Dünya Bisiklet Kullanımı ve Şehirlerin Puanları

kamer32

Üye
Tepki
10
bu verilerin kaynağı nedir? puanlar ne anlama geliyor? bi çalışma yapıyorum işime yarayabilir :?? bilgilendirir misiniz

Scudo

burakender

Üye
Tepki
39
İsim
Burak Ender
Bisiklet
Salcano
2023 de biz hala bu listede değilken mars one projesi kapsamında, dünya dışında ilk bisiklet ... tarafından sürüldü diye haberleri tartışıyor olacağız. Umarım yanılırım da bu listeye bir gün girebiliriz :)

ozeltimci09

Daimi Üye
Tepki
170
İsim
Özgür
Bisiklet
Whistle
@unlike81

Avrupa tuvalet bilmezken biz bisiklete biniyorduk :D hey yavrum heyy:okyrm::okyrm::okyrm:

@kamer32

Vallahi kardeşim bir web sitesinden alıntı yaptım başlığı aratırsan nette bulabilirsin

Tepki
105
Bisiklet
Lapierre
Bu fotolar belki 2050 de bizde de olur bir insana o şeyi yapma şansı vermediğiniz sürece yabancı ve düşmnan kalıcaktır.. Zaten trafik sıkışık bisikletin ne işi var diye düşünen insanlar var.. bu kafa yüzünden bisikletçiler de çoğalamaz tabi

Malik altuntaş

Daimi Üye
Tepki
129
Bisiklet
b'Twin
Bazıları boş konuşmuş devlete laf söylemiş halk istemediğinde devlet ne yapsın.

• Beğen
Tepkiler: Atasoy

Kefter

Daimi Üye
Tepki
202
Bisiklet
Giant
Bisiklet yolunda volta atan dayılar, teyzeler bitmedikçe, bisiklet yolunda mangal yakan yeşil alan canavarları bitmedikçe, ehliyet alırken trafik dersini, bisiklete önceliği öğretmeden ehliyet veren sistem bitmedikçe isterse kıyamete kadar bekleyelim bu ülkede değişen bişey olmaz. Bunun temel prensibi de eğitim... zaten eğitim olsa gelişmiş ülke olurduk vesselâm :) bunları konuşmak yerine diğer ücra kalmış şehirlerde bisikletçiliği nasıl ilk 20 ye sokmanin yollarını aradık...

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
Size en güzel açıklamayı yapmaya çalışayım çok kısa olarak :

"Avrupa'da(batı avrupa hariç) İnsan'a değer veriliyor. Bu da hem ekonomisi ile hem insani değeriyle öne çıkan kültürü beraberinde getiriyor. Bu kültürler dallanıp budaklanıyor. Bu budaklardan bir tanesi de: BİSİKLET. Bisiklet Kültürü deyince de bisiklet yolları, kavşakları ve hatta Norveç'in ilerki yıllar içerisinde planında yer alan bisiklet otobanları yer alıyor. İNSAN'a DEĞER! Problem burada işte. Bizde insana değer yok, olmuş olsa çok farklı olurdu zaten."

Saygılarımla.

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Karaca

el_Aksa_1903

الأقصى
Tepki
1.255
İsim
İsa
Bisiklet
Mosso
Benim umudum var; Gürkan Genç dünya turunu bitirsin sağ salim inşallah. Türkiye'DE bisiklet konusunda devlet eliyle birşeyler yapar diye umud ediyorum ne bileyim bisiklet federasyonu başkanlığı spor bakanlığı filan verilsin diye umut ediyorum naçiz-hane kendi umudum:harika:

fatiherdem

Üye
Tepki
23
İsim
Fatih Erdem
Bisiklet
b'Twin
@ykaya

2023+23 yıl sonra belki , o da çocuklarımızı doğru yetiştirebilirsek..
Bisiklet yolu yapmakta değil mesele , mesele bisiklet yoluna ve bisikletliye saygı..
Bisiklet yoluna park eden hıyarların ve bunu bir hak gibi görüp "-Nereye park edeyim" diyen bir nesil yaşıyor bu memlekette.:mad:

@Arınç
Bi 50 yılımız daha var o dediğine..:kötü:

@Candan Biberci
Kesinlikle katılıyorum..:harika:

@mustafa KAYA

Çok iyi bir eleştiri , belki bi bakan çocuğu bisiklet fabrikası açar yada bisiklet yolu ihalelerine girer o zaman alır yürürüz bu işte :)

