Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Duvar Askısı Seçimi.

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Yusuf G. tarafından paylaşıldı.

1. Yusuf G.

Yusuf G. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Arkadaşlar bisikletimi bina girişine bırakamıyorum (pek bırakmak da istemiyorum) aslında 3 katlı müstakil sayılabilecek güvenli bir apartmanımız var ama ben bisikletim gözümün önünde olsun istiyorum, ufak tefek temizlik ve bakım işlerini de yapabileyim diye. Balkona koysam evin içinden geçirmem gerekecek, evin içinde zaten müsait yer yok, ben de apartman koridorunda duvara asmaya karar verdim. Hem apartman merdivenlerinde komşulara da engel olmaz. Yalnız hangi duvar askısını alacağıma karar veremedim, forumda alıp kullanan birkaç arkadaş paylaşım yapmış sağolsunlar ama bir çoğunun aldığı aparat satışta değil. Örneğin Bu aparatı beğenmiştim ama şu an stokta görünmüyor. Sizce aşağıdaki askılardan hangisini alayım? Ben 1.sıradaki askıyı beğendim açıkçası sağlam ve kaliteli duruyor ama kargo ile birlikte 60 TL yi buluyor, 5. askı ise kargo ücreti olmadığı için peşinde 38 TL'ye alınabiliyor. Sizlerde tavsiyelerinizi belirtirseniz memnun olurum. Almayı düşünen diğer arkadaşlara da bir fikir vermiş oluruz.

1. PERUZZO ORIONE DUVAR ASKISI P371 (56 TL)
    [​IMG] [​IMG]
    2. PERUZZO APPENDINO DUVAR ASKISI P344 (45 TL)
    [​IMG] [​IMG]
    3. PERUZZO PORTACICLO A MURO DUVAR ASKISI P331 (45 TL)
    4. M-WAVE BİSİKLETİ DUVARA ASMA APARATI (39 TL)
    5. BIKE HAND DUVAR ASKI APARATI (41 TL)
    [​IMG][​IMG]

Rıdvan SIĞAN bunu beğendi.
  2. Mustafae

Mustafae bekleyen seyyah

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Ne gerek var evin içinde olmadıktan sonra estetiğe gerek yok sanayide bi demirciye 5 10 tl ya yaptırırsiniz ;)

HTC Wildfire S cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Yusuf G. ve Selçuk KARABULUT bunu beğendi.
  3. biozalp

biozalp Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    kanka eve arkadaslar geldiginde onun bir havasi var, ustune camur da varsa tadindan yenmez, ben ilk modeli begendim kardes de ondan duser gibi bence peruzzo (nasil yaziliyorsa :D) al o daha saglam gibi

4. Yusuf G.

Yusuf G. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Google görsellerine bakarken depoda kullanılmayan barfiks aletim gözüme çarptı, sanırım bunu biraz modifiye ederek sağlam bir askı elde ederim.

5. Mustafae

Mustafae bekleyen seyyah

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Süper seçim Yusuf Bey biraz modifiyeden sonra işinizi görür. Ama dikkat edin kadronuz çizilmesin. Ben şu güneş enerjisi borularının yalıtımında kullanılan borunun etrafına sarılan yalıtım malzemesinden kullanıyorum. Hem yumuşak hem de kadro zarar görmemiş oluyor ;)

Haklısın benimde odamın baş köşesinde duruyor. Tüm asaletiyle hem de ;)

6. Yusuf G.

Yusuf G. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Gereksiz parçalardan kurtuldum, süngerleri de kadronun temas edeceği yerlere geçirdim, sağlam birer vida ile duvara tutturmayı düşünüyorum. Kırmızı yazılı parça da sağa sola esnemesini engeller sanırım. derinliği gidonun düz şekilde durabileceği kadar, genişlik olarak da kadroya rahatlıkla oturuyor. Sizce askıyı düz olarak mı monte edeyim (1.Fotoğraftaki gibi) yoksa açılı olarak monte edip bisikletin mi düz durmasını sağlamam lazım (2.Fotoğraftaki gibi)?

1.

2.

Benim askı parçaları :

7. Yusuf G.

Yusuf G. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Pek fikir veren arkadaş çıkmadı malesef, kendim sorup kendim cevaplamış gibi oldum ama ileride yapmayı düşünen arkadaşlara fikir olması için paylaşayım dedim. Montajını yaptım biraz önce, oldukça sağlam oldu. Üst taraftaki vidaları betona denk getirdim, İki bisikleti bile rahatlıkla kaldırabilir.

8. ERTĞRL

ERTĞRL Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    5 numaradaki Bike Hand'i kullanıyorum. Görüntüsü pek güven vermiyor, sanki her gün borusu biraz daha aşağı eğiliyormuş gibi geliyor bana. Ben düzgün monte edememiş de olabilirim veya duvarım da dandik olabilir, bilemiyorum.

9. Rıdvan SIĞAN

Rıdvan SIĞAN Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Faydalı bir paylaşım olmuş. Bende askı aparatı alıp eşimin ve benim bisikletleri duvara asmak istiyorum. Evin bir odası şu an bisikletlere ait. Askı ile duvara asarsam oda da yer açılacak. Ancak benim korkum bisiklet pedalının dayandığı duvarın boyasına zarar vermesi. Bunun için ne gibi bir önlem alıyorsunuz? Aklıma gelen pedalın duvara yaslanan yerine küçük yumuşak bir pad yapıştırmak ama görselliği nasıl olur sürüşü etkiler mi bilmem.

10. Yusuf G.

Yusuf G. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bisikleti asınca o problemi ben de fark ettim, sanırım pedalın yanına siyah küçük süngerlerden yapıştırarak bu sorunu halledebilir.

11. mustafa genç

mustafa genç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Abim gitti yapı marketten iki çıta aldı kendine raf yaptı güzelde oldu bisikleti bina içinde tutmak daha sağlam benimki odanın ortasında duruyor ne etsem bilemiyorum bide temizleyince oda temizlik maddesi yağ kokuyor.