düşe kalka olympos :D:D

Tepki
28
herkese selam..bu hafta sonu zeyneple olymposa gitmeye karar verdik..verdiğimiz gibi atladık bisikletlerimize cuma sabah 05.00de yola cıktık..yolculuğumuz 2.tünelin çıkışına kadar gayet keyifli geçmişti..tünel çıkışında biraz hızla çıkarken arkamdan bir arabanın beni kenara doğru sıkıştırdığını hissedince şarampola kaydım ve sürüklendim(uçtum:D) kalcamda derin bi yara dizimde ve kolumda sıyrıklarla atlattım..ve pedalım kırıldı..ama yılmadık yolumuza devam ettik:) beldibine yaklaşık 1-1bucuk saatte geldik ve bacağımdaki ağrının artması nedeniyle ilk sağlık ocağına uğradık..göynük sağlık ocağı..

(link)

daha sonra nihayetinde kemere ulaştık..

(link)

(link)

kemerden sonra tekirovayıda geçtikten sonra artık o uzun rampa bizi bekliyordu..yaklaşık bir 7 kmlik rampa..2-3 km sinde yağmur bastırdı..bardaktan boşalırcasına yağmur yağıyordu..kaldık dağın başında:) düştükten sonraki penformansım kırık pedalla daha da düştü..Zeynep'in dizi de ağrımaya başladı..neyse sonunda hayırsever bir kamyoncu amca bizim halimize acıyıp bizi ve bisikletlerimiizi aldı olympos sapağına kadar bıraktı..ordan sonrasıda zaten rampa olduğu için bir hayli kolay indik derken Zeynep'in tekeri patladı:D :D sonunda kalacağımız yere geldik.Ve güzel bir 2 günlük tatil yaptıktan sonra Antalya'ya geri döndük..PAYLAŞMAK İSTEDİK:)
Yağan yağmurdan ötürü fazla fotoğraf çekemedik:(

(link)

birazda dinlenelim..:)
(link)

kadir'in ağaç evleri :)
(link)

(link)

Scudo

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
öncelikle çok geçmiş olsun..
olympos ve kadir'in evleri civarından biraz daha foto rica etsem :rolleyes:
ağustos gibi oralarda olacağım umarım.. o bakımdan yani :)

teşekkürler paylaşımınız için..

nikanam

Daimi Üye
Tepki
578
erkin merhaba,
çok sağlam macera olmuş. tebrik ediyorum.
ayrıca büyük geçmiş olsun. ucuz atlatmışsın.
abicim gez gezmesine de, seni yazın denizlide
tek parça görmek istiyoruz, ona göre.
olimpos ve çevresi çok keyifli yerler.
keşke daha çok fotoğraf olsaymış.
neyse, sağlık olsun.

• Beğen
Tepkiler: sniper

Hüseyin Suda

Forum Demirbaşı
Tepki
313
Size nazar değmiş birer küçük boncuk atın cebinize.Geçmiş olsun vede ellerinize sağlık...

pelo-selo

Üye
Tepki
42
Gezinizin rotası hep gitmek istediğimiz yerlerden biri ama böyle üzücü olayları duyunca insanın uzun yol isteği kalmıyor. Çok geçmiş olsun.

Tarık DUMAN

Daimi Üye
Tepki
251
geçmiş olsun erkin...

2. tünelin çıkışını biliyorum.. denize doğru dik şarampolleri var.. bence ucuz atlaşmısınız olayı..
bide bardaktan boşalırcasına yağmur yağdı demişsin... ben orada 3 gün kaldım.. olimposa girerken ki ilk gün yağmur vardı.. 3. gün oradan çıkışımda yine yağmur vardı :p

sanırım erkin söylediğine göre yağmurdan dolayı fazla resim çekememiş. dilerseniz (link) linkinde benim çektiğim resimler var olimpos hakkında.. umarım yardımcı olur...
(link)

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
geçmiş olsun erkin.güzel gezi olmuş paylaşım için teşekkürler.

Kani

Üye
Tepki
12
Geçmiş olsun.Resimlerde süper görünüyorsunuz:D

Bisikletle bende izniğe giderken düşmüştüm.Heryerim ağrıyarak 70 km yol yapmak zorunda kalmıştım çok zor bir durum.Bence bisikletlerimize nazar boncuğu takmak lazım:D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Erkin öncelikle geçmiş olsun kemer tarafı çok güzeldir güzel bi gezi yapmışsınız

Resimler için tşk

atteleia

Üye
Tepki
32
Erkin çok geçmiş olsun.. O kadar engele rağmen Olymposa gitmişssiniz..
Gayrısı önemli değil İyi bir hafta sonu olmuş..

