Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dusuk butceli bir kullanici icin yardim

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında gsecer tarafından paylaşıldı.

1. gsecer

gsecer Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar forumda yeniyim herkese merhaba öncelikle.
    İstanbulda maslakta öğrenciyim ve orada yaşıyorum.Okula gidip gelmek ve her gün maslaktan istinyeye kaptırıp sahil boyu sarıyere filan gidip gezmek isityorum alıcağım bisikletle yani kabaca hesaplarsak gunde 20 25 km filan yol yapmayı düşünüyorum.
    Ancak bütçem 400 ytl yi aşamıyacak durumda ikinci el bisikletlere bakıcam fakat piyasaları nasıl hiç bilmiyorum.
    Bit pazarına gidicem ne kadar sağlıklı olur orası?
    Bianchi cruiser ve sd 311 bisan trekker ve salcano city sport bütçeme en yakın olup alabilirim dediklerim.
    Ya da ben herşeyden vazgeçip giriş seviyesi bir mtb mi almalıyım?
    Başka bisikletler olarak ne önerirsiniz?
    ps: modelini verdigim bisikletlerin ikinci el piyasaları nasıldır

2. omurkadir

omurkadir Kıdemli Üye

Seviye:
    birçok arkadaş sana sedona borla veya kron xc500 önerecektir,ilk öneren ben olayım:) ikisinin de fiyatı birbirine yakın 400-450ytl arası değişiyor.2.elleri dersen birkaç yerde gördüm 350ye azıcık kullanılmış tertemiz sedona borla yı satıyordu birisi.
    Benim derdim de seninkine benzer aslında.bende konyada okuyorum,okul açılınca orada bir bisiklet alacağım okula gidip gelme ve geziler için ancak benim bütçem baya kısıtlandı,beklemeye de çok tahammülüm yok,bazı tanıdıklardan markası iyi birşey olmayan,ucuz,sağlam ve biraz hafif kadrolu birşey bulmaya çalışacağım.
    iyi günler

gsecer bunu beğendi.
  3. Özgür Nevres

Özgür Nevres Forum Bağımlısı

Seviye:
    Maslak'ta öğrenciyim dediğinize göre büyük olasılık İTÜ'lüsünüz, yani benim mezun olduğum okul :)

Cruiser'ı sonsuza dek silin aklınızdan. Bisan Trekker'ı da. Bahsettiğiniz bisikletler içinde SD 311 i öneririm, ancak sıfır fiyatı bütçenizi aşıyor. İkinci el bulabilir misiniz bilmiyorum, tuhaf bir şekilde şehir/tur bisikletleri ülkemizde pek tercih edilmiyor, o yüzden az satılıyor ve ikinci elleri pek bulunmuyor.
    Bütçenize de uyan Salcano city sport hiç görmediğim ve bilmediğim bir bisiklet, ama Bianchi Cruiser'dan ve Bisan Trekker'dan iyi olduğu kesin.

4. gsecer

gsecer Yeni Üye

Seviye:
    Juanito.Laguna evet hocam ituluyum ayni zamanda borsa tarafindaki yurtlarda kaliyorum :)
    Illa bu bisikletler olmak zorunda degil ben o kadar bilgili olmadigim icin kabataslak bir aramayla bunlarda karar kilmistim.
    Mesela omurkadir arkadasin dedigi bisikler benim ihtiyaclarimla ne olcude uyumludur yardimci olursaniz sevinirim arkadaslar

5. Özgür Nevres

Seviye:
    Şu an kullanılmayan bina var ya kırmızı beyazlı, eski. Ben de orada kaldım 3 sene :)
    Her neyse. Aslında şehir içi kullanım için "şehir" bisikleti tercih etmeniz çok isabetli. Ancak dediğim gibi çok bulunmuyor bu tür bisikletler, ve iyi olanları bütçenizi aşıyor. Bence 2. el bir araştırın, belki güzel bir şehir/tur bisikleti bulabilirsiniz.
    Dağ bisikletlerine son çare olarak bakın. Şehir içi kullanımda ve uzun mesafelerde hiç zevk alamazsınız giriş seviyesi dağ bisikletlerinden, kadro yapısı, dişli lastikleri ve ayrıca amortisörleri nedeniyle gereksiz yorar.
    Gene de son çare olarak giriş seviyesi, hesaplı bir dağ bisikleti alıp lastiklerini değiştirerek (düz lastikle) şehir bisikleti gibi kullanabilirsiniz. Tabi sadece "gibi" olur orası ayrı.
    Hani olur ya, bütçeyi 750 YTL ye çıkarabilme ihtimaliniz olur, o zaman gidin gönül rahatlığıyla bir Scott Sportster P6 alın ve keyfine bakın derim.

