Düşünüyorum Öyleyse Cevabını da alacağıma inanıyorum

Can Oksuz

Aktif Üye
Tepki
124
@peyk O zaman size şöyle bir öneride bulunayım. Kış geçene kadar bacaklarınızı çalıştırın squat falan yapın en basitinden. Bu arada bisiklet kampanyalarını takip edin. Kışın güzel sezon sonu kampanyaları olur illa ki. Şöyle güzel fiyatlı düşeş bi bisiklet gelecektir. Ondan sonra yokuşu nasıl çıkarım diye düşünmenize gerek kalmaz böyle oranlardı bilmemneydi kafanızı bulandırmayın hiç. Sağlam bacaklarınızla 20 kilo bisiklet versek size onunla bile ezer geçersiniz yokuşları taş üstünde taş komazsınız :)

• Beğen
Tepkiler: hogutmen ve peyk
Scudo

peyk

Üye
Tepki
8
İsim
Yugoizm
@Can Oksuz

ben sizden aldığım bu gazla yaza kadar gider isem yazın çin settine bisiklet turu yaparım gibi geliyor :)

tavsiyenizde haklısınız kondisyon, azim ve tecrübe esas diğerleri kolaylaştırıcı etkenler.

beni çok yormayacak
dik oturmamı sağlayacak birkaç model tavsiyenizi almak isterim o vakit...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
yaşınızı da söylemelisiniz.

40 yaş altında olduğunuzu varsayarak(üstünü bilemicem :D) ben sizin yerinizde olsam önce akşamları antrenman sürüşleri yapardım.

ilk bir ay haftaiçi, birer gün arayla iş yerine kadar gidip dönerdim. pzt-çrş-cuma
sonraki ay haftaiçi sadece çarşamba hariç, yine akşamları bu sefer yolu 5-6 km uzatarak haftaiçi her gün sürerdim. pzt-salı-prşb-cuma

ve üçüncü ay artık antrenman sürüşlerini bırakıp, her gün işyerine bisikletle gidip gelmeye başlardım.

bu arada antrenman döneminde haftasonları da 45-50 kmlik nispeten uzun turlar yapardım.

caner1405

Aktif Üye
Tepki
208
İsim
caner
Bisiklet
Lapierre
@caner1405[/USER] peki hala aynı yokuşları çıkıyor musunuz?? ben bir heves olmasından korkuyorum bir yaşam şekli olmasını istiyorum açıkçası

haftada en az 2 kere bisikletle işe gelirim. artık o yokuş kesmiyor daha yukarılara çıkıyorum:) yavaş yavaş

• Beğen
Tepkiler: peyk

peyk

Üye
Tepki
8
İsim
Yugoizm
@cumali55 mantıklı... yaş 40 altı evet :)

aslında her gün en az 20 dakika yürüyüş yapıyorum normal tempoda. ayakta durmayı da severim tabi pedal çevirmeyince bir şey belli olmaz. önce tam kafamda işte bisiklet modelim işte yolum işte ben demeliyim...

daha sonra antrenman ile bu işi hallederiz gibi geliyor sizinde dediğiniz gibi :)

@caner1405 demek ki azim azim azimmmmmmm :)

Can Oksuz

Aktif Üye
Tepki
124
@peyk hocam şimdi size biraz kendimden bahsedeyim. bisiklet alırken aynı sizin gibiydim. hayalimde bir yol bisikleti vardı. o kadar araştırıyordum ki psikopatçasına. tavsiyelere bakıyordum. kimi carraro demiş kimi salcano demiş kimi sedona demiş falan filan. iş donanım noktasına geldiğinde iş iyice sarpa sarıyor. yok claris set yok sora set tiagrası apexi bilmemnesi. delicesine inceleme okuyorum. sonra denk geldi salcano xrs040 bisikleti kaptık. sonrası gidonu hoşuma gitmedi 100 lira selesi rahat değil 50 lira jantı değiştir 300 lira diye gidiyor. neyse onu geçtik bisiklete binmeye geldi sıra. bisiklet güzel de ben farkettim ki hakkını veremiyorum. en büyük dişliye aldığım zaman bisiklet yeterince hızlı gitmiyor. daha hızlı gitmesi lazım. ve işin garibi ben acaba aktarıcıda mı bi sıkıntı var jant göbekleri mi kötü diye kabahatı da bisiklette arıyorum :) sonra anladım ve kabul ettim ki bacaklar da kondüsyon da yeterli değil.

şuan bisiklete marka model donanım ağırlık falan olarak bakmamaya başladım. zira en düşük donanım shimano sis le bile uluslararası tur yapanlar var. olay bisikleti bir markadan ziyade arkadaş gibi sevmekte, sevip benimseyebileceğiniz bir bisiklet sahibi olmakta ve sağlam bir vucutta bitiyor. o yüzden ben size marka model önermeyi kendi adıma doğru bulmuyorum. ama siz derseniz ki "şu şu modeller arasında kaldım ikisini/üçünü/beşini de beğendim hangisi daha iyi performans verirse onu alıcam" kıyasına yardımcı olurum hocam :harika:

• Beğen
Tepkiler: caner1405 ve peyk

Hakangim

Aktif Üye
Tepki
62
@peyk o değil de yugonun hastasıyım ben de aramaktayım. belki vardır çevrende :)

• Beğen

peyk

Üye
Tepki
8
İsim
Yugoizm
@Hakangim konuyu burada yazmak istemem fakat Türkiye'de bu araçlar için sosyal medyada uğraşan ilk kişiyim. Özelden mesajlaşalım lütfen konu dışına çıkmasın forum :)

@Can Oksuz bu modeller bana çok itici geliyor. Tutacakları yarış modunda ve yatarak sürüşe yönlendiriyor insanı. Daha böyle klasik vari modellerde bulabilirmiyim istediğimi bilemiyorum açıkcası

Can Oksuz

Aktif Üye
Tepki
124
@peyk dropbar çok güzel bişey. 3 farklı pozisyonda kullanabiliyorsunuz. yokuş aşağı inişlerde o dropbar öyle bir güzel oluyor ki :)

• Beğen