Dünya bisiklete biniyor binmesine de...

-Paşa-

askssy
Tepki
579
Bisiklet
Specialized
ben bir aralar trafikte bisiklete binen çocukların bisikletlerine el koyan trafik uygulamasına şahidim siz neyden bahsediyosunuz
Baharın başlarıydı Elazığ yolunda ilerlerken yanımızdan hızla geçen araç öyle bir kornaya asıldı ki korkudan yolun dışına yuvarlanıyordum. benim yaşlarımda 2 adamdı. kornaya basarken pencereden de " bir apaçi bakışıyla bir apaçi çığlığı attılar " araç doblo tarzında. muhtemelen çalıştığı işyerine ait. yine muhtemeldir lise 1 de 2 kez üst üste kalıp okuldan atılmış ve açık liseye gidiyorlardır. büyük ihtimalle çocukluluklarından beri şiddet v.s. gibi şeylerin içindelerdir. bana göre ülkemiz gençlerinin %60 'tan fazlası bu durumda. bunu çözebilir miyiz bilmiyorum tek bildiğim artık bıktım. bu cennet vatan için her an canımı kanımı herşeyimi vermeye razı bir birey olarak burada yaşamaktan bıktım. bu insanlarla aynı havayı solumaktan bıktım. cemaat liderlerinin yönettiği yerel yönetimlerden bıktım. her ne yaparlarsa yapsınlar -veya yapmasınlar- yeniden yönetime gelip yine hiçbir bir faydası olmayan zihniyetlerden bıktım. dün sevgili dostum Alper kasisin hemen ardındaki çukuru farkedemediğinden dengesini yitirip düştü sol tarafının üzerine 3-5 m. sürüklenmiş. şimdi problem hızlı sürücülere önlem almak amacıyla yapılan kasisler mi yoksa o kasisin ardındaki tamamen "dandik asfalt" mı ( çabuk bozulan çöken v.s. ) acaba yeni yapılan yerleşim bölgelerine altyapıları hazırlanırken herşeyin yerin altında kalabileceği hani şu filmlerde gördüğümüz hırsızların filan kaçtığı kanalizasyon v.s. tünelleri gibi bir olay olamazmıydı? böylece yollarımız hiç bir zaman kazılmamış olurdu.. hani biz böyle hayal ediyoruz ya... herşeyin yolunda gittiği bir Türkiye. Gerçi bu kez de terör bırakmaz.

Scudo

Günay Savaş

Daimi Üye
Tepki
116
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Pasa Gultas

malesef katılıyorum. şu kanalizasyon meselesinde dediğiniz gibi geniş, içerisinden tüm bağlantıların geçtiği yapılar olduğunda da bizde yolların çökmesi gibi facialar olabilir diye düşündüm birden.

Barış BİRLİK

Forum Bağımlısı
Tepki
290
İsim
Barış Birlik
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Trek
Hadi bunlar sivil Eskişehir'in en işlek yeri çarşının ortası bisikletle güzel güzel gidiyorum polis arabası hızla yanıma geldi açtı camı POLİS bana küfredip yoluna devam etti noldu anlamadım zaten daha başka bir arkadaşımızı yine aynı işlek caddede giderken polis arabası çarpıp kaçmış oradaki teyzeler yardım etmişler arkadaşımıza bizim canımızı malımızı emanet ettiğimiz kişiler bunlar ve senede okadar vergi veriyoruz NE İÇİN ????

H.Sages

Daimi Üye
Tepki
174
Laf atan siville bir olunmaz ama aynı şeyi Polis yapıyorsa alın plakasını. Hangi tarihte kimin devriye gezdiği bellidir. Duyurusunu gazeteye yapın. Bakın ceza yiyor mu yemiyor mu. Susulacak yer var, harekete geçilecek yer var. Vahşi batı mı burası?

