Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Durum iyi değil

Konu, 'Triathlon' kısmında Fırat Dizman tarafından paylaşıldı.

1. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    aldığım bilgiye göre doğruluğu aldığım kişiye ait olmak üzere,resmi bir ağız değil ama bu yıl devletin ayırdığı bütçe 150 milyar olduğu, bu sadece 1 alanya ile tam anlamıyla en fazla 2-3 türkiye şampiyonası yapar gibi. bisiklete ise 2.5 trilyon deniyor ,duyanlardan ,bilenlerden cevap bekliyoruz
    saygılarımla

caglartas bunu beğendi.
  2. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Triathlon federasyonunun bütçesi 150000 yani. Ben 150000 tl keş para vereyim bir daha geri dönmemek üzere yönetimi bıraksınlar...

3. caglartas

caglartas Yeni Üye

50.000'i ben vereyim sana fazla yük olmasın:):):)

Bahane # 1 Seçimi geç yaptırdılar
    Bahane # 2 Devlet para vemedi

trionur ve Oksal Özdöl bunu beğendi.
  4. afg1

afg1 Üye

Seviye:
    ve işte Türkiye'de triathlonun sonu ...

caglartas bunu beğendi.
  5. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Türkiye turunun bütçesi bir kaç milyon avrocuk diye duymuştum ben... Reklam falan iyi güzelde içerde kimse binmesse yabancılara ne reklamı bu? Di mi ama ?

6. mcaliskan23

mcaliskan23 Bisikletkolik

Seviye:
    Vay be bütçe birden bire oldu 350 bin, hadi arkadaşlar daha yok mu bonkör triathloncular?

7. bikernomad

bikernomad Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşlar siz bilmezmisiniz ki triatloncu olmanın amerikada zenci olmaktan farkı yoktur.Size klüpleriniz sahip çıkıyor mu da federasyon sahip çıksın.Valla en iyisi kendi imkamlarımızla haftada bir yerel mini triatlonlar düzenlemek mi ne bilmem.benim klubüm 5 sporcu+1 hocaya haftada 40 TL.havuza gitmek için yol parasını çok gördü.(adam başı değil ha! toplam. Çalıştık paramız yok diye nihai amaç olan ulusal yarışların finali Kuşadasına da gidemedik geçen sezon.Ama Tribünlere oynamak denince fotograf karesinde öne geçmek için millet birbirin üstünden atlıyor.Hep oksal'ı eleştiriyordum.Çocuk da terbiyesinden cevap vermiyordu.Ama.Bu memlekette ...triatlon olur.

Gürsel A., caglartas ve afg1 bunu beğendi.
  8. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    arkadaşlar hep aynı yerde aynı şeyleri söylüyoruz ,kendi kendimize yakınıp duruyor ,kendimizi teselli ediyoruz.Araç kaza yapmış karşıdan bakanlar ne kötü kaza,ben anlamıştım zaten,belliydi,ben ona demiştim öyle gitme diye konuşuyorlar ama gidip içinde sıkışanlara yardım eden yok.Herkes iktidar olup birşey yapmak değiştirmek istiyor ama muhalefetkende yapılacak şey çok .Şu an gündem belediye seçimleri iktidar yerel yönetim iktidara yakın olursa tabiki hizmet iyi olur diyor ama karşı olanlarada hizmet yapılmayacak demiyor yani nedir bu? isteyeceksin durmadan usanmadan isteyeceksin hergün kapı aşındıracak ama el etek öpmeyeceksin .Ama biz burada birşey olamaz birşey olamaz tamam onu anladık madem gemi batıyor diyorsunuz ozaman kalanları kurtarmak için yapılması gereken birşeyler var mutlaka ama biz sadece sözlü muhalefet yapıyoruz.sayın Halil Kılıçoğlu yıllarca başkanlık yaptı istanbul tahtakalede yerini herkes bilir en basitinden istanbulda yaşayan şu sitede sadece bu bu konuya mesaj yazan sporcular var .Niye gitmediniz bürosuna konuşmadınız anlatmadınız kendi doğrunuzu ?mutlaka işiniz vardır ,vakit yoktur veya konuşsanız ne olacak nasılsa birşey değişmeyecek değilmi?Madem bildiğiniz doğrular var söyleyin neyin nasıl yapılacağını ,ha dersiniz ki biz iktidar olunca söyleyeceğiz,yapacağız bilemem ozaman birkaç yıl bekleyeceksiniz diğer seçimi ama söz vardır atı atı alan üsküdarı geçer ,tabi durum birde şu açıdan değerlendirilmeli ben bir sözü değiştiriyorun. amaç:üzüm bağı kurararak üretim yapmakmı? yoksa bozulan bağdaki üzümcüyümü dövmek? bilemem..Artık gerçektan sıkıldım bu yakınmalardan ,sporcuya yakışmadığına inanıyorum Hele triahtlon yapan kişiler olarak herkeste bir savaşçı ruhu olmalı ,mücadele ,hırs bunlar olmazsa olamaz ilkeler ama zaten hemen havlu atan kişiler bu sporu yapamaz yapmamalı diye düşünüyorum çünkü vücutlarına zarar verir.Bu yazımda forumda hiçbir isimde üyeye ithamen yazılmamıştır .Ama üstüne alınıp cevap verende olursa başımın üstüne
    saygılarımla

