Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

düşündüğüm set hakkındaki düşünceleriniz

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Hüsnü Deniz Kalaycı tarafından paylaşıldı.

1. Hüsnü Deniz Kalaycı

Hüsnü Deniz Kalaycı Selçuk Üniversitesi

Adı:
    Hüsnü Deniz Kalaycı
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Başlıktanda anlaşıldığı gibi yeni bir jant seti dizmeyi düşünüyorum ama birde sizin düşüncelerinizi alayım dedim :)
    Setin bileşenleri:
    Çemberler:alexrims xcr 100d
    Göbekler:hope pro II
    Teller: Dt swiss revo

Birde bu hope göbekleri kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum setin en güzel parçası onlar zaten :)

Bence güzel bir set olacak ama bütün önerilerinize açığım ben şimdiden teşekkürler

2. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Cemberleri DT 4.2D ve telleride revolutioun yerine competition tercih ederdim.
    Fiyat ayni seviye agirlik yakin ve saglamligi cok daha yuksek daha rigid bir jant setiniz olur.
    Ben Hope gobekleri kullandim ve super memnundum. Saglamliklarindan suphen olmasin ama biraz agir ve cok gurultululer. Ama o sese alisinca da muzik gibi gelir insana :)

Hüsnü Deniz Kalaycı bunu beğendi.
  3. Hüsnü Deniz Kalaycı

Adı:
    Hüsnü Deniz Kalaycı
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Evet youtube da videoları vardı göbeklerin ve ses benim oldukça hoşuma gitti :)
    O zaman bir iki sorum olacak ben competition telleri ve hope göbekleri chain reaction dan alacağım bu kargo işi kafamı kurcaladı kargo ücreti olarak galiba 16$ tutuyor bu her iki göbek ve tellerin toplam tutarımı yoksa ayrı ayrı mı ödemek zorundayım birde tellerin uygun boyda olanını nasıl bilebilirim bu seti daha önce kullanan var forumda onlar hangi boyda tel kullandığını yazarsa sevinirim :)

4. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Dt 4.2 çemberler ile yada hope göbekleri görersen 256-257 teller işini görecektir...

Bütün ürünleri sepetine attıktan sonra altta sepet toplamı ve kargo üceri toplu olarak yazar... Hepsinin toplam kargosudur o...

5. Hüsnü Deniz Kalaycı

Adı:
    Hüsnü Deniz Kalaycı
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Evet arkadaşlar başka yorumu-önerisi olan yokmu yoksa set tahmin ettiğimdende mi ideal olmuş :)

6. supreme

supreme Yeni Üye

Seviye:
    Merhabalar,

Hope Pro II göbekler gerçekten kaliteli, CNC işçiliği ile, malzemesi, eloksal renk seçenekeleri, ömrü ve rijitliği ile fiyat performans oranı oldukça iyi. Yalnız belirtilmiş olduğu gibi Freebody'leri epey sesli. Ancak dezavantajlarından birisi de Centerlock opsiyonunun olmaması.

Yapılmış olan çember ve tel tavsiyeleri dikkate değer görüşler. Ben de aynı görüşteyim. DT Competition teller daha uygun fiyatlı ve jantlarınıza daha çok esnemezlik kazandıracaktır. Ancak jant setinizde muhakkak Aero tel kullanmak istiyorsanız eğer, Sapim CX Ray' i de göz önünde bulundurabilirsiniz.

Çember için DT 4.2D iyi bir tercih olacaktır. Alexrims ve DT 4.2'nin avantajları bisikletlerde bu yılın modası olan beyaz renkte de bulunabilmeleri.

Bunun yanında Mavic XC 717 Disc de esnemez ve sapasağlam kalabilecek iyi bir jant alternatifi olabilir. Amacınız esnemezlikten çok ödün vermeyip biraz daha hafilik ise FRM XMD 333- Skandiyum jant çemberleri de iyi bir seçenektir. Ancak malesef fiyatları ise DT'nin neredeyse iki katı.

Bu noktadan sonra artık geriye kalan mükemmel bir işçilikle jantların örülmesi...Bir de en son olarak hafif bir jant bandı: FRM- jant başına 4-5 gram...