Düz Gidon ve Eğri Gidon

Tepki
15
Dün arkadaşlarımızın turda çektiği fotoğraflara bakarken aklıma takıldı. Düz gidon(flat) veya eğri gidon(riser deniyor sanırım) arasındaki farklar nelerdir ? Açıkçası benim gözüme düz gidon çok daha hoş gözüktü fakat;bu işin gerçeği nedir ? Hangisi daha kullanışlı ?

Scudo

Mutlu Köksal

Satılık Scott Scale LTD CR1
Tepki
224
İsim
Mutlu
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
İkisini de kullanmış biri olarak fark olmadığını söyleyebilirim.Uzun bir riser,chopper kullanıyormuş hissi veriyor hafif :D

• Beğen
Tepkiler: Sinan Ceylan

Mustafa Acar

Keep going...
Tepki
548
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Benim bildiğin riser gidonların hakimiyetinin daha fazla olduğu bisiklette daha dik duruyorsunuz ve maşaya hakimiyetiniz dahada ön planda. Flatte ise bisiklete daha yatık pozisyondasınız. şahsi düşünceme göre hopla zıpla takla uçma işleri için riser gidonlar sanırım çok daha uygun bakınız freeride allmountain ve dh ve street ve bmx bisikletlere. ama daha çok performans ve uzun turlarda rahatlık için flat gidon diyorum..

Tepki
15
Teşekkürler. Flat gidon taktırmayı düşünüyorum bisiklette daha hoş duruyor. Peki bir sorum daha var :D Gidonu değiştirirsem gidon boğazını da değiştirmek gerekir mi ? Birde eğer varsa sizin önerebileceğiniz çok pahalı olmayan uygun bir model var mı ?

Ayhan Cihangir

Daimi Üye
Tepki
269
Gidon çapı gidon boğazının desteklediği çapa uyuyorsa değilştirmene gerek yok kardeşim. Satılırken yazar incelemesinde ona göre alırsın.

Tepki
15
@Ayhan Cihangir

İkisini birlikte değiştirirsem daha sağlıklı olacağını duydum. Diğer türlü gidonun kırılma ihtimali varmış :(

Mustafa Acar

Keep going...
Tepki
548
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Mert Seckin

çap uyuyorsa ve extrem modda değilseniz bence gerekmez..ama ilede sağlamın sağlamı olsun diyorsan alırsın bir dh gidon-boğaz set evladiyelik olur sana.:D