Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dünya Turu..5 Kıta ve adalar - Gürkan Genç

Konu, 'Ülkeler arası turlar' kısmında Gurkan Genc tarafından paylaşıldı.

1. Gurkan Genc

Gurkan Genc Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Herkese merhabalar.

Bisikletimle tura çıkmak için araştırmalar yaparken bu siteyi fark etmiştim. Aylar öncesindende Türkiye Samsun'dan Japon'ya Tokyoya yapacağım seyahatin ilk haberinide bu siteden vermiştim. Bendeniz herkesin düşündüğü gibi senelerdir bisiklete binen profesyonel bir bisikletli değilim. Tura çıkmadan 6 ay önce başlamıştım bisiklete binmeye. Sonrasında bir baktım japonya dayım. bisiklete gönül vermiş abilerim ve kardeşlerimle bu forum sayesinde tanışmış oldum. Site yetkililerine teşekkür ederim.

tur bittikten sonra dostlarım Ahmet mumcu, Evrim Yiğit, Cemal Atasoy, Soner Sarıhan artık sen yerinde duramazsın canın sıkılır demişlerdi. Sanki kendileri duruyor : ) iyiki varsınız..

Tecrübelerinden yol boyunca faydalandığım sevdiğim arkadaşım Serkan Taşdelen bana şunu demişti

''Gürkan artık bir tur yapacağım dediğin zaman yapman lazım o yüzden ne dediğine dikkat et demişti''

Yukarıda yazdım işte Dünya Turu 5 Kıta ve adalar. Belki gerçekleştiremeyeceğim. Bir önceki turumda da japonya tokyo dan değilde, Hopa dan dönebilirdim!!!!!!! Ama dönmedim ve bakın neler oldu. bizim enes sürekli kızar bana.. Len ilk yaptım ilk ettim deme kıl oluyor millet sana. demekki benim ne yapmaya çalıştığım anlaşılmamış enesim. sana hep diyorum : ) Blog u okumadan, oraya gittin buna değinmedin bunu yapmadın sunu etmedın dıyen arkadaslarımız bile yok Mu ? : )

kuzey asya’yı bisikletle geçen ilk türk,
    orta asya Türk cumhuriyetlerini bisikletle geçen ilk türk,
    ipek yolu’nun tamamını bisikletle geçen ilk türk,
    türkmenistan’ı bir ucundan diğer ucuna resmi olarak tek başına geçen ilk bisikletli
    türkmenistan’da bulunan ve dünyanın en büyük sekizinci çölü olan kara-gum çölü’nü bisikletle geçen ilk türk,
    dünya’nın çatısı denilen pamir dağı’na (4.650 mt) bisikletle tırmanan ilk türk, dünyanın en büyük üçüncü çölü olan moğolistan’daki gobi çölü’nü bisikletle geçen ilk türk ve “türk” ve “türkçe” kelimelerinin tarihte ilk defa geçtiği moğolistan’daki tonyukuk anıtı’na kadar bisikletle giden ilk türk

azerbaycan, güney kore ve japonya’daki şehitliklerimize kadar gittim. 23 aralık 2010 tarihinde japonya’ya vardım; en büyük çocukluk hayalimi gerçekleştirdim. bisikletimin arkasında tüm yol boyunca dalgalanan türk bayrağı, japonya’nın kushimato şehri belediye başkanı tarafından teslim alınarak şehir müzesinde sergilenmeye başlandı

şu sıralar Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde, ana ve ilköğretim okullarında, liselerde ve üniversitelerde, yaz kamplarında tecrübelerini paylaşıyor, söyleşiler yapıyorum. Yol anılarımı anlatmıyorum yolun bana neler öğrettiğini anlatıyorum. bir yandanda kitabımı yazıyorum.

Şimdi yukarda dünya turu 5 kıta, adalar falan filan altada 11 ayda neler yaptığımı ve yapmaya devam ettiğimide söyledim. Artık bisikletim beni nereye götürürse oraya gideceğim : )

Başlangıç noktası İzmir Cumhuriyet meydanı Başlangıç Tarihi 2012 ocak.. günüde belli fakat onu onumuzdeki aylarda daha net söyleyebilirim. Web sayfası bıttıgınde tum detayları ıle rotayı ve destekleyenleri göreceksınız. Belki hayallerinizde gerçekleştireceksiniz :in:

Kendisi için gezen, gezerken paylaşan, insanları bisiklet kullanmaya teşvik eden hayallerinin peşinden koşan, hedefler koyan kendi halinde biriyim. Seyyahlık yapan ne ilk nede son kişiyim.