Tepki
205
işe bisikletle gidip geliyorum,haftasonları denize vs bisikletle gidiyorum motorumda var yeni tanıştığım bi kız çok cimriyim sandı heralde niye motorunla gitmiyosun diyo bandırma bisiklet icin uygun degil diyo ki aptal bilmiyo dunyada yokus antremanı yapılabilecek en güzel yerlerden biri:D ki aptal sunuda bilmiyo benim bisikletin sırf aynakolu onun asgari ucret maası kadar(kimseyi kucuk gormuyorum arkadaslar yanlıs anlasılma olmasın) :S

• Beğen
Tepkiler: Mesut Dursun

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
Cahil insanlara inat bisikletimi çok seviyorum.Cahil insanlar oldukça daha çok bisiklete bineceğim.İnsanların iyi olduğunu düşünmeyin.Çevrenizdeki insanlar bile sizin hakkınızda kötü düşüncelere sahip olabilir.Kimseyi umursamayın.Ben yaptığım her davranışın arkasındayım.Allah'a karşı içim rahat hissediyorsam,kimseye karşı sorumlu hissetmem kendimi.Bu ülkede eğitim olmazsa daha çok konuşuruz böyle olayları.

Alperen KIR

Forum Demirbaşı
Tepki
77
Bisiklet
Scott
çok iyi bir konu açmışsın. bizim Türkiye'mizde inşallah ilerde bir gün bu hale gelir. hem vatandaşlarımız hem ülkeyi yönetenler bu bisiklet konusunu iyi ele alıp bununla ilgili çalışmalar yaparlar. :)

uğur yılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
315
Son 2 haftada 4 arkadaşımı bisikletçi yaptım:) Bisiklet kullanımı yaygınlaşır, bizim de güzel yollarımız olur inş:) Bisiklet kullanımı yaygınlaştığı takdirde gerisi gelir diye düşünüyorum.

murat yayla

Daimi Üye
Tepki
245
böyle bir noktaya değinmeniz çok güzel ama ilgilenen kim bisikletçilerle:S:(

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
@nuhcan
Haber doğruysa durum gerçekten içler acısı demektir. Orası Atatürk' ün bankası ve bu girişimi desteklemesi gereken kurumların başında İş Bankası gelmeli. Nasıl pekçok yeniliğin ardında İş Bankası varsa bu konuda da öncü olmalarını beklerim.

Alperen KIR

Forum Demirbaşı
Tepki
77
Bisiklet
Scott
bende bu yazıyı okuyunca şok oldum. yani bir insan bu kadar mı cahil ve bilgisiz olabilir. şaşıyorum doğrusu. . . :cool:

Alperen KIR

Forum Demirbaşı
Tepki
77
Bisiklet
Scott
@Hüseyin Demirel

al birini bur ötekini :) maalesef bu bisiklet sporu daha ülkemizde tam anlamıyla gelişemedi :) geçen gün 4-5 arkadaş dağdan iniyoruz.bi kişi yukarıya doğru çıkıoyor. adam bağırdı ne oluyor lan harp mı çıktı diye soruyor :) şakasına sormuştur adam da işte illa laf atacaklar ya :) daha insanlar bisikletçilere alışamamışlar :)

RAHMİ

Forum Bağımlısı
Tepki
336
Başka illeri bilmiyorum ama Isparta 'ya doğalgazın da gelmesiye yolların hali felaket. Ispartalı arkadaşlara bu zor yollarda kolay gelsin:)

Tepki
13
Bisiklet
Salcano
türkiyedeki bakış açıları ve önyargılar süper... playstation 3 varsa zenginsiniz, bisikletiniz varsa fakir... e kardeşim ps3 dediğin 650tl... bisiklet dediğin duruma göre 1500tl... yada ps3 var diye vaaay diyen bi adamın eline bakıyorsunuz 900 liralık telefon var...

işte böyle bir ortamda bisikletliler hep çocuk, fakir yada zibidi kalacaktır :)

pınar kacakkiz

Forum Bağımlısı
Tepki
205
Kız başına sürücende o yoldaki magandaların hepsi yol veriyor birde pişmiş pişmiş sırıtıyor ama yanında bi erkekle sürünce bapp bapppp diye kornaya basıyorlar

ocanakci

Daimi Üye
Tepki
241
Bisiklet
Lapierre
Bol çukurlu, bol kasisli, yamalı, göçük yollarda can çekiştiriyor ve bonus olarakta trafik canavarlarıyla uğraşmak bir yana bir de kendinizi bilmezlerin, daha bisikletle 5 km bile yapmamış olanların yorumları türkiye'de bisiklet severlerin her şeye rağmen heveslerini kıramamış durumda.