Murat.Bagci

Forum Demirbaşı
Tepki
299
Bisiklet
Scott
yeni cikan supradyne reklami gormus ya da duymussunuzdur mutlaka. onemli olan yaptiklari arastirmada da Turkiyenin 86%si daha aktif olmak istiyor diyor reklamin basinda . peki bunun icin yapilan bir sey var mi daha aktif olmaya calisan var mi yoksa sadece istemekten mi ibaret kaliyor. isin sucunu bedelini belediyelere hukumete devlete atmadan once oncelikle kendimizde bir dusunelim. ekstra vergilerine pahaliligina ragmen araba nufusu 18 yas ustu nufus sayisina neredeyse esit oldugu bir ulke de her yere yurume bisiklet toplu tasima ile gitmek yerine arabasiyla giden insanlarin oldugu yer de bu tur listelerde kendimize pek yer aramayalim bir sure daha..

• Beğen
Tepkiler: Mustafa555

q-bert

Üye
Tepki
6
@ykaya

Şimdi şöyle ki!! 2023 de hiçbirşeyin daha iyi olmayacağı gibi bisiklet kullanma sıramızın dahada yukarları taşınacağını sanmam :)

• Beğen
Tepkiler: ykaya

q-bert

Üye
Tepki
6
Türkiye'de neden bu listeye giremediğini bir düşünelim...

1. Bisiklet Türkiye'de pahalı bir hobidir. ( veya Türkiye'de hobi edinmek pahalıdır)
Ör. Shimano M771 arka arttırıcı alacağım diyelim. Türkiye'de 300₺ ama evancyclesden alırsan 150₺ düşüyor ama oradaki adam direkt 40$ alıyor. Oradaki asgari ücret 1300$ olduğuna göre adamların 7-8 tane aldığı fiyata biz burda 1 tane alıyoruz.

2. Bisiklet sürmek için yollar yeterli değil. Kimse bisiklet sürerken sürekli kaldırım çıkıp inmek istemez sanırım.
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160624/af625077fc20d83e8226df193fddcb9e.jpg

3. Bisiklet süren insanlara saygı çok az.
Ne yazıkki yollarda bisiklet veya motorsiklet süren insanlara saygı gösterilmiyor. Bizlere sanki yollar onlarınmış da, biz onların yollarını gasp ediyormuşuz gibi davranan çok oluyor. ( hakaretler, el hareketleri, tehlikeli manevralar vs...)

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.355
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Konya da 240 km bisiklet yolu mevcut ve belediye halen bisiklet yollarını artırmak için çalışıyor. Arkadaşlar.

(link)

• Beğen
Tepkiler: el_Aksa_1903

İlker_Yılmaz

Daimi Üye
Tepki
600
Bisiklet
Canyon
Lan manyakmısın oğlum oralara bisikletle gidilir mi?...Atlarım arabama giderim hiçte yorulmam...vb. söylemler ile neredeyse hepimiz karşılaşmışızdır...Bu düşünce yapısı ile arpa boyu kadar yol almamız çok zor maalesef...Devletin bu konudaki eğilimi için konuşmak istemiyorum ama bu işler sadece Türkiye turunun açılışını yapıp 2dk bisiklete binip gösteri yapmakla olmuyor!!!

Tepki
393
İsim
İlker Arslan
Bisiklet
Claud Butler
Bizim için zor sorular:

1) Listenin 1. sırasında yer alan Hollanda'nın başbakanı Sn.Mark Rutte'nin bisikletle işe gidip gelen bir başbakan olmasının acaba bu birincilikteki payı nedir ?..

2) Şanlı devlet büyüğümüz yılda bir kez göstermelik olarak 200 metre bisiklete binecek diye Istanbul'da hangi bulvarlar trafiğe kapatılmakta, boğaz trafiği kaç saat kesintiye uğratılmaktadır ?..

3) Biz Türk Gençliğine sporu en güzel sözlerle tavsiye eden ve ondan da öte bizlere Gençlik ve Spor Bayramı gibi muhteşem bir bayram hediye eden Mustafa Kemal ATATÜRK'ün kabri ve ebedi ziyaretgahı olan Anıtkabir'e otomobille, otobüsle, kamyonla ve de kamyonetle girilebilirken, bisikletle girilmesini yasaklayan ülke aşağıdakilerden hangisidir ?..

• Beğen
Tepkiler: unlike81 ve Atasoy