Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Düşük Tansiyon.

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Nail USANMAZ tarafından paylaşıldı.

1. Nail USANMAZ

Nail USANMAZ Bisikletkolik

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar.

Bir kaç gün önce tansiyonumu ölçtürdüm. Değerler 9-6 çıktı. Bunun bende sürekli olduğunu düşünüyorum çünkü bende stres ve kansızlık da mevcut.
    Yararları, zararları, neler yapmalıyım? Bilgilendirirseniz sevinirim.
    Teşekkürler, hoşçakalın.

Levent Temiz bunu beğendi.
  2. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:
    Bulantı, halsizlik, güçsüzlük, unutkanlık, odaklanamama gibi belirtiler varsa, ve bunlar sıklıkla oluyor ise, hipotansiyon sorunu olabilir sizde.

Alkollü içeceklerden uzak durun, tuz alım miktarını biraz daha yükseltin, sık sık ama az yemek yiyin, güneşe fazla çıkmayın.

İyisi mi siz, bir doktora görünün. Ama sıklıkla oluyor ise ;)

Geçmiş olsun...

Mesut Girgiç, Nail USANMAZ ve keremkeke bunu beğendi.
  3. serhad

serhad Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bir-iki hafta hergün tansiyonunuzu ölçtürüp bir liste halinde yazın, düşük çıkıyorsa listeyle birlikte iç hastalıkları uzmanına görünün.

4. ozantuna

ozantuna Forum Bağımlısı

Seviye:
    Yüksek Tansiyon olmasından iyidir.Hissedince Tuzlu ayran ,sakın su kaybetmeyin kaybettiğiniz suyu fazlasıyla yerine koyun.Su azalınca kanın damar çeperlerine yapacağı basınç azalır,bu mekanizmayla çalışan hipertansiyon ilaçları mevcuttur ''idrar söktürücüler''idrarı söktürür tansiyonu düşürür.hipotansiyon az görünen bir hastalıktır ailesel değilse ve nadir olarak oluyorsa bir çok riskten kurtulmuş olursunuz.En iyisi tansiyon takip çizelgesi 10-15 gün kayıt edin Dahiliye yada Kardiyoloji doktoruna gidin.Takip cizelgesi tutmadan doktora giderseniz doktor cizelgeyi tutup tekrar gitmenizi ister,eger bunu yapmazsa doktoru değiştirin.Kimseye o anda tansiyonu ölçülüp hiper yada hipotansiyonlusun denilemez.

Nail USANMAZ bunu beğendi.
  5. elsk

elsk Üye

Seviye:
    9/6 "normal" değerler sınırında bir tansiyon aslında, alt sınır yalnızca..Tansiyon haliniz 9/6 civarında seyrediyor olabilir, ve her insanda zaman zaman olduğu gibi tansiyonun hafif düşmesi sizin normal sınırların hemen altına düşmenize neden oluyor bence... (ben de aynı nedenle uzmana danışmıştım) ilaç kullanmanızı gerektirecek bir hal değil bu fikrimce. zaten ufak sebeplerden dolayı ilaca başvurmanın yanlış olduğunu düşünüyorum.. kendinizi tansiyonunuz düşmüş hissettiğiniz zaman bol tuzlu bir ayran yapınız, 5-10 dakika içinde kendinizi daha iyi hissetmeye başlarsınız.

6. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Tüm cevap yazan arkadaşlara teşekkürler.
    (cevapların hemen hepsi çok bilinçli yorumlara sahip) ;)

Konuyu açan üyemize de kolay gelsin.. :)

Nail USANMAZ bunu beğendi.