Düşük Karbonhidrat Diyeti

Agamemnon

Daimi Üye
Tepki
154
Arkadaşla biz burada boşuna tartışıyoruz...

Toplam 300 bin sigara, 900 şişe viski içti ama 100 yaşına kadar yaşadı... İşte savaş gazisinin uzun yaşam sırrı!

İngiltere’de yaşayan Arthur Langran adlı savaş gazisi sağlıksız alışkanlıklarına rağmen 100’ü görebilmiş olmasını, insanların ‘yapma’ dedikleri şeyleri yapmasına bağlıyor. İki çocuk babası Langran, 20’sinden beri sigara kullanıyor, o zamandan beri de günde en az 10 sigara içtiğini anlatıyor. Bu, 292 bin sigaraya denk geliyor. Langran ayrıca 80 yıl boyunca her gün bir bardak viski tüketmiş.
100’üncü yaş gününü bir barda bira içerek kutlayan Langran’ın 62 yaşındaki oğlu Peter, “Doktor ona sigarayı bıraktırmanın bir anlamı olmayacağını söyledi. Zor bir yaşamı oldu. Yetimdi, zor şartlarda yaşadı. 14 yaşında Kanada’da çiftliklerde çalıştı. İkinci Dünya Savaşı’nda orduya katılmak için 1940’ta İngiltere’ye döndü ve Nazilerle savaştı. Savaşta bir el bombasından sağ kurtuldu, hâlâ derisinin altında şarapnel parçaları var. Sigara içmesine rağmen sağlığı iyi ve hâlâ kendi kendine merdivenleri çıkabilecek kadar dinç” diye konuştu.
Langran ise “Daima işin sırrının ‘yapma’ denileni yapmak olduğunu söylerim. 20 yaşından beri sigara içiyorum ve keyif alıyorum. Her gün gazete okuyorum, oğlum John’un yardımıyla bulmacaları çözüyorum” dedi. Langran’ın eşi Ivy, 2000 yılında yaşamını yitirmişti.

(link)

Scudo

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@Agamemnon

Benim uzun yaşamak gibi bir amacım yok . Şu anda tek amacım pro bisikletçiler gibi slim olabilmek ve kendi gücümün sınırlarına göre spor yapabilmek . İncelerseniz profesyonel sporcular çok yaşamıyor zaten . Spor belli bir düzeye kadar faydalı iken sınır aşıldıkça zararlı olmaya başlıyor .

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
@Agamemnon

O adamın uzun yaşamasının içki sigarayla ilgisi yok, kafa yapısı ve genetikleri ile ilgisi var, içmeseydi de yaşardı, hatta daha da iyi yaşardı muhtemelen... Ama içki sigara üreticileri bu tür istisna örnekleri iyi kullanmayı biliyor elbette...

• Beğen
Tepkiler: d.berkay
Tepki
1
Sevgili Ali Gelir,

Ben size Prof.Dr Ahmet Aydın hocanın Taş Devri Diyeti adını verdiği diyeti öneriyorum. Diyetin esas ilkesi düşük karbonhidratlı beslenme üzerinedir. Hocanın aynı isimli kitabı da bulunuyor. Diyet listesine ulaşmak için: (link) adresini ziyaret edebilirsiniz. Bu siteyi beslenme konusundaki yanlış bilinenleri öğrenmek için de herkese tavsiye ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden