Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dupnisa Turu

Konu, 'Trakya Bölgesi' kısmında OrionForEver tarafından paylaşıldı.

1. OrionForEver

OrionForEver Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhaba, Kafamda ISTANBUL'dan erkenden cıkıp bir lokasyona kadar araba veya tren ile gidip oradan DUPNISA magarasına tırmanmak var. Daha once 2 kere araba ile gittigim yolculugumun asıl rampalı kısmını bisiklet ile yapmak istiyorum. Bu konuda fikirsel ve fiziki olarak katılmak isteyen arkadaslar yazarsa sevinirim:)

Simdiden heyecanlandım:)

Sezgin ÇELİK bunu beğendi.
  2. gatila

gatila Forum Bağımlısı

Seviye:
    İmzamdaki Trakya Bisiklet e-posta grubuna üye olup mesaj atarsanız mutlaka katılmak istenler çıkacaktır diye düşünüyorum. Kesinleştirdiğiniz tarihte uygun olursam belki ben de katılırım. Siz bensiz planınızı yapın ama, benim durumum son ana kadar belli olmuyor maalesef.

Daha önce günübirlik yaptığımız tur:
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=31872&highlight=dupnisa

Bizim yaptığımız gibi Kurudere civarından ormana girerseniz harika bir MTB turu olur ama rehber gerek. Oraları bilen bisikletçi rehber de zor bulunur. Bizde bilen arkadaş olmasına rağmen biraz dolanmıştık. Riske atmayıp mağaraya normal yoldan gitmek en iyisi. Sonra o civarda turlanabilir.

Yenice'de manda yoğurdu yemeyi ihmal etmeyin.
    Oraların eti de pek güzeldir.

İstanbul'dan Demirköy-İğneada'ya otobüsler var. Onlara takılıp olayın anayol kısmını atlamak ve köy-orman yollarında daha çok turlamak da güzel olabilir.
    Detaylar:
    http://gokhanatila.wordpress.com/severim-2/gezmeyi-severim/trakyada-ulasim/

3. uğur kocaağa

uğur kocaağa Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben Mayıs ayında Babaeski'den Dupnisa Mağarası'na bir arkadaşımla birlikte pedallamıştım. Parkur güzel Üsküp'ten sonrası bol çıkış ve inişli, bazen sıkıcı bazen eğlenceli bir yol. Yakın zamanda gemilerde işe başlama olasılığım yüksek olduğu için ben evde şirketten haber bekliyorum hazır kıta. Öyle olmasa kesin katılırdım bu gezintiye ... O bölgeyi ve yolları bildiğim için size rehberlikte edebilirdim...

OrionForEver bunu beğendi.