Sevgiler Saygılar

Gürkan Genç

Doga için Pedalla

Hasan Ç., Peacess, Adem51 ve 49 kişi daha bunu beğendi.
  2. Ozan Seyyah

Ozan Seyyah Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ne demeli ki? :) sizi tekrar bir önce ki başarınızdan dolayı tebrik eder ve bu uzun turunuzu da başarıyla tamamlayacağınıza yürekten inandığımı belirtmek isterim.tekrar ilham kaynağı olduğunuz için teşekkür ederim.yolunuz açık olsun şimdiden.

3. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    Kullandığın bisikletin parçaları neler acaba, merak ediyorumda :)

idolümsün :D yolun açık, lastiğin hep şişik olsun :D

Adem51 bunu beğendi.
  4. Derin Öz

Derin Öz Üye

Seviye:
    Japonya gezisinin kitabını bitirmeden hiç bir yere gitmek yok. :)
    Blog un tadı damağımızda kaldı.

5. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Sevgili Gürkan,

Pek çok kişi senin yaptıklarından aldıkları cesaretle kendi kişisel hedeflerini daha yukarıya yüksettiler,:in: yükseltiyorlar,:in: yükseltecekler. :in: Arada "kemiklerini kırmak" isteyenler olsada :)

Hepimiz için bu işin nasıl yapılacağına, nasıl duyurulacağına ve kitlelere bulaştırmak için neler yapılması gerektiğine dair örnek olmaya devam ediyorsun. :in:

Web sitesinin son halini ve japonya yolculuğu kitabını sabırsızlıkla bekliyoruz.

Benim bildiğim Gürkan en az 10 tane son dakika bombası saklamıştır biryerlere.
    Aman kalbimize inmesin sırası ile patlat. Seni izlerken yorulmayalım. :)

Non-stop Dünya turu yapan ilk Türk:in: olacağına eminim. :in: Aman çook uzun sürmesin bak !, Tibet büyürse gönderirim yanına ona göre.:D

Kışın anlatılarını dinleyerek ısınacağız ne güzel. :in:
    Selamlar Dostum. :in:

6. Fikret Öztürk

Fikret Öztürk Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Kitabınızı sabırsızlıkla bekliyorum. Eleştirilere kulak asmayın.Bilirsiniz ki meyve veren ağaç taşlanır. Başarılarınız göğsümüzü kabartıyor.

7. Gurkan Genc

Gurkan Genc Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    batuhan bisikletim tüm parçaları Shimano deore XT, Maşası Karbon havalı Morgana T-Force, Lastiklerde ilk başta Rubena Flash kullandım sonrasında Swalbe marathon oldu..

8. Gurkan Genc

Gurkan Genc Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Fikret bey teşekkürler. Sonbaharda kitap çıkmış olur

9. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Japonya turunuzu heyecanla takip ettik okuduk. Dünya turunuzuda aynı heyecanla takip edeceğimize eminim. İyi yolculuklar...

10. Gurkan Genc

Gurkan Genc Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Eee ben dinleniyorum.. şimdi sıra sizde.. Unutmayın yol anılarınızı yazmayı.. Gerçi tibetle sizin iş daha zor. Döndüğünüzde kemikleri kırarız artık : )

Bu arada bombalar dedin ya aynen öyle 10 az.. bisiklet severlerin arada bir web sayfama göz atamalarını isterim. çünkü ne zaman değişeceği belli olmaz ve kendilerinide ilgilendiren bir süprizle karşılaşabilirler : )

Soner Sarihan bunu beğendi.
  11. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Dostum, radyasyon yayacak kadar süpriz bombası hazırladığına eminim.

:in: :in: :in:

12. Gurkan Genc

Gurkan Genc Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:

pablo Neruda nın şiirini ben yoldayken paylaşmıştın okuma fırsatım olmuştu ve iyiki bu yolculuğu yapıyorum demiştim.. Tesekkurler selçuk

13. cabir

cabir BISIKLET,özgürlüge götüren yoldur.

