Dünyanın en değerli 10 markası

Cem Erdoğan

Daimi Üye
Tepki
66
@Tamer Ertangil

Sermayeye dayalı sistemler (Kapitalist sistemler) kendi kendini çökertir ama bunun uzaması için önlemler alınıyor...Daha çökmez bu sistem...Biz de daha çok sömürge olarak yaşarız...Baştakiler , tekeller, sendika başkanları kazansın...

• Beğen
Tepkiler: T.Ertan
Scudo
Tepki
48
@matrixod

Kesinlikle katılmıyorum. Örneğin üllkemizde Anadolu Grubu'nun getirdiği Mc Donald's Pınar ile çalışmaktadır. Kesinlikle ülkemizde domuz eti satamaz. Bunu Genel İşletme dersi gören veya görmüş arkadaşlar daha iyi hatırlayacaklardır. Her duyduğunuza inanmayınız eğer güvenmiyorsanız alın bir adet numune ve test ettiriniz. Bu kadar büyük firmalar dediğiniz gibi hatalara düşmezler.

Teşekkür ederim.

Arif Nalbant

• Beğen
Tepkiler: ahmetdogan

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
@Arif Nalbant

Bu konularda çok mu kötümser ve güvensizim bilmiyorum ama kesinlikle satamaz gibi bir şey demek bence yanlış oluyor. Ben buna uyulduğuna inanmıyorum...

• Beğen

Cem Erdoğan

Daimi Üye
Tepki
66
@matrixod

Bende inanmıyorum....Bu haram helal meselesinide pek takmam yani :) Ama yağlı bir et sonuçta..

• Beğen
Tepkiler: T.Ertan

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@matrixod

İşte kuru kuruya inanmamak olmuyor. Bir parça numune ile bunu çok kolay açığa çıkartabilirsin aslında.

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
@HaliliOzturk

O sizi de inandırmamak isteseydim başvuracağım birşeydi ;)
Ben inanmıyorum olay benim için bitmiştir.

Kutay Özdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
466
Google da Microsoft kadar çok kullanılan bir site birçok bilgisayarın Explorer ında açılış sayfası.
Gerçi 1. olması biraz şaşırtıcı ama çok da şaşırmamak lazım:)
iyi pedallamalar...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Şüpheci olmak hepimizin görevi. Ülkemizin kültürel sorunu da bu. Şüphe etmek ve sorgulamak, düşünmek, mantık yürütmek, ilişkiler yumağını sorgulamak ve çözümlemeye çalışmak gibi insana özgü yetenekler ne yazıkki ilköğretim çağından başlanarak köreltiliniyor. Dünyaya kapalı olmayı doğal sayan ve sorgusuzca itaat eden yurttaş yetiştirme amacı ile tasarlanmış ilköğretim sistemimiz sayesinde kafamıza kodlanan herkes Türkü'n düşmanı, cahil halkımızı aydınlatmalıyız düğmeleri halen var ve gayet güzel çalışıyor. Bu düğmelere basıp linç başlatmak çok kolay. Hemen kaynağı belirsiz bir söylenti çıkarılır ve galeyan başlar. Avrupalılar alanya da antalya da arazi alıyorlarmış bundan sonra Türkiyeden toprak talep edeceklermiş. Hıristiyan misyonerler propaganda yapıyorlarmış. Mc Donald's köftesine domuz eti katıyormuş. Mc Donald's köftesine ne beyan ettiyse onu katıyordur. Bir yanlışı olursa Mc Donald's ın ilk ipini çekeçek olan kanlısı Burger King'dir. Google aramada ilk sırayı para verene satıyormuş. Yahoo da bunu bilip susuyor. Ya da hem burger king hem mc donald's anlaşıp ari ırkımızı bulandırıp dinimizle alay etme amaçlı yeraltı domuz çiftliklerinden temin ettikleri etleri gizli gizli köfteye katıyorlar. Alanyada da 80 yaşındaki almanlarda ev alıp 145 yaşlarına geldiklerinde alanya nın adını alanbundesliga olarak değiştirmek istiyorlar. Zaten bu kış da şeriat gelir hepimiz malezyalı oluruz.
Markaların kıymetine gelince Marlboro ve Coca Cola bağımlılık satıyorlar. Kulis etkinlikleri sayesinde bizimki gibi demokrasisi gelişmemiş ülkelerde devlet aygıtına kendi halkının aleyhine kararlar verdirip yayılabiliyorlar. Apple ve Google'a gelince Amerika'nın cazibesi sayesinde yetenekli tasarımcıları ve üstün zekaları kendilerine çekebiliyorlar. Fast Food a gelince bu sadece bizim değil bütün endüstri toplumlarının sorunu. Batı gücünü ordusu ve şirketleri sayesinde bizi sömürmekten almıyor. Batı gücünü özgürlüklere dayanan demokrasisinden alıyor.

Tepki
6
@HaliliOzturk

sanırım TÜRK markalarından bazıları diğer ülkelerden bağzılarına satılmış diye biliyorum yani kendi malımız sandığımız şeyleri kullandığımızı sanıyoruz

• Beğen
Tepkiler: yiğit_kara26

yiğit_kara26

Forum Demirbaşı
Tepki
172
sanırım TÜRK markalarından bazıları diğer ülkelerden bağzılarına satılmış diye biliyorum yani kendi malımız sandığımız şeyleri kullandığımızı sanıyoruz

umutkahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bisiklet
Geotech
evt bende öyle biliyorum.yanlışsak düzeltiniz.

victory

Daimi Üye
Tepki
174
ben daha önce yaz dönemini degerlendirmek için burger king de çalışdım 1 ay kadar ve igrendigim için cıktım ..

ister inanın ister inanmayın yediginiz et ne et nede et ürünü içtiginiz içecekler toz içecekeler kızartılan ürünler patates vs. 1 haftalık yaglara girip cıkan ürünler ve daha neler neler ....:mad:

ben 2004 senesinden beri ne MC nede burger K. gibi saçmalık ve pislik dolu yerlerden uzak duruyorum . sizlerede bu tecrubeyi yaşadıgım için gitmemenizi öneriyorum.

:7: yinede emin olamk isterseniz şöyle bir test yapabilirsiniz gittiginiz zaman sadece et ekmek isteyip sıradan bir menü alın ve ekmegin içinden eti cıkartarak sadece tuz ketcap hardal mayanöz vs. atmadan sade bir şekilde yemegi deneyin....

saglıklı ve bol pedallı günler dilerim :in:

Tepki
26
bisiklet forum diye kurulan bir sitede ekonomi alt başlığıyla çeşiti konuların konuşulması yersiz geldi bana. bu konularında tartışılacağı siteler vardır elbet. mesela ekonomi forum sitesi olsa ben orda yol bisikletleri ile ilgili bir konu açsam ve o siteyle ilgili biri sitedeki bisiklet konusu hakkında ne düşünür? burası yeri değil olmamış der.
Bu sitedeki durumda aynı bence

• Beğen
Tepkiler: Soner Sarihan

victory

Daimi Üye
Tepki
174
@NECDET ÖZTÜRK

nasıl bir mantıkla konuya yaklaştınız anlamıyorum acaba bu sitede sadece bisiklet mi konuşulması gerektigini düşünüyorsunuz yoksa sadece ekonomi-piyasalar bölümüne mi itirazınız var?:cool:

• Beğen