Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dünya bisiklet turcularını evinizde misafir edin!

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında globeriders tarafından paylaşıldı.

1. globeriders

globeriders Üye

Seviye:
    Belki duymuşsunuzdur, Warm Showers diye bir organizasyon var, bisikletle turlarken yolu Türkiye'den geçenleri evinizde misafir ediyorsunuz. Biz turlarken insanlar bize çok yardımcı olmuşlardı, o yüzden ben de üye oldum, hemen Türkiye üzerinden Moğolistan'a gidecek olan bir Fransız'dan email geldi. Ancak Francois biz yola çıktıktan sonra İstanbul'a varacak. İlgilenen varsa email'ini size gönderebilirim.
    Bu muhteşem organizasyona üye olmak izteyenler için:
    www.warmshowers.org

2. ateze

ateze Misafir

Uye olalım tabı, bız de bır gun boyle bır tur yaparız bellı mı olur, yardımcı olmak lazım.Bu konuda duyarlı olalım arkadaslar.

3. Koray Karaman

Koray Karaman Onursal Üye

Seviye:
    evet haklısın..ne ekersen onu biçersin ..

4. derya.yildirim

derya.yildirim Kıdemli Üye

Seviye:
    Hemen üye oldum. Bizim forumda da duyurusunu yapayım.

globeriders bunu beğendi.
  5. Rahman Ketenciler

Rahman Ketenciler Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba globerides,
    Warmshowers sayesinde birçok gezginle tanıştım. Bunlardan birisi de Rober Hirsch. Hatta forumda bununla ilgili bir konu (http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=20293) açmıştım. Bunu sizinle paylaşmak istememin sebebi, Bisikletema projesi için planladığınız rota ile Hirsch'in rotası aynı ! Ve yılbaşı nedeniyle Amerika'ya ailesinin yanına giden Hirsch, 28 Şubatta İstanbul'a geri dönüyor. Hemen hemen sizinle aynı zamanda yola çıkacak. Belki de yolda karşılaşırsınız :)

6. globeriders

globeriders Üye

Seviye:
    :)
    Dünya küçük... Hirsch ile muhabbet halindeyiz. Nasıl bulduysa bizi bulmuş, email atmış. İşin komik tarafı, eşim Bryan'la hemşeri çıkmasınlar mı? İkisi de Memphis'li... Hatta ve hatta Hirsch'in Memphis'in yerel bir gazetesinde haberi çıkmıştı da Bryan'ın annesi makaleyi kesip bize getirmişti!
    Bakalım, Hirsch ile bayağ bir yol alıcaz gibi görünüyor....

7. Rahman Ketenciler

Rahman Ketenciler Kıdemli Üye

Seviye:
    Sizden, Bisikletema projesinden ve izleyeceğiniz güzergahtan Hirsch'e bahsetmiştim daha önce.. Sizi bu yüzden bulmuştur. :rolleyes:

8. globeriders

globeriders Üye

Seviye:
    Haa, tamam o zaman. Belki de bahsetmiştir ama hemşeri oldukları için daha çok eşimle muhabbet halindeler, o yüzden detayları bilmiyordum. Sağol :)

9. makaw

makaw Üye

Seviye:
    Warmshowers sitesi hakikaten çok güzel olanaklar sağlıyor. Ne zaman ne ile karşılaşacağınızı bilemiyorsunuz. Mesela ben bu site yardımıyla şu an Guinness rekorlar kitabına girmek üzere olan Mark Beaumont ile tanıştım. Belki bende kalmadı ama BBC İskoçya'nın Türkiye'de çekim izni almasından Mark'ı Edirne'den buraya gelinceye kadar çekmesine kadar yardım etmiş oldum. İnanılmaz bir deneyim oldu :) Şu an başarısı da beni en az onun kadar mutlu ediyor. İnsan tanımak, onlara yardımcı olmak, güzel şeylerin ufak da olsa bir parçası olmak gerçekten muhteşem. Bu tarz sitelere gerçekten hak ettiği ilgiyi vermeliyiz.

satahan bunu beğendi.