düz maşa hakkında ne düşünüyorsunuz

Semih K.

Üye
Tepki
5
arkadaşlar öncelikle konuyu şöyle izah edeyim bu sene haziran ayında carraro 419 grunge aldım ama anladım ki benim yerim yollar zaten sürekli zamanını arazide geçiren biri değilim öyle arada bir ufak tefek patikalara gireriz. her ne kadar bu deneyemi yaşamamış olsam da yol bisikletiyle daha mutlu olacağıma inanıyorum fakat 6 ayda iki tane bisiklet alıcak durumda değilim. bu yüzden slick lastik takmaya ve sabit maşaya geçmeye karar verdim ama bazı sorularım var bildiğiniz gibi 419 un üstündeki xct maşa kilitleme özelliğine sahip yani asıl soru şu sabit maşa alarak boşa mı para harcamış olurum ikincisi sabit maşaya geçtiğimde hafif bozuk yollara, hafif arazilere vs. girersem kollarda herhangi bir rahatsızlık meydana gelir mi ve son olarak bunları yaptığımda gözle görülür bir fark yaşar mıyım performans açısından bisikleti hafifletmek için daha parça değişimi de yapıcam sele borusu, gidon boğazı, gidon vs.

Scudo

Umut Kılınç

Daimi Üye
Tepki
76
Slick lastikle elbette performansta bir artış olacak,benim eski bisikletim çift amortisörlüydü ama ön maşa sabitti hiç bir oynama olmuyordu okadar zorladım araziye girdim taş gibiydi.Carraronuzun maşası kilitlemeli ise düz maşa alma ihtiyacı olacağını pek sanmıyorum.

Semih K.

Üye
Tepki
5
sabit maşa önerilerinizi de bekliyorum bütçem 100-200 tl, ikinci el de düşünebilirim

tt2000

Forum Demirbaşı
Tepki
431
Bisiklet
Diğer
Dişli kalın mtb lastiği ile dişsiz ince yol lastiği arasında başka değişikliğe gitmeden dahi büyük fark oluyor.

Diğer değişikliklerden önce ilk olarak sadece lastik değişikliği yaparak duruma bakılmalı derim.Kilitleme özelliği olan bir maşa varken düz maşaya kafayı takmamak lazım bence.Zaten mtb kadrosu ile ne kadar değişiklik yapılsa da yol bisikleti tadının yakalanamadığı söylenir.

• Beğen
Tepkiler: Semih K.

Alperen ERTEN

Forum Bağımlısı
Tepki
255
Bisiklet
Geotech
mosso sabit maşa var baya iyi heralde 2.el ilanlara yeni düştü bir tane araştır. Ağırlık çok önemli bir unsur xct 2.5 kg mosso yanlış bilmiyorsam 800gr filan bunu göz önünden çıkarma bence.
Lastik olarak da dönme direnci küçük hafif bi lastik tercih et. Ilk başlarda ben de cst de lastik hamur dizayn ağırlık ne fark eder diyordum ama su an fiyata değil işleve bakıyorum ama ekonomi olarak ne durumdasın bilemeyeceğim.
Benim önerilerim bunlar iyi forumlar...

• Beğen

Semih_ÇELİK

Forum Bağımlısı
Tepki
346
evet yeri gelmişken bende mosso maşa hakkında belirteyim 685 gr olarak tanıtılıp satılıyor kesinlikle 780 gr dir. yeni tartma fırsatım oldu. xct v3 mlo 2710 gr geliyor. 2 kilo avantaj sagladıgı gibi. 10 cm mesafeli maşadan da 4 cm kadar eğim yere yakınlık kazanıyor kadro. rahatlık genede bir yol bisikleti kadar rahatsız edici olmuycaktır. lastik kalınlıgından dolayı 1.5 kullanıcaksınız muhtemelen. yol bisikleti ile ne bicim arazilere giriyor millet :) bu arada sadece bir maşa bir lastik le tabikide yol bisikletine çevirmek mümkün değil bir mtb yi.

• Beğen

Semih K.

Üye
Tepki
5
@semih çelik

onun farkındayım tabiki mümkün değil sadece yol bisikletlerine hayranlığımı belirtmek istedim zaten bütün amacım performans daha önce de belirttiğim gibi. bu arada bilgilendirme için teşekkürler

Semih K.

Üye
Tepki
5
arkadaşlar bu mosso maşayı nerede bulabilirim bursada var mıdır ? fiyatı ne kadardır ?

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
28'' ıc lastık olmayan yerde mosso masa olacagına ıhtımal vermıyorum.Mosso masa onlıne alımı ıle ılgılı detaylı bır sekılde anlatım yapmıstı bır arkadas,forumda bıraz arastırmayla bulunabılır konu baslıgı.

• Beğen
Tepkiler: Semih_ÇELİK