Aybek Cihan aliexpreste linkini vermiş satıcılar arasında fiyat farkları var.
@Hurol Yoney Hocam 28 jant için birçok düz maşa seçeneği var. Belki şaka gibi gelecek dağ bisikletimle downhill sürüşü yaptım bugün , masayı kilitlediğim halde 3 km gibi full arazi yolu inişini yapabildim. Çıkarken zaten kilitliydi. Aslında amortisörü çok abartıyoruz , faydası var doğru ama sürüş tekniği geliştikçe drop ve merdiven inişleri hariç gereksiz diye düşünmeye başladım.
@Hurol Yoney Hocam v fren (pivotlu) ve disk uyumlu olursa tadından yenmez 28 ölçülerini bilmiyorum ama bol miktarda var piyasada.
Ozelden yazdim kap onu bro