Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dünya turu yapan bir arkadaşımız

Konu, 'Trakya Bölgesi' kısmında Rahman Ketenciler tarafından paylaşıldı.

1. Rahman Ketenciler

Rahman Ketenciler Kıdemli Üye

Seviye:

Merhabalar,
    Bayram tatili sayesinde hazır fırsat bulmuşken ben de şu konuyu açayım artık diye düşündüm. Bu çılgın arkadaşın adı Robert Hirsch. Yaklaşık 2,5 yıl kadar önce Vanuatu'dan başlamış dünya seyahatine.. Üniversite yıllarında (biyo-kimya okumuş) karar vermiş böyle bir dünya turuna ve hem okuyup hem çalışarak para biriktirmiş. Bunun dışında birkaç sponsoru da var. Günlük 4 euro' yu aşmayacak şekilde seyahatini sürdürüyor. Zaten vejetaryen olduğu için de fazla bir masrafı olmuyor. Ben bunları nereden mi biliyorum? 5-6 ay kadar öncesinden beri Hirsch ile e-posta aracılığıyla haberleşiyorduk. Beni warmshowers sitesinden bulmuş. 6 Aralıkta Keşan'daydı. 4 gün bizde kaldı. Sonra İstanbul'a bir arkadaşımın yanına yolladım keratayı. Bisikletini orada bırakıp (geçen pazar) noel nedeniyle ailesinin yanına amerika'ya uçakla gitti. Şubat 28 gibi geri dönüp dünya turuna kaldığı yerden devam edicek. Aslında daha anlatıcak çok şey var ama, şimdilik bu kadar yazabiliyorum. Merak ediyorsanız http://makesomedaytoday.blogspot.com adresinde herşeyi kendisi çok daha ayrıntılı bir şekilde anlatmış. Bir kaç foto da koyuyorum buraya.. Hoşçakalın

[​IMG][​IMG][​IMG]

lancearmstrong ve Serkan Taşdelen bunu beğendi.