Dünya çevre günü kıtalar arası bisiklet gezisi 14 haziran 2015

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@PaPerOX 1 saat geciktiler ne 10 dakikası

Bu arada bisiklet ile katıldığım en kötü etkinlikti. Çok uavaş sürdük. Yokuş çıkarlen bizi durdurup devam ettirdiler...

Scudo

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
@Berke K. belliydi böyle olacağı madem köprüden bisikletli geçişi olacak bari 1 saatliğine araç tarafiğine kapatsınlar yok... araç trafiği olucağı için sabah geri döndüm katılmadım...

• Beğen
Tepkiler: Berke

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
Rezillikti...

Köprüyü yürüyerek geçtim.

selimcu

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Salcano
Bugün biraz zor olsada(çok durup kalktık)turtamamlandı,bisiklet de alamadık ama olsun

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Uğur S.
Sıkıştırıyorlar insanları tek şeride tabi. :)
Ben valla hiç takmadım o sağa geçin diyenleri ortadan bastım böyle yapmak gerekiyor.

• Beğen
Tepkiler: Uğur S.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
köprünün ortaköy ayağında durdum
en başa geçmiş idim ,soldan basarak kortejin başına geldim ,dernek başkanı sayın murat suyabatmaz dostum önde idi selam ettim ,sonra önden çekim yapan aracıda geçtim ve durdum
bütün herkesin geçmesini bekledim
en arkayı bekledim ,(açıkçası köprüden tek şeride bisiklet kortejinin verilmesinin ne olacağını bekledim )
soldan araçların trafiğe verilmesi hata oldu, önden kortej gitmeyince arkadan gelenler zati sağa sıkıştırılmışlar gidemez oldular ,ve pres oldu herkes ,köprüde sağda durmalar oldu resim çekmeye başladılar ve tıkanma oldu ,tabi resim çekmek isteyecek insanlar ,yığılmayı önlemek için tüm köprüyü bisiklet kortejine açmak gerekir diğer seneler böyle olmuş idi bu nedir şimdi ,bence saçmalık.
herkes şikayet etti ,en arkayı bekledim ,çok insan köprünün ortaköy ayağından elinde bisiklet ile yürüyor idi,seneye köprüden geçmek elinde geçmek olacaksa valla bence olmasın

Tepki
70
İsim
Nevzat YAKUPOĞLU
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Katlanır
Ben başta biriyle tartışınca vazgeçtim. Kendi başıma Rumeli Kavağı'na doğru yol almaya başladım. Tevekkeli içime doğmuş sıkıntılı olacağı ki vazgeçip kendi başıma sürmüşüm. Murat Suyabatmaz'ın iyi niyetle bir şeyler yapmaya çabalamasını takdir ediyorum lakin geçen yıl yaşanan kavga gürültü patırtıdan sonra daha dikkatli ve özenli olmalıydı bence.
Bana mantıklı gelmiyor yani Dernek Başkanı sıfatıyla sadece kortejin önünde yer alması. Ayrılmam şahsi sıkıntımdır lakin bahsettiğiniz organizasyon eksiklikleri Murat Suyabatmaz'ın olaya ne kadar ciddiyetle yaklaştığını sorgulatır cinsten.

• Beğen
Tepkiler: Cem Ç

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xft1/v/t34.0-12/11414792_10153345618592440_287205745_n.jpg?oh=93cbb419af28a9dcbff9072f67838e75&oe=557FC797&__gda__=1434495397_5255f9bf2cd09a9b60aff1eedd53bc61

işte durum bu ,

HikmetYılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
877
Bisiklet
KTM
Geçen sene oğlumu götürmüştüm. Bu sene eşimi de götürdüm, ikisi de bir daha gelmeyiz diyorlar.
Ayrıca annesiyle katılan bir arkadaşım da bisikletçilerden gelen abuk subuk laflar ve çıkan tartışma üzerine yarı yolda ayrıldı :( Bazıları kendini pelotonda sanıyor maalesef.
Köprünün sadece tek şeridinin bisikletlilere açılması geçen sene olduğu gibi bu sene de tam bir karmaşa yarattı. Ayrıca köprü çıkışında Üsküdar tarafına dönüş de çok karamboldü, ondan sonra zaten grup sürüşü falan olmadı gibi. Dağıldı herkes 10'lu 20'li gruplar halinde gidildi.

The 69 Eyes

BMC Timemachine Road 01 Disc
Tepki
106
İsim
Hakan B.
Başlangıç
1979—80
Bisiklet
Cervélo
Bisiklet türü
Yol bisikleti
arkadaşlar merhaba,
tura bende katıldım sıkıntı 2 şerit yerine bisikletlilere tek şerit ayrılmış olmasıydı bence 2 şerit bisikletlilere ayrılmalıydı...Avrasya maratonu gibi olması tabiiki daha iyi olurdu.Yolda birkaç düşen gördüm umarım önemli birşeyleri yoktur.Önemli olan sosyal mesajı vermek ve karbon kirliliğine dikkat çekmekti.Bence bu da başarılı oldu.Zaman zaman hız düştü malesef.
Sonuç itibariyle keyifli bir tur oldu.Böyle etkinliklere bundan böyle fırsatım oldukça katılacağım.
Kazasız,belasız pedallamamız dileğiyle...