Mümtaz Öztürk bunu beğendi.
  9. Mümtaz Öztürk

Mümtaz Öztürk Spor Aşığı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bizler 90'lı yıllarda yarışırken bugün konuşulan sorunlar yine aynı biçimde gündemdeydi ve enteresandır, O günlerde hepimiz, bir federasyonumuz olsa durum farklı olur diye avunuyorduk. Yıl 2009 ve aşağı yukarı onyedi-onsekiz sene geçmiş Türkiye'de ilk triatlon yarışından bu yana ve değişen hiç birşeyin olmadığını ben şahsım adına üzülerek izliyorum. Ne yazık ki ülkemizde spor yapana, özellikle bu spor insanlara biraz yabancı bir sporsa öcü gibi bakılıyor. Destek vermeyi bir kenara bırakın,-ya kardeşim senin işin mi yok boş ver başka spor yap gibi ne idüğü belirsiz yorumlar bile gelebiliyor.Havuzda antrenman yapabilmek için kaç kişiye yalvardığımı bir ben bilirim.Ve bu yüzden de triatlonu bıraktım.Kendi imkanlarınızla birşeyler yapacaksınız,yeri gelecek aç karnına yarış koşacaksınız,sonra iyi dereceler gelince Türkiye seninle gurur duyuyor diye bağıracaklar. Bu spora gönül vermiş bütün arkadaşlarımı kutlar, çalışmalarında sabır ve başarılar dilerim..

10. Ali AKTAŞ

Ali AKTAŞ Forum Bağımlısı

Seviye:
    Aslında bu konuları seçenlere sormak lazım değil mi ?

11. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    sayın planet 58 abimiz çok doğru söylüyor .Türkiyede bir kerede büyük adım hangi dalda görüldü?spor anlamında değil sporu boşverin hangi dalda?hep söyledim böyle üçlü bir dalın patlama yapacağına inanmıyorum.arkadaş çok iyi altyapı oluşturarak sporcu çılgınlığı olsa ne olacak ki?üst yapıda devam edecek sistem yok.Tekrarlıyorum :en iyi yüzücümüz,bisikletçimiz,koşucumuz bayrak yarışı olarak üçü yarışsa ancailk 20lerde gelir.Birde yanlış anlaşılmasın diye söylüyorum:Ali Aktaş arkadaşımızın konu açma olarak, konuyu açan olarak acaba benimi düşündü .Eğer öyleyse açtığım konude yazdığım gibi yakınma yok sadece aldığım bilgiyi bilgi olarak paylaşmak ve diğer bilenlerin doğrulamalarını sağlamak.Hiçbir yazımda yakınmadım,veya bunun gibi birşeyler söylemedim . benden sonra yazılan yakınmalar için söylüyorsa bilemem.
    saygılarımla

afg1 ve Mümtaz Öztürk bunu beğendi.
  12. trionur

trionur Üye

Seviye:

350000 degil 300000 iyi okursanir caglartas 50000ini veriyor yük olmasin diye!

13. mcaliskan23

mcaliskan23 Bisikletkolik

Seviye:
    Doğru ben onu 50000 de benden şeklinde anlamıştım yanlış anlamışım :) Evet beyler bayanlar 300.000 oldu yok mu artıran?

14. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    cevabım sana değil trionur ama bu şekil yazılarla triahtlon ne kazanacak gerçekten isim vermek istemiyorum ama okadar basit mailler oluyorki birde federsayondan medet umuyoruz.Bu şartlarda bu federasyon bile çok bize ,ne olur son maillere bakın ilkokul çocuğu konuşmuyor bu tarzda!Nereye varıcaz yada bu konuşmaları okuyanlar bizi nasıl ciddiye alır ,biz nasıl kendimizi anlatırız ,ciddiye almalarını bekleriz.Daha önce dediğim gibi böyle bir yere varamayız.
    saygılarımla

15. trionur

trionur Üye

Seviye:
    alıntıyı benden yaparak isim vermiş oldunuz sayın tria...
    ama ben sadece düzeltme yaptım.
    alıntıyı benden yapmanızın sebebi nedir?neden oksal,caglar yada mcalıskan değil?

16. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    mesajımın başında dediğim gibi konuyla ilgili kesin muhattap sen değilsin zeten okuyan herkes mesajlardan görüyor sadece bu konuyla ilgili son mesajı yazarak zaten olmayan birşeyin konu olarak devamı sende kaldığı için alıntı senden oldu .Yoksa dediğin doğru.Zaten bu mesajı daha önce dediğim gibi bilgi amaçlı açtım diğer bilgisi olanlarda bilgi almak olmayanlarında bilgi sahibi olmasını sağlamak .Ayrıca bu sözün doğruluğunu tespit etmek.Ancak mesajımın altında giden mesajlar silsilesi çok çocukca ve basit anlaşılı gibi değil.Ya muhalefetin bir ciddiliği olmalı.yoksa kimse takmaz hafife alır .Sen o mesajları yazanları tanımadan olayla ilgili bilgin olmadan okusan nasıl değerlendirirsin!Tekrar son sözüm MESAJIM TEMEL ANLAMDA SENİNLE İLGİLİ DEĞİL.Eğer üstüne alındıysan kusura bakma.
    saygılarımla

17. trionur

trionur Üye

Seviye:
    mesajın genelle alakalı oldugunu anladım
    peki tesekkurler.
    fakat son yazan ben degildim mcaliskandı

saygılar

18. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Çok ciddi bir mesaj atıyorum. Ve bu ciddi mesajımla türkiyedeki triathlon sorunsalını bu forumda bu attığım ciddi mesajla çözüyorum.

Şaka değilmi bu dediğiniz.

Burda neyi çözüyorsunuz?

Triathlon federasyonunun bütçesi 150.000 tl. Ne yapalım yani? Özerk oldular kendi başının çaresine bakacaklar. Bakamıyorlar mı??? ozaman bu şekilde yarışırsınız.

Şikayet etmeyin.

Şikayet ediyorsanızda burda etmeyin.

Ediyorsanızda başkalarının yazdıkları üstünde çocukçaymış küçükmüş cartmış curtmuş gibi cümlelerle burada konuşmayın.

Burda ne yazarsanız yazın BOŞ Burda hiçbişiyi çözemezsiniz.

Forumda yarış tarihi paylaşırsınız, bisiklet fotoğrafları paylaşırsınız, yaptığınız organizasyonları paylaşırsınız,sağlıkve beslenme paylaşırsınız.

Forumda Yönetimle ilgili şikayetlerinizi paylaşamazsınız. Paylaşırsınızda boşuna paylaşırsınız. Burda yazdıklarınızı okuyolar falanmı zannediyorsunuz???

Okuyorlarsada bu yazdıklarınıza göre kendi bildiklerini yapmayacaklarmı zannediyorsunuz??

Şartlar bu isteyen triathlon yapar isteyen yapmaz bu bukadar basit...

caglartas bunu beğendi.
  19. Bülent ÖZER

Bülent ÖZER Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Bu konu karşılıkılı atışmalara dönüşecekse konuyu kilitleyeyim ,yok biz içimizi derdimizi dökeceğiz dostça muhabbet ediyoruz derseniz o başka .

Murat YILMAZER ve Tolga Gürgün bunu beğendi.
  20. caglartas

caglartas Yeni Üye

Sevgili Triatlon Ailesi,

26.2.2009 tarihinde yapılan Türkiye Triatlon Federasyonu Genel Kurulunda yapılan seçim sonrasında bana ve kurullara gösterilen teveccüh ve güven nedeniyle teşekkür ederim.
    Kendimi size kısaca tanıtmak isterim.
    1960 yılında Antalya’nın Kemer ilçesinde doğdum.İlk öğrenimini Kemer’de, orta ve Lise eğitimini Antalya’da tamamladım. Uludağ Üniversitesi İktisadi ve Sosyal Bilimler Fakültesi’ndeki öğrenimim sonrası, 1982 yılında yaş sebze ve meyve toptancılığına başladım.Sebze meyve komisyonculuğu ile iş hayatına başlamış olmakla beraber;Turizm sektörüne tedarik ve servis hizmeti,hiper ve süpermarketlere tedarik hizmeti,İhracat ve son 4 yıldan bu yana da 60 dekarlık Topraksız Kültür Sebze üretimi konusunda Teknolojik Modern Sera kurarak üretime başladım.
    TURKONFED-ENDEAVOR Derneği işbirliği ile düzenlenen ETKİN GİRİŞİMCİLİK yarışmasında 2008 Etkin Girişimcisi seçilerek, Uluslararası Panele de katılma hakkı kazandım.
    TÜRKONFED tarafından 2008 KOBİLERDE DÖNÜŞÜM, KÜÇÜK FİRMALARIN BÜYÜK BAŞARILARI yarışmasında 24 firma arasında seçilme hakkını kazandım.Sivil Toplum Kuruluşlarının önemine olan inancım gereği bu kurumlarla ilişkilerimi daima önemsedim ve

ANSİAD Yön.Kur.Başkan Vekilliği
    Antalya İhracatçılar Birliği Denetim Kurulu üyeliği
    Antalya Tic.ve San.Odası Meclis Üyeliği ve Hesapları İnceleme Komisyonu Başkanlığı
    SERA-BİR (Sera yatırımcıları Birliği) Denetim Kur.üyeliği görevlerini üstlendim.

Bu yazıyı triatlon federasyonunun sitesinden aldım.

Sizinde gördüğünüz gibi yeni başkanımızın meyva ve sebze yetiştiriciliği deneyimi bir hayli fazla ama spor ile ilgili hiç bir deneyimi yok.

Umarım ticaretteki başarısını triatlon federasyonu başkanlığında da hızlıca gösterir...

Sevgilerimle

Çağlar TAŞ

cruphasulie ve d.berkay bunu beğendi.