Dünya turu yapan yabancılar.

K.Burak

Daimi Üye
Tepki
103
Bisiklet
Giant
@Ömer Ş.

Bu bisiklet Peugeotla Origin mi ? (link)

Scudo

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
çuvallarda ne olduğunu bende çok merak ettim :) taşıdığı yük çok mu fazla yoksa bana mı öyle geliyor :eek:

• Beğen
Tepkiler: Hakan Yazgan

Kerem Kekeç

Aktif Üye
Tepki
28
Bisiklet
Whistle
Sayısal loto çıkarsa, yapacağım ilk iş. Sonra orta halli tur bisikletimi alacağım, malzemelerimi hazırlayıp koyulacam yollara.

• Beğen

tt2000

Forum Demirbaşı
Tepki
431
Bisiklet
Diğer
Dünya turuna çıkan iki bisikletli daha.

http://3.bp.blogspot.com/_qoJr7kKgahs/TI3JDWfiTQI/AAAAAAAAQ1M/RrBpMHwTS5M/s1600/heavy-bicycle-loads-07.jpg

• Beğen

Emre Sertkaya

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Kron
@Tamer KAMIŞLI

Evet dogru anlamıssınız . Çoğu kişi " neden kotu goruntulu , fazla özelliği olmayan , tamiri ucuz bısıkletlerle dunya turuna cıkılıyor " anlamış . Zaten 2 turlude herkes gereken guzel cevapları vermiş .

Açıkcası bu durum benimde dikkatimi çekmişti . Nette yabancıların fotolarına bakarken , izlediğim filmlerinde felan bizim " bakkal bisikleti " dediğimiz bisikletlerden daha kötülerini goruyorum . Aynı soruyu bende kendıme sorardım bu adamlar bu bısıkletlerle gezıyo , bizlerde çok daha iyileri var ama onlardaki bisiklet kulturu daha ileri seviyede , bizde 5 tane dunya turuna cıkan varsa onlarda bu oran daha fazladır . Ama bunun cevabını bulmak da zor bir şey değil . Neden genelı ucuz bısıklet kullanıyo dersek , çalınmasın diye olabılır cunku cogu dısarda kılıtsız veya dandık kılıtler ıle bırakıyorlar Ve adamlarda mutlu insan sayısı turkıyeye kıyasla daha fazladır . Dışarı kaskla cıktıgınızda size uzaylı gozuyle bakmazlarsa , ustunuze araba suren ergenler olmassa , bısıkletcıler musterıyı kazıklama derdınde olmassa ınsanlar daha mutlu olur buna baglı olarak bısıklet kulturu daha ust sevıyede olur .

tt2000

Forum Demirbaşı
Tepki
431
Bisiklet
Diğer
İşin kötüsü bu hayvanlığa, bu hayvanat bahçesi ortamına, bunca ruhsal bozukluk işareti olan davranış biçimlerine alıştık, normal karşılıyoruz ve bekliyoruz artık :(

• Beğen

olgun şenel

Forum Demirbaşı
Tepki
223
Bisiklet
Specialized
@volkert

Bu fotolar photoshop'a benziyor. Gerçek olmayabilirler.

Akiro'nun olduğu ilk foto Kocaeli bu arada, belirtmek istedim :D

Ömer Ş.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
Bisikletiyle dünyayı gezen Alman Heinz Stücke'yi tanıyanlar vardır.Onun hikayesi ve bisiklet üzerinde geçirdiği yaşamı benim çok ilgimi çekti.Sıradışı yaşamı ve bisikletiyle yaptığı binlerce kilometre insanda hayranlık uyandırıyor.

Heinz Stücke : 1962'den beri bisikletiyle yollarda olan gezgin Almanya'yı 22 yaşında terk etmiş ve o tarihten beri bisikletiyle dünyayı dolaşıyor.2010 yılına kadar 195 ülke gezmiş(sanırım gitmediği ülke kalmamış) ve kat ettiği yol yaklaşık 610.000 km.Günde 80-120 km arası yol gidiyormuş.Uzun zaman çok az parayla yolculuğunu sürdürmüş;daha sonra ise çektiği fotoğraflardan ve kitapçık satışlarından para kazanmış.Yola 3 vitesli bisikletiyle çıkan Heinz Stücke 40 yıl boyunca bu bisikleti kullanmış.Son yıllarda ise sponsorun sağladığı katlanır bisikletiyle turuna devam ediyormuş.Bisikleti 6 kez çalınmış ve hepsinde de geri almayı başarmış.

Yolculuğu sırasında başına gelen olaylardan bazıları ( alıntı:wikipedia )
Atakama Çölü'nde kamyon çarptı (Şili)
Mısırlı askerler tarafından bayıltılana kadar dövüldü
Kamerun askeri tarafından devlete küfretmek gerekçesiyle gözaltına alındı
Endonezya'da dizanteriye yakalandı (1974)
Zimbabwe'de terörisler tarafından ayağından vuruldu (1980)
Mozambik'te nehirde yıkanırken arıların feci saldırısına uğradı.(1995)

Adına açılan web sitesi : (link)

• Beğen
Tepkiler: tt2000

tt2000

Forum Demirbaşı
Tepki
431
Bisiklet
Diğer
Heinz Stücke'den haberim yoktu. Hayatını bisiklet üzerinde yollarda geçirmiş, inanılır gibi değil.Kendini adamış bu işe.Ayrıca katlanır bisikletle yada başka herhangi bir iki tekerlekli ile de demek ki yapılabiliyor bu iş.Yani en son bahane "bisikletim uygun değil" olsa gerek.

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
adam traktör gibi yüklemiş bisikleti ciğer mi dayanır ona deli bunlar