Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Düşük tansiyon ve binicilik

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında İsmail Emir tarafından paylaşıldı.

1. İsmail Emir

İsmail Emir Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba, yapı olark düşük tansiyona sahip binicilerin diğer binicilere göre bir farkı varmıdır ? Mesela yüksek nabıza karşı daynıklılık yada yeterli tempoyu sağlayamama gibi farklılıklar söz konusu olabilir mi ? 5 Günlük sabah öğle akşam tansiyon ölçümü 110-55, dakikada kalp atışı 70 ortalaması var. Bu baş gün bisiklete binmedim. Bir anormallik söz konusu mu sizce ? Teşekkürler.

2. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Tansiyon ile nabız aynı şey değildir.Artması yada azalması farklı nedenlere bağlıdır.Çok yüksek gibi çok düşük olmasıda sakıncalıdır ama: hep yüksek veya hep düşük olması ile,belirsiz bir şekilde yükselmesi veya düşmesi aynı şey değildir.Böyle bir konuyu doktorunuza danışın.Ayrıca iyi düşünürsek sporda biraz düşük nabızın zararı yok gibi 11-8,11-7.geçen gün benim doktorum ölçtüğünde 100-60 çıktı.Geneldede rastlanan bir durum.Ama şüphe varsa ve düşük tansiyondan rahasızlık hissediyorsanız,mutlaka doktora görünün.

İsmail Emir bunu beğendi.
  3. Y.Toygar

Y.Toygar Kıdemli Üye

Seviye:
    Düşük tansiyonda göz kararması baş dönmesi gibi belirtiler görülür.. Yüksek hızlarda giderken ani düşüşlerde felaketle sonuçlanabilecek bir durumdur.. 55km/h hız ile giderken başıma geldi nasıl durduğumu anlayamadım.. Ama genellikle çok fazla yüklenip birden tempo düşürüldüğünde oluyor bende.. Sizinde doktorunuzla bu konuyu görüşmenizi tavsiye ederim