Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

duke race yağ eklemek

Konu, 'Süspansiyon' kısmında alperen_69 tarafından paylaşıldı.

1. alperen_69

alperen_69 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    az kullanılmış bir duke race aldım fakat kilitlenmede problem var yağ çok eksik gibi biraz meraktan bende boşalttım sayılır,şimdi şöyle bişey sormak istiyorum yağ ile çalışan kısımda yani kilitlemeyi sağladığımız kol üzerindeki küçük civatayı açtığımızda burdan kilitleme için yağ ekleyebilirmiyim yoksa büyük somunu açmam gerekirmi

2. Atakan Türkmen

Atakan Türkmen Aktif Üye

Seviye:
    eğer böyle bir sorun yaşıyorsanız bence sökün maşayı gönderin servsinie kargo ile bakımını yapsınlar size geri göndersinler ama servvis duyulmuş bişe olsun anladın sen onu ;)

Nevzat KÖSEOĞLU bunu beğendi.
  3. Bozcan

Bozcan Forum Bağımlısı

Seviye:
    butun rockshox modelleri için için bakımı nasıl yapacagını anlatan bakım klavuzları var. Sitesinden indirebilirsin. Fakat biraz araman gerekebilir. Eger ne yaptıgını gercekten bilmiyorsan veya klavuzdan tam olarak anlayamıyorsan bence masayı acma. Zaten bazı yerler özel edevatlar gerektiriyor. Ayrıntıları klavuzdan bakabilirsin.

4. alperen_69

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    bakım klavuzunu indirdim de ben genel bakımdan ziyade kilitlemeyi sağlaması için yağ eklemek itiyorum o yüzden sordum

5. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Alperen o civatayla olmuyor lock out kısmına yağ eklemek. Sağ bacağın üst kısmını komple açıp, doğru miktarda yağa tamamlaman lazım. Bu eski sistemler (2006 ve öncesi, Reba ve Pilot'larda 2005 dahil) içinde hava kalmaması gereken daha zor bir yapıya sahipler.

Ayrıca yağ eklemek çözüm de değil, önemli olan yağı neden kaçırdığını bulup onu onarmak. Gerekirse conta, keçe vs değişimine gitmek.

Benim tavsiyem bir servise amortisörünü götürmen/göndermen.

6. erhana

erhana Aktif Üye

Seviye:
    Bakım kılavuzunu indirdin de hangisini? Senin maşa sanırım birkaç yıl önce Türkiye'ye getirilen Duke Race partisinden. Bende de aynısı var. Model yılına bakıp da indirdiğim servis kılavuzundaki modelin sağ tarafı benimkiyle tamamen uyumsuz çıktı. Biraz araştırınca bizimkilerin sağ tarafı için Pure Service Guide'ı kullanmak gerektiğini keşfettim. Al sana linki: http://www.sram.com/_media/techdocs/Pure Service Guide - Rev_A.pdf

Biraz incelersin, aletin edevatın varsa ve gözün yerse girişirsin. Kilitleme mekanizmasının çalışması için sağ tarafın hava kalmamacasına yağ ile dolu olması gerekiyor. Taşırarak doldurmak gerektiğinden biraz pis iş.

yasin bunu beğendi.
  7. alperen_69

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    erhan teşekkür ederim bu bizimkine daha uygun evet zaten bakım yaparsak idris ile beraber yaparız

8. alperen_69

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    birde kılavuzda 5 wt ve 15 wt iki ayrı viskoziteli yağdan bahsediliyor
    5wt olan nereye 15 wt olan nerde kullanılıyor tam olarak bilen varmı acaba