gsecer bunu beğendi.
  6. omurkadir

omurkadir Kıdemli Üye

Seviye:
    forumu incelersen 400ytl civarı alabileceğin kaliteli bisikletlerin benim dediklerim olduğunu görürsün.Bu bisikletler tüm parçalar olarak hafif aynı zamanda sağlamdır,sadece önden amortisorludur.Komponentleri genelde shimaniodur yani problem yaşatacak cinsten bisikletler değiller.
    Bütçeni biraz yükseltebilirsen üst modellerine bak derim kron xc1000 sedona 711 gibi.ama bu tavsiye ettiklerim de gerçekten hoş.yani 400 verebiliyorum diyorsan gidip salcano,bianchi,bisan falan alma kesinlikle.

ayrıca tavsiye,çift amortisorlu alma.gereksiz ve rampa çıkarken enerjini çalıyor salınımla.tek amortisor yeterli olur.

7. gsecer

gsecer Yeni Üye

Seviye:
    peki bu bisikletlere duz lastik taktirmak ne kadar masraf olur benim icin

8. Özgür Nevres

Seviye:
    CST nin 15 USD ye bir lastiği var, onu alıp takabilirsin. Çifti 30 dolar oluyor yani.

9. omurkadir

omurkadir Kıdemli Üye

Seviye:
    çok güzel asfalt lastikleri var 15-20liraya
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=17596

linkteki lastiği çok beğendim ben.Hakan abi çok iyi inceleme yapmış.Bunu alırsın,dişli olan da durur.Duruma göre takar sökersin harika olur bence.

10. Cem Erdoğan

Cem Erdoğan Kıdemli Üye

Seviye:
  11. gsecer

gsecer Yeni Üye

Seviye:
    trek fx 7.0 nasıl bir bisiklettir arkadaşlar bütçemi aşıyor ama dün bisikletçide görüp aşık oldum resmen :)

12. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    trek 7.# modelleri 28" jantlara sahip olup şehir,tur bisikletlerindendir.Alabiliyorsanız ne ala tüm ihtiyacınızı karşılar.İzmir'de olsaydınız burada Sedona 311 vardı.Sıfır gibi az kullanılmış,fiyatı da 300 ytl.Sizin için çok iyi olurdu.

13. Süleyman Onur Dülger

Süleyman Onur Dülger Bisikletkolik

Seviye:
    Sedona 311'i tek geçerim.Dolar da düştü fiyatı 450 civarı,bence memnun kalırsın uçuyor alet,şehir içi kullanım için tabi.28"

14. gsecer

gsecer Yeni Üye

Seviye:
    ondert hocam izmirdeyim su anda :) nerde var burada sedona 311 ? yardımcı olursan cok sevinirim

15. Aykut Subaşı

Aykut Subaşı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Arkadaşım sen Sedona Borla'dan şaşma..

16. gsecer

gsecer Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar hepinize teşekkürler ancak henuz kendi işimizi elimize alamadığımız için peder bey resti çekti ve bugün ikinci el bisiklet aldık bir adet.
    Markası peugeot :)
    70 ytl
    şehir bisikleti kendileri.İnşallah cok sorun yaşamam :(

17. Özgür Nevres

Seviye:
    Vay, resim gönderebilir misiniz?
    Üzülmeyin bir zamanların iyi markalarından birine sahip oldunuz. 70 ytl ye şehir bisikleti bedava resmen. Tabi masraf çıkarmayacağını varsayarak bunu söylüyorum. Daha pahalı bisiklet almayarak tasarruf ettiğiniz parayla kask ve eldiven alırsınız umarım.

18. omurkadir

omurkadir Kıdemli Üye

Seviye:
    Dostum hayırlı olsun,güle güle kullan.üzülmene hiç gerek yok,bende de şu an eski bianchi bisikletim var şehir bisikleti tarzında,ama çok iyi durumda,gezi fotoğraflarıma bakarsan beni hala çok güzel yerlere götürebiliyor...

19. gsecer

gsecer Yeni Üye

Seviye:
    tabiki resim gondereyyim en kısa zamanda arkadaşlar bir yıkayım yarın daha bir güzel gözüksün bisikletim :) herkese tekrar teşekkürler seneye mezun olunca umarım daha guzel bir bisiklet alırım :)

20. gsecer

gsecer Yeni Üye

Seviye:
    bu arada kask ve eldiven için gene p/f si yüksek oneriler var mi arkadaşlar
    hele istanbul gibi bir yerde kesinlikle kullanmak gerek diye düşünüyorum