Dün bisiklet sürdüm bugün oturamıyorum?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Selam arkadaşlar,

Dün bisiklet sürdüm yaklaşık 1 saat fakat bu gün oturamıyorum bu zamanlan geçer mi? Kısaca popom agrıyor?

Yaklaşık 6 yıldır bisiklet kullanmıyorum.

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Nerden alabiliriz bana sele ve o giyisinin adresini söylermisiniz alabilecegim.

Vede çok uzun zamandır kullanmıyorum acaba bundan mı kaynaklandı.

Fırat7

Üye
Tepki
19
Paran varsa full set yap.:D Bu ürünleri Delta'dan bulabilirsin

Erdem Akcan

Forum Bağımlısı
Tepki
592
seleni şimdilik değiştirmene gerek yok arkadaşım tüm yeni binenlerde olduğu gibi poponun durumu oldukça normal zamanla bir sorun kalmayacaktır ama bisiklete uzun süreler biniyorsan pedli taytla kullanman daha az ağrımasına yardımcı olacaktır... seleni şimdilik değiştirme ....kötü sele yoktur nasırlaşmamış popo vardır :)

frustrated

Aktif Üye
Tepki
81
kı*ın alışana kadar bir süre ağrıması normaldir. bende de olmuştu ama selen iyi değilse kaliteli bir sele tavsiye ederim tabi. sportourer seleler oldukça rahat mesela.

Aydın Hiçyılmaz

Daimi Üye
Tepki
129
Bende ilk bisikleti aldığımda bir süre bu ağrıları çekmiştim. Ama bir süre sonra adeta bağışıklık kazanıyorsunuz. Şİmdi saatlerce binsem bile ( herhangi bir koruyucu giysi olmasa bile ) sorun olmuyor benim için.

Sanırım bu alışma olayı sele üzerinde hareket etmeylede alakalı. Bisikleti ilk aldığımda sele üzerinde devamlı sabit oturuyordum. Buda ağrının en önemli sebebi. Fakat şimdi sele üzerinde en fazla 2 dakka sabit dururum. Kalk-otur olayını çok yapıyorum. Bazen ayakta bile sürüyorum. Bu sebeple koruyucu pede dahi ihtiyaç duymadan saatlerce bisiklet sürebilirim.

-Paşa-

askssy
Tepki
579
Bisiklet
Specialized
geçmiş olsun cıplak uyu bi de krem sür :))))

sonra da seleni değiştir ve padli tayt dene hosgeldin aramıza:)

Muratcan Gümüş

Daimi Üye
Tepki
192
ağrıması tabi çok normal, bunu başlarda herkes yaşıyor ve kişiden kişiye değişkenlik göstererek uzun süreler sürdüğü oluyor arkadaş çevremden çok iyi biliyorum bunu :) ki grubumuza yeni katılan bir arkadaş bizimle takılıp geri dönüşe geçtiğimizde artık oturamayacak duruma gelmişti, o arkadaşımız için sık sık mola vermek zorunda kalmıştık.. bunlarda işin tuzu biberi işte.. :rolleyes:

Kerim KOÇAK

Forum Demirbaşı
Tepki
493
İsim
Kerim
Bisiklet
Bianchi
Öncelikle bisikletin üzerinde gelen sele kaliteli değilse daha kaliteli bir seleyle değiştirin.(ortası delikli yada çukur olan bi modelse kesin değiştirin) yada jelli sele kılıfı alın taytsız kullandığınızda pedin gördüğü işi görecektir Şehir içi turlarda 15-20 km de pedli taytsız ağrı yapmaması gerek ben daha uzun turlarda kullanıyorum forma tayt takımımı seleyi değiştirince ağrı azalacak tabi alışma sürecinide geçince problem kalmaz diğer bir yöntem uzun süre bisiklet kullanırken arada bir arkadaşında bahsettiği gibi ayağa kalkıp kan dolaşımını sağlamanızdır kasık bölgesine kan gitmediği için uyuşma meydana gelir ağrının sebebide budur forma tayt takımlarını alırken de tavsiyem arkadaşın resmini gönderdiği gibi askılı yani bib jersey modeli tercih etmeniz tayt askılı olduğu için poponuzdan kaymaz ve ped tam olması gereken yerde olur sorunsuz bisiklet keyifini sürebilirsiniz iyi pedallar :in:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar şu anda ağrı geçdi gibi. Dün yine 1 saatlik sürüşten sonra ufak bir acı oluşdu fkt fazla uzun sürmedi.

Vede bizim patron bisikletin selesini ters takmış öyle sürdük 1 gün kıçımız seleden aşagıya dogru kayıyordu.Zaten bisiklete bakınca bir anormallik belliydi sele yukarıya dogru dik duruyordu herhangi bir kaza geçirmeden inebildik bisikletten.

Bende diyorum bir gariplik var meger ters takmış seleyi allahım allahım. Neyse seleyi düzgün monte ettim. Şimdilik bir problem yok.

Mustafa Acar

Keep going...
Tepki
548
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
uzun süre ara verdikten sonra başlarsanız ağrı oluşması normaldir 3-4 defa sürekili 2-3 saat tur yaparsanız meslea 1 yada 2 haftada bir sele ağrınızı artık hissetmeyeceksiniz..ilk ağrılar ortadan kalakcaktır. ama 3-4 aydır aynı ağrı devam ederse selenizde bisiklet pozisyonunuzda gidonunuzda yada pedal-ayakkabı ikilisinde sorun var demektir..

Serbay Akar

Forum Demirbaşı
Tepki
209
Bisiklet
KTM
Geçer merak etme abi, ben de 1 senedir sürmüyordum. Tura katıldım 65-70 km yaptım 3. gün oturmayı başarabildim :)

serhat toy

Forum Demirbaşı
Tepki
369
Aynı ağrıları ben de yaşıyorum şu an çünkü yıllar sonra dün gene başladım, bunlarla ilgili çok araştırma yaptım, seleni ortasında delik olanlardan alabiliyorsan onlardan al ve pedli tayt kesinlikle edin en kısa sürede,Çünkü bir arkadaşımdan aldığım bilgiye göre erkeklerin çok önemli bir damarı tam seleyle vücudumuz arasında kalan bir bölümdeymiş ve uzun süreli bu tip kalitesiz ekipmanlarla kullanımda kısırlığa ve ya iktidarsızlığa yol açabiliyormuş...

Ozkan98

Üye
Tepki
0
İsim
Özkan
Bisiklet
Salcano
2 günlük bisikletle yaklaşık 120 km yaptım benimde ağrıyor zamanla alışırız.

Taner James

Forum Bağımlısı
Tepki
1.180
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu herkesin başına gelir genelde ve zamanla geçer ama rahatlık istiyorsan arkadaşların dediği gibi pedli tayt alabilirsin:
Örnek: (link)

Rahat seleler var fakat yarın öbür gün başka bisiklete binersen aynı şeyler olur, en güzeli pedli tayt, iç çamaşırı gibi kullanabilirsin, şortun altına vb.

Not: Bu tarz taytları çoğu kişi kullanır zaten illa ağrı vs. olmasına gerek yok yani, kıçı ağrıyan tayt kullanacak gibi anlaşılmasın :)

Tepki
70
İsim
Nevzat YAKUPOĞLU
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Katlanır
Çok sıkıntı yaşayan olursa (link) alabilir kendine.

http://i.ebayimg.com/00/s/MzE0WDUwMA==/z/L9IAAOSweW5VD2Gp/$_12.JPG

• Beğen
Tepkiler: minikjonki