Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dün bisiklet sürdüm bugün oturamıyorum?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Muzaffer eygun tarafından paylaşıldı.

1. Muzaffer eygun

Muzaffer eygun Misafir

Selam arkadaşlar,

Dün bisiklet sürdüm yaklaşık 1 saat fakat bu gün oturamıyorum bu zamanlan geçer mi? Kısaca popom agrıyor?

Yaklaşık 6 yıldır bisiklet kullanmıyorum.

2. Aziz Özkan

Aziz Özkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    ilacı şudur :)

tuna495 ve Abdülhamit TOPÇU bunu beğendi.
  3. Fırat7

Fırat7 Üye

Seviye:
    Seleyi değiştir...

4. Muzaffer eygun

Muzaffer eygun Misafir

Nerden alabiliriz bana sele ve o giyisinin adresini söylermisiniz alabilecegim.

Vede çok uzun zamandır kullanmıyorum acaba bundan mı kaynaklandı.

5. Mehmet Ser

Mehmet Ser Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    geçiş olsun :D

6. Fırat7

Fırat7 Üye

Seviye:
    Paran varsa full set yap.:D Bu ürünleri Delta'dan bulabilirsin

7. Erdem Akcan

Erdem Akcan Forum Bağımlısı

Seviye:
    seleni şimdilik değiştirmene gerek yok arkadaşım tüm yeni binenlerde olduğu gibi poponun durumu oldukça normal zamanla bir sorun kalmayacaktır ama bisiklete uzun süreler biniyorsan pedli taytla kullanman daha az ağrımasına yardımcı olacaktır... seleni şimdilik değiştirme ....kötü sele yoktur nasırlaşmamış popo vardır :)

8. frustrated

frustrated Kıdemli Üye

Seviye:
    kı*ın alışana kadar bir süre ağrıması normaldir. bende de olmuştu ama selen iyi değilse kaliteli bir sele tavsiye ederim tabi. sportourer seleler oldukça rahat mesela.

9. özgürsavaş

özgürsavaş Üye

Seviye:
    o kadar uzun zamandan sonra bir sure agrıması normaldır.

10. Aydın Hiçyılmaz

Aydın Hiçyılmaz Kıdemli Üye

Seviye:
    Bende ilk bisikleti aldığımda bir süre bu ağrıları çekmiştim. Ama bir süre sonra adeta bağışıklık kazanıyorsunuz. Şİmdi saatlerce binsem bile ( herhangi bir koruyucu giysi olmasa bile ) sorun olmuyor benim için.

Sanırım bu alışma olayı sele üzerinde hareket etmeylede alakalı. Bisikleti ilk aldığımda sele üzerinde devamlı sabit oturuyordum. Buda ağrının en önemli sebebi. Fakat şimdi sele üzerinde en fazla 2 dakka sabit dururum. Kalk-otur olayını çok yapıyorum. Bazen ayakta bile sürüyorum. Bu sebeple koruyucu pede dahi ihtiyaç duymadan saatlerce bisiklet sürebilirim.

11. -Paşa-

-Paşa- askssy

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    geçmiş olsun cıplak uyu bi de krem sür :))))

sonra da seleni değiştir ve padli tayt dene hosgeldin aramıza:)

12. Muratcan Gümüş

Muratcan Gümüş Kıdemli Üye

Seviye:
    ağrıması tabi çok normal, bunu başlarda herkes yaşıyor ve kişiden kişiye değişkenlik göstererek uzun süreler sürdüğü oluyor arkadaş çevremden çok iyi biliyorum bunu :) ki grubumuza yeni katılan bir arkadaş bizimle takılıp geri dönüşe geçtiğimizde artık oturamayacak duruma gelmişti, o arkadaşımız için sık sık mola vermek zorunda kalmıştık.. bunlarda işin tuzu biberi işte.. :rolleyes:

