Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Düşünsenize...

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında N. Burak Önder tarafından paylaşıldı.

1. N. Burak Önder

N. Burak Önder Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Düşünsenize arkadaşlar şu galatasaray fenerbahce macı kadar insanların bisikletle ilgilendiklerini...

2. Okan Aydoğan

Okan Aydoğan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    düşünemiorum malesef:Sfransızlar gibi barlarda,kafelerde,meydanlarda dünyaca ünlü büyük turları izlerken türk takımlarını desteklememiz bayağı uzak geliyor bana şu anda malesef:S

3. Kerem Demirel

Kerem Demirel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Niye bu tip kıyasları tamamen uç şeylerle yapmak zorundasınız onu da anlamış değilim.Çok övülen Fransa'da sanki en büyük iki klüp şampiyonluk maçına çıktığı vakit bütün millet yataklarına gidiyor...Hem onu hem başka sporları da takip ediyorlar,en güzeli...Çevrenizdekileri bisiklete yönlendirerek gelişir bu spor bu ülkede,böyle başlıklar açarak değil (Ayrıca TV'de yayınlanan bütün bisiklet yarışlarını,yayınlanmayanların da bir kısmını netten takip eden biriyim atıp tutmayın yani)

Aziz Özkan bunu beğendi.
  4. N. Burak Önder

N. Burak Önder Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Ortada bir kıyaslama yok sadece düşünmenizi, hayal etmenizi istedim. Atıp tutmak ? lütfen üslubunuzu bozmayınız. İyi günler.

5. Ersin Erbeden

Ersin Erbeden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Türkiye'de öyle bir durum asla olmaz boş hayaller :) Bisiklet Türkler için ulaşım aracı kendimizi kandırmaya gerek yok.

6. Ali YILDIRICI

Ali YILDIRICI Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    ah keşke dediğiniz gibi ulaşım aracı olarak kabul olsa da insanlar yollarda bize biraz daha saygı duysalar emniyet seridinden makas atmak yerine arabalar yol verse bisikletlere yada arkasından korna calıp kufur etmese alt ust taytlı forma takımla gorunce ana avrat saymasa top vs vs vs diye bagırmasa yoldan gecerken bir kafeye gidince uzaylı gibi bakmasa keske en azından bir tasıt olarak kabul gorse belki bunlar yarıya inebilir

bisiklet ülkemizde sadece migrosta satılması gereken maksimum 10 yasında bir cocuk icin alınabilecek 100 lirada fiyatı olması gereken bir alet sadece bence

7. Ali YILDIRICI

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    arkadaşım almanyada munihte de insanların futbol diyince nefesleri tutuluyor ama 70lik nineler markete bisikletle gidiyor sehirde 1000 lerce km bisiklet yolu var aklına gelebilecek heryere bisiklet ulasımı parkı vs herseyi var
    yani egitim refah ve toplum bilinci seviyesi gelismis bir ulke oldugu icin almanya veya fransa insanlar birden fazla spora ilgi duyuyor bizim ulkemizde 3 sene oncesine kadar basketbolu bilen mi vardı kosu sporuna yatırımmı vardı
    bence herkes atıp tutsunda en azından fener galatasaraylılar gibi mesale sandalye atıp tutmasın herkes fikirini atıp tutsun aynı konuyu acan arkadaş gibi yolda bir bisikletciye araba carpsa kac dakka gozukur elini vicdanına koy
    gs fener macında olan olaylar kac hafta konusulur kanallarda biraz sagduyu lazım keske okadar insan bir bisiklet turunu izlese o macı izliceğine en azından taytlı insanları uzaylı yada cinsel tercihi farklı sanmazlar

saygılar

8. Ersin Erbeden

Ersin Erbeden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ülkemizde araçlarındaki teker sayısı arttıkça yol üstünlüklerinin arttığını zanneden kısmi özürlü insanlar oldukça biz anca forum köşelerinde öyle olsa böyle olsa diye yazılar yazarız.

9. Vedat METİN

Vedat METİN Kıdemli Üye

Seviye:
    Ali kardeşim aynen fikrine katılıyorum.Ama malesef hep keşkelerle yetiniyoruz.Ülkemizde bisiklet büyük bir kitle tarafından sadece karne hediyesi ve çocuk işi olarak görülüyor.Tayt,forma giydiğimiz zamanki tepki herzaman aynı dediğin gibi,Bu zihniyet değişmediği sürece aynı şeyleri tekrar tekrar yaşayacağız.Devletimizinde tabi bisiklet sporunu destekleyen adımları olması lazım uzun mesafeli bisiklet yolları,yarış parkurları..yani bisiklet artık herkesin aklında bir yer etmeli.

Murat Çetinkale ve Ali YILDIRICI bunu beğendi.
  10. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Buradaki İroni yi yakalamak gerek, başlığı açan arkadaş yurtdışında bazı ülkelerdeki farkındalığa vurgu yapmak istemiş. Ben ne demek istediğini anlıyorum, kendisiyle aynı kaygıyı paylaşıyorum. Bu konudaki algılaması, medeni- aydın bir bireye yakışacak kadar olanları tenzih ederim ki onlar kendilerini ifade etmişler, yayınlansın ya da yayınlanmasın tüm yarışları izliyorlarmış, doğrusu da bu. Daha da doğrusu sporu yaşamın tamamen içine katıp tüm branşlara hakettiği değeri vermek.
    Teşekkürler paylaşım için, saygılar

11. Ali YILDIRICI

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    bugün forumu okurken gördüğüm bir uyemizin simdi yazacagım mesajını aynen kopyalıyorum

Bugün Bebek'den dönerken afacanın teki üst geçitten kafamıza taş yağdırdı.

