Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dukan Diyeti Ne Kadar Sağlıklı ?

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Abdullah Cimis tarafından paylaşıldı.

1. Abdullah Cimis

Abdullah Cimis Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar Dukan diyetiyle çok kilo verenleri gördüm çevremde bu diyete bende başladım 23
    3. günüm.. 3 günde 120 km bisiklet sürdüm ve bu diyeti uuyguladım. Toplam 3 kilo verdim. Bu diyet proteyin ağırlıklı genel olarak hep et yiyorsun yağsız,tuzsuz. Acaba bu diyeti yaparken metabolizmam zarar görür mü? Hiçbir bilgim yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

Abdullah Cimis bunu beğendi.
  2. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    Bunu doktorlara ve çevrenizdeki diyet yaptıranlara sorsanız daha sağlıklı olmaz mı

Murat B. bunu beğendi.
  3. Abdullah Cimis

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Çevremdekilere sordum onlar memnun. Doktora gitmeye fırsatım olmadı.

Abdullah Cimis ve MehmetAliB. bunu beğendi.
  4. Mert E.

Mert E. We create Chemistry

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    2011 yilinda 7 ay boyunca doktora tahlilerimi kontrol ettirerek gittim. Dukan diyeti, oyle gorunse de ezbere ve kolay yapilabilen bir diyet degil. Ciddi sekilde programina uymak gerekiyor ve onerdigi sekilde besinleri almak gerekli (kabiz olmamak icin yulaf kepegini her gun yemek gibi) ayrica surekli et e et urunleri yemek de butcenin belini bukuyor.

Yalniz ben Dukan'da kesinlikle onerilmeyen birsey yaptim, diyetle beraber agir bir spor programi uyguladim. 1.81 boyum var, 84 kilodan 68 kiloya dustum, ancak protein agirlikli beslenmeme ragmen kas kaybim oldu ve asiri zayifladim. Doktor da bu sekilde devam etmememi onerdi. Sirketteki amirim de en sonunda mudahale etti ve diyeti kesinlikle birakmami emretti, o kadar ciliz bir hal almistim, oyle biraktim.

Tavsiyem eger duzenli yogun spor yapiyorsaniz kesinlikle Dukan diyeti degil, daha hafif bir diyet uygulayiniz.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

5. Rıdvan SIĞAN

Rıdvan SIĞAN Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Mert Bey e katılıyorum. 2 yıl önce bu diyeti yaparak 10 kilo verdim. Ancak bu diyetle beraber ağır spor yapılmaması gerekiyor. Ve kesinlikle doktor kontrolü eşliğinde yapılmalı. Çünkü her beden için uygun bir diyet değil. Tamamıyla sağlıklı ama kilolu insanlara göre bir diyet bu. Örneğin kolesterol sıkıntısı olan bir kişi bu diyetle hayatını tehlikeye atabilir. O nedenle size tavsiyem doktor eşliğinde bu diyeti uygulayın ve ağır sportif faaliyetlerden kaçının. Yapacaksanız diyeti son evresine kadar uygulayın (Diyetin son evresi ömür boyu sürüyor :) ) çünkü benim gibi 3. evrede bırakıp kendinizi salarsanız o verdiğiniz 10 kiloyu tekrar geri almanız kaçınılmaz oluyor.

6. Abdullah Cimis

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Öncelikle yorumunuz için teşekkürler. Ergenlik döneminde bilinçsizce aldığım kilolari artık vermek için çok kararlıyım. 5-6 kilo verince bile insanın nefes alıp verişi acayip değişiyor. Yulaf kepeğini düzenli kullanıyorum. Diyet programına şu anlık birebir uyuyorum. Vücut sarkmasın diye hafif egzersizler yapıyorum. Bisiklet sürüyorum. Sizce bisiklet bu diyet için ağır mı gelir? Bu arada doktora gitmeyi hiç düşünmedim. Sağlık sigortam yok sistem sayesinde boştayım. Sadece tahliller için baya ücret ödeniyor. Birde doktora gitme alışkanlığı yok malesef.

Teşekkürler yorum için. Dediklerinize katılıyorum bu diyet ömür boyu süren bir diyet. Her gün olmasada son evresinde haftanın bir günü yapılıyor sadece
    diğer günler serbest. Kilo vermek için kararlıyım. Toplam 15 kilo vereceğim. Doktora gitme imkanım yok malesef. Birde sevmiyorum doktorları niyeyse.
    Arada bisiklete binmeler olacak.

Abdullah Cimis bunu beğendi.
  7. Emrah Özşahin

Emrah Özşahin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Diyet diye birşey yok aslında. Dengeli beslenmeyi hayatınız boyunca uygulamaniz lazım. Kisa süreli diyetler sonrası tekrar kilo alınıyor

thomisus lx bunu beğendi.
  8. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    kısa öz ve kesin bir ifade olmuş. budur.