Adı:
    Oktay Genc
    Seviye:
    Sayin gürkan kardesim biz seni öyle sevdikki,ALLAHIN izniyle yeni turuda tamamlayip bisiklet sevgisini daha cok kitlelere ulastiracagini ,bu arada yeni günlükleri okumayi sabirsizlikla bekliyoruz. sevgiler saygilar Oktay GENC...

14. Gurkan Genc

Gurkan Genc Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    En kısa zamanda kaldığım yerden devam etmeyi bende çok istiyorum.. Bir yandan kitabı yazıyorum bir yanda da Ankara'da sürekli bisiklete bindiğim alanların yükseklik, mesafe, eğim ölçümlerini not alıyorum blog da yakın bir gelecekte bu bilgileride sizlerle paylaşırım..

tolga beyenir ve ufuk anatca bunu beğendi.
  15. ahmetadanalı

ahmetadanalı Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    turunuzu bir solukta okudum.kitabınızıda bekliyorum.yazılarınız.bisiklete olan ilgimi bir kat daha artırdı. yazılarınız cok dogal ve akıcı. umarım yine böyle güzel turlarınızı takip etmek kısmet olur. iyi pedallar.

16. zahiradam

zahiradam Aktif Üye

Seviye:
    sonuna kadar takip etcem abi, tabi ömrüm yeterse :) sana çok güveniyorum gürkan abi, eminim yine en iyi şekilde temsil etceksin bizi yollarda.. yolun her daim açık olsun...

17. murat aluçlu

murat aluçlu Aktif Üye

Seviye:
    rotada istanbulda olsun :D

18. Gurkan Genc

Gurkan Genc Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Rotada istanbul var hatta çevremde artık biliniyor burdanda tur hakkıdna ufak detay vereyim..

Türkiye izmir den başlayacağım buturun Türkiye bölümünü Edirne den çıkarak bitireceğim. 6 etap dan oluşan dünya turum kısca şöyle

1- Avrupa
    2- Kuzey afrika, Arap yarım adası, Madagaskar, Güney Afrika
    3- Güney Amerika , Orta Amerika
    4- Amerika
    5- Kanada, Alaska,
    6- Doğu Asya, Avusturalya ve Güney Asya

Başlangıç Tarihi son değişikliğe göre şubat 2012. Bitiş 2018 yılı içinde gene izmir de gerçekleşecek. Tek başıma gerçekleştireceğim bu turda 96 ülke gezip 90000 Km pedallamayı hedefliyorum. Herkesin aklına ilk gelen soru kim nasıl projeye sponsor olacak.. Şu kadarını söylim bu proje aynı zamanda tek başıma bisikletle gezerek gerçekleştirilen bir iş sahasına dönüştürülmüştür. Sponsor desteği ile yürütülen bir projeden çok Emek,zaman, cesaret verilen , televizyonda seyrettiğiniz belgesellerden daha gerçekçi bir proje ile karşınıza çıkmaya hazırlanıyorum.. Bunun karşılığınıda hem dünyada hemde Türkiyede okuyucuların ve izliyicilerin vereceğini inanıyorum..

19. levent türkmen

levent türkmen Üye

Seviye:
    GÜRKAN ABİ ACABA KADRON KARBONMU ALU MU MEREK ATİM :d VE BU BİSİKLET BUKADAR UZUNYOLDA HİÇ GÖBEK FALAN DAĞITMADIMI VE DAĞITMAZMI GERCEKTEN BUYUK CESARET TEBRİKLER :d

20. Gurkan Genc

Gurkan Genc Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Alüminyum kadro. Kron xc 4000 nin kadrosunda bazı değişiklikler yaptık.. bu turu tamamlar : ).. tekerlek göbeklerinde xtr kullanıyorum diğer butun parcaları da shimano xt olacak.. Tahmınımce her 15000 km de ekıpman degısıklıgıne gıdılecek.

bir oncekı turumda ayna kol, arka aktarıcı ve arka dıslılerı 15000 km ıcınde degıstırmıstım

levent türkmen bunu beğendi.