Dünya'nın en hafif yol bisikleti

Scudo
Tepki
27
bisikletin hafif olmasının yanısıra kullanılan açılar önemli. tempo sprint ve uzun mesafe için kişilere özel açılar hesaplanır. buda bisikletin hafifliği ile birleşince iii performans sağlar.

• Beğen
Tepkiler: Mesut Dursun

mahmut aslan

Aktif Üye
Tepki
76
arkadaşlar böyle bi bisikletin fiyatı tahminen ne kadardır ?

bide yarışlarda neden ''bisiklet ağırlığı'' sınırlaması var?

ben bisikletle yeni yeni ilgilenmeye başladım. e haliyle biraz merak söz konusu :D

ilgilenirseniz sevinirim.

• Beğen

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mahmut aslan

Amerikada böyle bir bisikleti toplamak yaklaşık olarak 10.000 ila 15.000 $ arasında değişiklik gösterir.

Avrupada ise 9000 ila 14000 euro ya kadar böyle bir bisiklet toplayabilirsiniz.

Bu bisikletler gösteri amacı ile yapılmıştır. Yani bakın biz nekadar hafif bir bisiklet yaptık.

Çoğunda oluşturulan parçaları 60-70 kg üstü insanlar kullanamazlar.

Çünki çok dayanıksızdırlar.

Belki gezerken kullanabilirsiniz. Ama yarışta büyük ihtimalle problem çıkaracaktırlar.

Öğrneğin aynakolu kırabilirsiniz. Çok kolay bir biçimde zincir koparabilirsiniz. Lastiğiniz normal lastiklere göre oldukça dayanıksız olacaktır.

Bunlar bu parçaların haddinden fazla hafif olması ile alakalı.

Bu yüzden UCI yarış bisikletlerinde 6,8 kilonun altındaki bisikletlere şuan için izin vermiyor.

Tamamen güvenlik ile alakalı bir sınır.

Fakat bisiklet firmalarının bu ağırlık limitini dahada aşağı çekmeye çalıştığını yaptıkları başvurulardan anlıyoruz.

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
3195 gr lık Spin'in parça detaylarına bakıldığında nerdeyse yarısında "modified" ibaresi var. Yani sadece parayla en hafifler arasına girecek bir bisiklete sahip olmak pek mümkün değil gibi.

UMUT ALAÇİÇEK

Aktif Üye
Tepki
71
zaten bunları bizim yolda sürmen için ya baban çok zengin olucak yada sen çok dikkateli kullanıcan yani bu bisikleti kullanmak ve çalınmasına karşı zabtedmen biraz zor gibi düşünüyorum

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Valla ben bu bisikletleri toplayan adamların da bindiklerini zannetmiyorum.Mesela Heinz Wittmann,adamın bir çok türde aşırı hafif bisikletleri var.Artık bu onun için bi uğraş olmuş,o bisikletlere bindiğini zannetmiyorum.

• Beğen

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
@yaminkutlu

Evet ikisi de aynı bisiklet.Bu sefer gidon bantlarını çıkarmışlar onun dışındaki farkı göremedim.

• Beğen