düşük kadro

kaangun

Aktif Üye
Tepki
4
düşük kadronun normal kadroya göre kullanımda avantaj ya da dezavantajları nelerdir?

Scudo

TREK

Üye
Tepki
4
bence bi avantaj ya da dezavantaj yok..rahat inip binmek dışında..

kaangun

Aktif Üye
Tepki
4
tamam, kılıçreis'le de konuştuk, o da aynı şeyi söyledi, iyi oldu sağolun..
iyi mi ettim kötü mü ettim diye düşünüyordum ben de hindi gibi..
ha memnun değil miyim bisikletten, gayet memnunum da..
ne bileyim işte normal kadro alsam daha mı iyi olurdu vs. diye takılmıştı kafama..

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
yanı kadro yada bisiklet seçerken aslında çok dikkat etmek gerekir.çünkü ileride "keşke" lafını kulanmak ihtiyacı duymuyorsunuz.onun yerine "iyi ki" lafını kullanıyorsunuz.bende yazın sonunda bisiklet alacağım ama şimdiden araştırıyorum..bazı şeyleri iştee..

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
küçük kadrodan kastın eğer aynı model kadroların 50,52,56 gibi versiyon farkları ise tabiki sizin vücut yapınız ve ergonomi ile alakalı avantaj ve dezavantajları vardır.ayrıca aynı marka-model kadrolarda küçük olan doğal olarak daha hafif olur.

örneğin 52 lik bir Colnago C50 ile 60 lık C50 arasında gramaj farkı vardır.tabi seçimi ayırlığına göre deil vücut yapınıza göre seçmelisiniz.

alperen_69

Forum Bağımlısı
Tepki
305
Bisiklet
Giant
düşük kadro derken heralde arkaya doğru yere yaklaşan kadrolardan bahsediyo arkadaş bende o kadaroların tiplerini hiç sevmiyorum

kaangun

Aktif Üye
Tepki
4

evet, tarif ettiğin kadrolardan bahsediyorum, düşünmeden aldım, sonradan gözüme batar olmuştu ama şimdi alıştı gözüm, hatta iyi yanlarını görmeye başladım..
bisikleti kaldırmam gerektiğinde üst borudan tutup kaldırdığımda yerden daha çok yükseliyor örneğin.. ayakta bi engel aşmam gerekiyorsa ya da eve birinci kata taşırken vs.

alperen_69

Forum Bağımlısı
Tepki
305
Bisiklet
Giant
zannedersem avantaj olarak malzemeden çalmışlar :D yani böylece kadronun ağırlığıda azalmış oluyor buda bsiklet yarışlarında 1 numaralı aranan özellik ama ben yinede normal kadroyu tercih ederim helde boyun biraz uzunsa çok uyumsuz duruyor