13. CaRviLLE

CaRviLLE Kıdemli Üye

Adı:
    Kerim
    Seviye:
    Öncelikle bisikletin üzerinde gelen sele kaliteli değilse daha kaliteli bir seleyle değiştirin.(ortası delikli yada çukur olan bi modelse kesin değiştirin) yada jelli sele kılıfı alın taytsız kullandığınızda pedin gördüğü işi görecektir Şehir içi turlarda 15-20 km de pedli taytsız ağrı yapmaması gerek ben daha uzun turlarda kullanıyorum forma tayt takımımı seleyi değiştirince ağrı azalacak tabi alışma sürecinide geçince problem kalmaz diğer bir yöntem uzun süre bisiklet kullanırken arada bir arkadaşında bahsettiği gibi ayağa kalkıp kan dolaşımını sağlamanızdır kasık bölgesine kan gitmediği için uyuşma meydana gelir ağrının sebebide budur forma tayt takımlarını alırken de tavsiyem arkadaşın resmini gönderdiği gibi askılı yani bib jersey modeli tercih etmeniz tayt askılı olduğu için poponuzdan kaymaz ve ped tam olması gereken yerde olur sorunsuz bisiklet keyifini sürebilirsiniz iyi pedallar :in:

14. Muzaffer eygun

Muzaffer eygun Misafir

Arkadaşlar şu anda ağrı geçdi gibi. Dün yine 1 saatlik sürüşten sonra ufak bir acı oluşdu fkt fazla uzun sürmedi.

Vede bizim patron bisikletin selesini ters takmış öyle sürdük 1 gün kıçımız seleden aşagıya dogru kayıyordu.Zaten bisiklete bakınca bir anormallik belliydi sele yukarıya dogru dik duruyordu herhangi bir kaza geçirmeden inebildik bisikletten.

Bende diyorum bir gariplik var meger ters takmış seleyi allahım allahım. Neyse seleyi düzgün monte ettim. Şimdilik bir problem yok.

herdagli bunu beğendi.
  15. Mustafa Acar

Mustafa Acar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    uzun süre ara verdikten sonra başlarsanız ağrı oluşması normaldir 3-4 defa sürekili 2-3 saat tur yaparsanız meslea 1 yada 2 haftada bir sele ağrınızı artık hissetmeyeceksiniz..ilk ağrılar ortadan kalakcaktır. ama 3-4 aydır aynı ağrı devam ederse selenizde bisiklet pozisyonunuzda gidonunuzda yada pedal-ayakkabı ikilisinde sorun var demektir..

16. Serbay Akar

Serbay Akar Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Geçer merak etme abi, ben de 1 senedir sürmüyordum. Tura katıldım 65-70 km yaptım 3. gün oturmayı başarabildim :)

17. serhat toy

serhat toy Forum Demirbaşı

Seviye:
    Aynı ağrıları ben de yaşıyorum şu an çünkü yıllar sonra dün gene başladım, bunlarla ilgili çok araştırma yaptım, seleni ortasında delik olanlardan alabiliyorsan onlardan al ve pedli tayt kesinlikle edin en kısa sürede,Çünkü bir arkadaşımdan aldığım bilgiye göre erkeklerin çok önemli bir damarı tam seleyle vücudumuz arasında kalan bir bölümdeymiş ve uzun süreli bu tip kalitesiz ekipmanlarla kullanımda kısırlığa ve ya iktidarsızlığa yol açabiliyormuş...

18. Ozkan98

Ozkan98 Yeni Üye

Adı:
    Özkan
    Bisiklet:
    Salcano
    2 günlük bisikletle yaklaşık 120 km yaptım benimde ağrıyor zamanla alışırız.

19. Taner James

Taner James Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bu herkesin başına gelir genelde ve zamanla geçer ama rahatlık istiyorsan arkadaşların dediği gibi pedli tayt alabilirsin:
    Örnek: Bisiklet Tayt 700 - Şort Bağlantılı B'TWIN - Nefes Alan Bisiklet Kıyafetleri...

Rahat seleler var fakat yarın öbür gün başka bisiklete binersen aynı şeyler olur, en güzeli pedli tayt, iç çamaşırı gibi kullanabilirsin, şortun altına vb.

Not: Bu tarz taytları çoğu kişi kullanır zaten illa ağrı vs. olmasına gerek yok yani, kıçı ağrıyan tayt kullanacak gibi anlaşılmasın :)

20. whereismywings

whereismywings Get Jinx

Adı:
    Nevzat YAKUPOĞLU
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Çok sıkıntı yaşayan olursa şundan alabilir kendine.

minikjonki bunu beğendi.