Biri benim kafaya isabet etti.
    Allahtan kafada kask vardı. (Kasksız çıkmam abi)

Kaska isabet eden taş parçalara ayrıldı.
    Arkadan gelen Fatma ve Raif'in gözlük camlarına isabet etti.

Çok şükür kimsede bir şey yok.
    Ucuz atlattık.

Siz siz olun Zeytinburnu taraflarında üst geçit altından geçerken yukarıya bir göz atın.
    Afacanların bir şeyden haberi yok.
    Doğru bakış onları caydırır.

Ha birde en önemlisi lütfen kasksız, gözlüksüz bisiklete binmeyin.

Bugün ki Bebek turu iyi geçti.
    78 km ile tamamladık.

Gelen herkese selamlar.

bence asıl ironi bu :) kucuk cocuk bile bisiklete tas atiyor tabiki seyirci sahaya mesale aticak bisiklete ve bisiklet sporuna saygi duyulmaz burda bisiklet yolu olsa arabalar park eder :)

12. mustafa tanrıverdi

mustafa tanrıverdi Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Medeniyet konusunda iyi bir eğitim almamız ve bunu uygulamamız gerekiyor.

13. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Kız arkadaşımla zeytinburnu sahilden geçerken 7-8 yaşında bir veledizyak bilerek ve isteyerek tekerleğimizin önüne cam soda şişesi attı ve sonra yüzümüze bakıp kahkaha atarak uzaklaştı..
    Hayır çocuk ufak tamam bilmiyor neler olabileceğini, 15mt. ötedeki ailesi de mi evladım ne yapıyorsun diyemiyor da uzaktan bakıp gülüyor sadece.
    Daha önce bir soda şişesinin üstünden geçtim yanlışlıkla ve şişe inanılmaz bir hızla tekerleğin altından fırlayarak kaldırıma çarpıp parçalandı.
    İlla öğrenebilmesi için, çocuğun başına bir şey gelmesi ve sonrasında "bir müsibet bin nasihattan" iyidir mi dememiz gerekiyor. Niye bin nasihat işe yaramıyor.

veya başka bir örnek,
    2 gün önce Bahçelievler-Yenikapı yaparken sahilyolunda böyle sakallı makallı 4 tane herif bana öpücük yolladı (beraber değil tabi bunlar ayrı ayrı yerlerde).. Yani afedersiniz ama 1.98boyunda 104kg'lık bir adamım. Yuh!
    İçlerindeki bastırılmış eşcinsel duyguları bir yerlerde dışa yansıtmak istiyorlar anlıyorum ama yani niye ben. Kafamda kask var diye mi? Çok mu değişik bir şey kask? Çok mu garip giyiniyorum? Nedir?

Eğitimin yanında göz alışkanlığının da olması gerektiğine inanıyorum bu yüzden.

14. Murat Çetinkale

Murat Çetinkale Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Kırmızı ile renklendirdiğim kelimenizi biraz daha açık bir şekilde, "Düşünebilme" olarak değiştirmek istiyorum. Tamamen benim tercihimdir, sorumluluğu bana aittir.

15. Murat Çetinkale

Murat Çetinkale Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Hocam, beyinler iyi eğitildiğinde gözlere de sahip çıkar zaten. Hayat tarzımızı, yaşama bakış şeklimizi, görüş alanımızın genişliğini, insanları yargılamaktansa anlama becerisine sahip olabilmeyi beynimizin eğitim düzeyi belirler. Eğitim de her ne kadar toplum tarafından "Okul"'da alınıyor gibi algılansa da, ailede başlar. Aile eğitimsiz olabilir ancak, eğitimin öneminin farkında ise yetiştirmekte olduğu çocuklarının, kendinden bir veya birçok adım önde olması için çaba harcar. Bu yüzden, kanaatim odur ki; öncelikle toplumda eğitimin önemliliği konusunda farkındalık oluşturmak gerekir. Bu da benim değil, Devlet'in ve konuyla ilgili Sivil Toplum Örgütlerinin işidir. Polonya gibi bir ülkede 50 yıldır aynı eğitim sistemi (bir Devlet Politikası'dır çünkü, Hükûmet Politikası değil!) uygulanıyorken, 75 milyon nüfusa sahip ve çoğu genç nüfus olan bir toplumda 3-5 senede bir eğitim sistemi değişiyorsa, insanlarda eğitimin önemine yönelik bir farkındalık gelişmesini beklemek de ne yazık ki Dünya'nın en gelişmiş ütopyası olarak tarihin tozlu raflarındaki yerini alır. Saygılarımla.

16. Aydın Diricanlı

Aydın Diricanlı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Arkadaş kıyas yapmamış.Futbol KADAR demiş...!!! Bir iyi niyet ve bir özlemi dile getirmiş...Adamlar 100 yıldır Fransa bisiklet turunu düzenliyor.Ve bunun haricinde bir sürüde klasikler var.Sezon açıldımı arkası gelmiyor yarışların...Bizde bir tane var daha, yeni 48. sini düzenledik.Biraz sabır, biraz empati, biraz da sempati...Olacak, futbol kadar olmasada, olacak :)

17. Onur Eryaman

Onur Eryaman Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Düşünüyorum: 404 not found error

Murat Çetinkale bunu beğendi.