Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dünya'yı Kurtaran 10 şey

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında nükleer kedi tarafından paylaşıldı.

 1. nükleer kedi

  nükleer kedi Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  27 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  716
  Beğeniler:
  484
  Şehir:
  Sincan
  Seviye:
  ZekiAlper, d.berkay ve tanerhosgor bunu beğendi.
 2. Piskiletci

  Piskiletci Onursal Üye

  Kayıt:
  20 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  2.959
  Beğeniler:
  2.998
  Bisiklet:
  Corratec
  Seviye:
  Bence dünyayı kurtarmak için sadece bisiklet yeterli;):)
   
  halid acar ve ZekiAlper bunu beğendi.
 3. Nuri Kongur

  Nuri Kongur Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  30 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  568
  Beğeniler:
  869
  Şehir:
  Kocaeli/ Başiskele Merkez
  Seviye:
  bu makalenin yazarı eğer safın teki değilse kesin manüpilatif davranan birisi.
  herkes polise dna örneğini versin,yiyecekteki genetik mühendisliğini sevin,geo mühendislik dünyayı kurtaracak- bilmeyenler için, iklimlerle oynayan mühendislik alanı-, uyuşturucuyu serbest bırakın... ha arada bikaç güzel şey yenilenebilir enerji kaynakları gibi. bilimin işadamlarıyla ortak değilde onların emrine girince nerelere gideceğini gösteren örnek bir yazı olmuş
   
 4. #4
  nükleer kedi

  nükleer kedi Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  27 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  716
  Beğeniler:
  484
  Şehir:
  Sincan
  Seviye:
  Bence polisin herkesin DNA'sını elinde tutması çok mantıklı. Böylece suçların büyük bir oranda faili bulunabilir. Çoğu kişi bunun kişisel bilgilerin gizli kişiler tarafından ele geçirilmesi olarak görebilir ama haberde böyle bir durumun çok daha kolay yollardan gerçekleştirilebileceği söyleniyor.
   
 5. funq

  funq Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  18 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  506
  Beğeniler:
  344
  Şehir:
  Bursa
  Bisiklet:
  Geotech
  Seviye:
  iyi güzel ama ütopik bir yazı olmuş. parmak izi veritabanı bile bu kadar küçükken...
   
 6. Nuri Kongur

  Nuri Kongur Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  30 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  568
  Beğeniler:
  869
  Şehir:
  Kocaeli/ Başiskele Merkez
  Seviye:
  devleti yönetenlerin, tamamen halkın yararına çalıştığı bir ülkede belkide doğru olabilir ama eğer devleti yönetenler bazen diktatörlük hevesine kapılıyorsa veya büyük şirketlerin kendilerine daha fazla para kazandıracak yöntemleri halkın aleyhine bile olsa dayatmasına boyun eğiyorsa son derece tehlikeli bir yöntemdir. kişilerin dna'sını inceleyerek sadece o kişinin zehirlenmesine yol açacak zehir yapabilirsiniz ve herkesin yediği yemeğe karıştırdığınızda sadece o kişi zehirlenerek ölür. ilerde olası hastalıklarını tesbit edebilirsiniz ve işe alırken sırf bu yüzden onu işe almayı red edip hastalanmayacak bir başkasını işe alabilirsiniz. 20 yüzyıl bu düşüncelere de uygulamalara da yabancı değil. hatta en meşhur uygulayıcısı hitlerdi. adam alman ırkını iyileştirmek için insan damızlık çiftlikleri kurmuştu. ari ırka mensup seçilmiş kadınlar özel çifliklerde üreme için toplanır ve orada damızlık olarak seçilen alman -genelde ss subayları- erkeklerince döllenirdi. oradan üreyen kıyamet kadar çocuk oldu.
  konu dna örneğinin alınıp suçluların kolaylıkla yakalanması gibi yüce bir amaç , öyle bakınca halk güvenliği için ne olacak canım diyoruz ama işin birde bu boyutları var. bu konuları irdeleyen tonla film çevrildi, kitap yazıldı ama en güzeli yakın tarihte bir çok yanlış ellerde nerelere kadar gidilebilineceğini gördük. ukrayna'nın başbakanın zehirlenerek öldürülmeye çalışılması gibi.
  sırf bu sebeplerden belki amerikan başkanı bir başka ülkeye ziyarete gittiğinde adamın misafir gittiği ülkede ne idrarını ne de dışkısını bırakırlar. diğer vucut atıkları gibi- tüy-kıl-ter- her türlü vucut sıvısı- onun sağlığı ya da kimliğiyle ilgili veri olabilecek her türlü şey amerikan gizli servis elemanlarınca toplanarak amerikaya götürülür.
   
  nükleer kedi bunu beğendi.