Dünya Turu..5 Kıta ve adalar - Gürkan Genç

Scudo

Barış Kılınç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
Rota üzerindeki kıtaları okuyunca başım döndü. 6 sene çok uzun süre abi. Bence evlenip çoluğa çocuğa karışırsın, tur daha da uzar. Gidişat bu yönde yani ben uyarayım :D

Kitabı ve bu yeni gezinin bloga düşecek ilk yazılarını da heyecanla bekliyorum. Yolun açık olsun şimdiden

Gurkan Genc

Aktif Üye
Tepki
850
Bisiklet
Kron
@Barış Kılınç

:D çocuğa falan karıştıkmı yapacak bir şey yok o da benimle turlamaya devam eder..

Dünya turu çalışmaların hızlı bir şekilde devam ediyor.. Yeni internet sayfası hizmete girdiğinde hem geçmiş turdaki anılarımı okuyanlara hemde kitabı satın alacak olan takipiçilere çok güzel süprizlerim var : ) az kaldı herşey için..

• Beğen
Tepkiler: yolcu...
Tepki
107
İsim
i.Emre Kocakaya
Bisiklet
Cube
Gürkan bey,kitabın tam çıkış tarihi bellimi?
Kafkasya turuma sizdende manevi destek bekliyorum,dünya turuna 45 yaşından sonra çıkma fikrim var :).

Cüneyt HOCAOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Bisiklet
Trek
@Gurkan Genc

Gürkan Bey, tüm söylediklerinden sonra bize düşen, çıkmayı planladığınız bu dünya turunda Allah yardımcınız olsun. Kazasız belasız bir tur yapmanızı, sağ salim Yurdumuza geri dönmenizi diliyorum. Bacaklarınıza kuvvet. Şimdiden yolunuz açık olsun, sizi talip etmeye devam diyorum.

mine gün

Üye
Tepki
0
:) merhaba gürkan abi ben mine öncelikle cesaretli olman çok taktir ettim kutlarım valla altı ay bende bisiklet kullansamm japon'ya ya gitmeyi göze alırım ama bizimkiler zor izin verir:) hatta vermezler yani bnde bmx kullanyorum bir ay oldu alalı flat yapmak istiyorum gösteremn yok yapsam valla nasıl yapcagımı internetten vidyo izleyerek yapmaya çalışyorum çok zor :( buna çok üzülyorum valla bide sanırım türkiyede tek bn bmx kullanyorum yanıma arkadaş aradım hepside erkek valla kız yok ya bna bir fikir verebilirmisin abii sencene yapyım..nasıl ögrene bilirim.. @Gurkan Genc

Salih Dinçer

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Sedona
Selam Gürkan,

Örnek aldığım sporculardan birisin. Gerçi sporcu değimi hafif kalacağı için "iddialı maceracı" desek bilmem kabül eder misin? Bu durumda aynı özellikte başkası tanımadığımdan tek örnek aldığım kişisin diyebilirim...:)

Belki öyle yapacaksındır; emin değilim ama bir öneride bulunmak isterim. Nasıl olsa Türkiye'den Japonya'ya gittin eee başlangıcı (start'ı) Japonya'dan verip Amerika'ya geçsen ve oradan dolaşıp İstanbul'da bitirsen daha şirin olmaz mı? Böylece en son bitirdiğin yerden devam edip kaldığın yerde medyada kendini tekrar duyurmak hafızaları tazeleyecektir. Böylece yaşadığın ülkene döndüğünde biz hala yaşıyorsak, hepimiz İstanbullu'lar olarak seni karşılayacağız.

Dip Not: Mine bu arada sorunu yeni bir başlık açarak sorarsan eminim çok kişi yardımcı olmak isteyecektir. Burası sanırım pek yeri değil.

Başarılar...

Umut AL

Aktif Üye
Tepki
169
Bu seyahatinizde başarılar dilerim. Örnek alınacak nadir insanlardan birisiniz.
Seyahat esnasında Kanada'da sizlere her türlü konuda destek vermeye çalışacağız. Bir aksilik olmazsa sizlerle Kapıkule'ye kadar pedallamak gurur verici olacaktır. Yolunuz açık olsun.
Sevgi ve saygılarımla.

miraculous

Üye
Tepki
13
abd ye geldiğinde beklerim :)
edit: daha önceki turunu izleyemedim ama bunu baştan sona takip edeceğim

Gurkan Genc

Aktif Üye
Tepki
850
Bisiklet
Kron
@Salih Dinçer

Salih öncelikle teşekkür ederim

Türkiye-Japonya Turu bir anlamda benim limitlerimi ne kadar zorlayabileceğimin bir denemesiydi. İnan amacım medya da sürekli yer almak olsaydı bunu çok iyi bir şekilde yapardım. hatta benden canınız sıkılır herifin dötü kalkmış kendini bir halt sanıyorda derdiniz. Kendi için gezen gezdiği gördüğü yerleride sizlerle paylaşan sıradan bir vatandaşım.. Hani bu işleri ne ilk yapan nede son yapan biriyim. Dünya turuna çıkıyorum birilerine bir şey ıspatlamak için değil. Ben istediğim için cıkıyorum. 7 sene diyorum 10 sende olur 15 de olur .. Bak adamın teki 44 senedır gezıyor : ).. Türkiye den başlayıp Türkiyede bitireceğim

(link)

Gurkan Genc

Aktif Üye
Tepki
850
Bisiklet
Kron
@İsmail Emre Kocakaya

Ismail bey selamlar

Kitabın çıkış tarihi bell, değil. Özellikle şu sıralar çok üstünde duruyorum fakat yakın bir tarihte bitmez. Şu kadarını söylim şuanda 286 sayfası bitti editörler tarafından okundu ve çok beğenildi. Farklı bir gezi kitabı geldiği söyleniyor. Fakat bitmesine var. Eğer fotoğraflarlada destekleyebilirsem. süper olacak. Bu arada kitap Japonya ve kore de de çıkacak onun çalışmalarınıda yapmaktayız ..
Sizin turunuz içinde elimden gelen manevi desteği vermeye çalışırım belli mi olur belki yollarda karşılaşırız

Gurkan Genc

Aktif Üye
Tepki
850
Bisiklet
Kron
@Cüneyt HOCAOĞLU

Cüneyt bey teşekkürler. İnşallah yıllar sonra bu turu bitirip ülkeme dönmüş olurum

• Beğen
Tepkiler: Robert Knepper

Gurkan Genc

Aktif Üye
Tepki
850
Bisiklet
Kron
@miraculous

Miraculuous an ve an takip etmeniz içinde yeni web sayfasında teknolojinin tüm olanaklarını kullanmaya çalışacağım. Amerika varma bayağ bir var şimdiden haber verim umarım oralarda olursun : ) Teşekkürler

(link)

• Beğen

Gurkan Genc

Aktif Üye
Tepki
850
Bisiklet
Kron
Geçen hafta içinde iki firma ile daha sözleşme imzaladım yani şu dakikadan sonra geri dönüşü yok : ) Sadece kitabın bitmesi biraz zaman alacak o kadar. hala yarısındayım. Zaman bulup yazamıyorum .. Neyse onun dışından her şey güzel gidiyor. Artık bir acelmde yok nasıl olsa yola çıkacağım..

Bu arada doğa içn pedalla projesinin sunumu ve fotoğraf sergisi bilgileri

(link)

• Beğen
Tepki
1.365
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Raleigh-USA
Bisiklet türü
Katlanır
ALLAH tur boyunca yardımcın olsun kazasız belasız sağlıklı bir şekilde dönmen dileği ile sn. Gürkan Genç;

Sizin sayenizde ben de İstanbulda ufak çaplı tur yapıyorum. Dün yaklaşık 80km yol kat ettim. Sultanbeyliden Sultanahmete geçtim. Bisiklet çok güzel turda beraber olmak isterdim şartlar bunu mümkün kılmıyor malesef. Bol şanslar abicim..

• Beğen

Gurkan Genc

Aktif Üye
Tepki
850
Bisiklet
Kron
25 Haziran 2011'de "hey ben dünya turuna çıkıyorum" diyip 9 Eylül 2012'de çıkmak.

Yıl olmuş 1 Aralık 2014 ve dünya turumda 26 ülke 31.000km sonra Ürdün'den yazıyorum Haftaya Sudi Arabistan'a doğru yola çıkıyorum.. Yüzlerce genç almış başını bir yerlere gitmiş binlercesi anılarını hikayelerini paylaştığı e-postalar atmış. Hepsini saklıyorum hepsine cevap veriyorum. Onlardan bile inanılmaz bir kitap çıkar ortaya ne hikayeler var. Of of. Bu sayfalarda kitap yazacağım dedim . Evet o kitabı yazdım biteli de çok oluyor, okuyan bir iki kişi de var. Sözümü tutmuştum. Yayın evi veya reklam sıkıntısı yok. Direkt satın almak isteyen kurumda var. İşin aslı O kitap bence hala hazır değil çünkü hikaye bitmedi. Dünya turunda da bir çok hedef koydum gerçekleştireceğim dedim. Onları da yaptım yapmaya da devam ediyorum. Dünya turumun bitmesine şu tarihten sonra 5 sene var. Daha öncede demiştim dünya turu aslında 9 Eylül 2012 tarihinde o pedalı ilk çevirdiğim gün kafamda bitmişti. Yolda sadece vakit geçiriyor eğleniyorum. Mesela 4 aydır Ürdün Filistin, İsrail arasında gezdim durdum. Bol bol yattım dinlendim. Hatta şuan durduğum hostel'de ikinci haftamın içindeyim. Ne yapıyorsun diyecek olursanız. Kedilerle oynuyor, bahçede salıncakta sallanıyorum, Konserlere, Sinemaya, Resim sergilerine gidiyorum. Gece hayatına iştirak ediyorum. Hayatı olduğu gibi her şeyi ile yaşamaya çalışıyor, çabalıyorum. Çünkü tek bir hayatım var.

Böyle bir hayatı yaşarken 2020 den sonra takımımla neler yapacağımızın videolarını tek tek 2013 yılında kayıt ettim. Şuanda bile bizler için inanılmaz olan girişimleri takımla birlikte yapıyoruz ve hepsi meyvesini veriyor. Haklısınız bunları paylaşmadık. Paylaşmayı da düşünmüyoruz zamanla kendileri ortaya çıkar. Sadece ülke için bir şeyler yaptığımızı bilmenizi isterim. Yapmaya da devam edeceğiz. Aslında bisikletle dünya turu bir gezi olayının ötesine geçeli çok oldu. Bu konuda bize destek olan tüm camiaya teşekkür ederim.

Ürdün'den Herkese selam

Osman Kıtay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.091
Bisiklet
Fuji
@Gurkan Genc

Gürkan senin bize acı vermekten keyif aldığını düşünüyorum. 7-8 aydır doğru düzgün yazı yazmıyordun. Kitap olacağını tahmin ettim ve sevindim. Şimdi de yazdım ama daha yayınlamıyorum diyorsun. Yahu ne ettik sana? Ağa sen böyle yayınla, bize devamını ek olarak yollarsın.

Fazla takipçin,
Osman