Görüşmek üzere..

Alpay ipekgil

Daimi Üye
Tepki
284
Geçmiş olsun Ucuz atlatmışsın Ne hikmet se Taşıtların bisiklet sürücülerine hiç tahammülleri yok.İla onları tahrik etmek ve zor duruma sokmaktan zevk alıyorlar.Tabiki bu bir kültür meselesi.Oda bizim sürücülerimizde az olan bir kavram.Sabırla bunlara öğretmemiz lazım.Kendinize dikkat edin hoşçakal

Tepki
28
çok teşekkür ederim gerçekten ucuz atlattım..ama çok keyifliydi..o taraflara herkesin gitmesini tavsiye ederim..aksiliklere rağmen değdi..çok güzel yerler..arkadaslar dediğim gibi tekirovadan sonra yağan yağmurdan dolayı fotoğraf cekemedik..

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Erkin'cim merhaba

Güzel bir gezi yapmışsınız, aksilikleri saymazsak.
Peki dönüşü nasıl yaptınız. Olimpostan arabaya binipmi döndünüz, yoksa gene binerek mi, neden soruyorsun dersen, bir bilenin fikirleri bu yolu yapmak isteyen bizler için çok önemlide onun için. Bizlerinde hayali buralara pedal basmak.

Ne kadar aksiliklerde yaşasanız güzel bir 2 gün olmuş.

Görüşmek üzere hoşçakal.

Tepki
28
olympos yağmurluydu ve yaralarımın iyileşmemesi sonucu oluymposa inen çamurlu rampayı cıkmak bi hayli zor olacaktı rampa 11km..bi otobüse koyduk bisikletleri ve öle cıkardık..amacımız yukarıdan bisikletlerle yola devam etmek..ama yağmur yukarıda daha hızlı olunca biraz otobüsle devam ettik ama yağmur beldibine kadar vardı e zaten antalyaya gelmiştik..:D: ama hava iyi olsaydı dönebilirdik bisikletlerle çünkü bayır aşağı oluo biraz..yani anlayacağınız dönüşümüz otobüsle oldu..

Tepki
28
bu arada ben olympos yol durumu yazayım daha önce gitmemiş ve gitmek isteyen arkadaslar için..antalyadan beldibi arası yaklaşık 25km fazla rampa yok 1 saatte gidilebilecek yol..kesinlikle arka ısık ve ön far olması gerekio tüneller için..ama ben tavsiye ederimki tünele girince bisikletle deil yaya olarak bisikletinizle kaldırımdan gidin:D göynük kasabasına kadar yol düz 5 km..daha sonra 1-2 km rampalar var..sonrasında kemer beldibinden sonra 15km..kemerden sonra rampalar baslıo tekirovayı geçtikten sonra 7km lik dik rampa var gerçekten zorlayıcı bir rampa..sonrasında tepedesiniz zaten olymposainmek için 2 yol var 1.çıralı yolu sahilden(daha kolay)2.köy kahvesinin ordan..köy kahvesinin ordan inerseniz 11km lik yolu fazlaaca engebeli bir yoldan inersiniz ki bazı arkadaslarımız o yolu tercih ederler:Dactioncılar:D 11km sonunda da olympos..toplam 70km..bol rampalı virajlı ve şu zamanlarda da yağmurlu..

görüşmek üzere..

tırt kaptan

Forum Demirbaşı
Tepki
640
Geçmiş olsun, umarım bir daha böyle bir şanssızlık yaşamazsın...

sniper

Forum Demirbaşı
Tepki
557
çok geçmiş olsun... kazasız sürüşler.. ülkemizde bisikletli gördülermi du bi kıstırayım düşüreyim mantığı var .. pazargünü bizide bi kamyon 100-150 metre ileriden sizi kıstıracam diye diye bağıra bağıra geldi.. zor kaçtık arkasından bi otobüs aynısını yaptı ne zevk alıyolarsa (otobüse işiklarda yakayıp içimden gelenleri söledim ama ) hepimiz söförüz ve arkadaşlarımızı bilinçlendirmekle başlayalım bu konuda...

zazoo

Daimi Üye
Tepki
136
olaylı ama yine de keyifli bir haftasonu olmuş, paylaştığınız için teşekkürler, umarım daha kalabalık bir grupla kazasız ve çok daha eğlenceli bir olimpos turunda tanışırız.