Dubai Turu 2015

Scudo

Serkan.Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
764
Bisiklet
Mosso
düzenleniyor son yıllarda baya büyük bisikletçilerde gidiyor
dubai baya sağlam paralar veriyor bu bisikletçilere gelsin tur olsun diye de

UtkuK

Aktif Üye
Tepki
135
İsim
Utku Karaarslan
Bisiklet
Cannondale
Yanlız galiba sokağa çıkma yasaığı ilan edilmiş tur nedeniyle, ne izleyici var ne sokaklarda insan..

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ilk etabı cavendish kazandı

• Beğen
Tepkiler: Ali Demir

homosapien

Daimi Üye
Tepki
16
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İnternette izleyebileceğimiz herhangi bir site var mı?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arap milleti para ve kadın yoksa ilgilenmez. Ha birde petrol.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Kaçırdık yayını, saatler uymadı. Evet Cavendish 1 cm fotofinişle almış, Astana önünde.

Bu vesileyle Dubai hakkında birşeyler söyliyeyim. Hem kendi çevremde duyduğum hem de basındaki haberlere göre Dubai nin tatil popularitesi hızla artarken, Antalya nın düşüyor Kazakistanda. Dubainin hem deniziyle hem de yemekleriyle çok daha iyi olduğu söyleniyor. Ayrıca güneşte yanınca deri soyulup canını yakmıyormuş orada, öyle diyorlar. Fiyatlar da başabaş sayılır.
Açıkçası biz de ailecek bir sonraki tatilde tercihimizi Dubai den yana kullanacağız. Bir bakalım durum nedir...

ekren gökhan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.500
Bisiklet
Fuji

Dubai Tour 2015,ilk tur sonuçları
1. Mark Cavendish (GBr) Etixx-QuickStep in 3-25-00
2. Andrea Guardini (Ita) Astana
3. Elia Viviani (Ita) Sky
4. Alexander Porsev (Rus) Katusha
5. Juan Jose Lobato (Spa) Movistar
6. Luka Mezgec (Slo) Giant-Alpecin
7. Andrea Palini (Ita) Skydive Dubai
8. Paolo Simion (Ita) Bardiani
9. Daniel Oss (Ita) BMC Racing
10.Martij Verschoor (Ned) Novo-Nordisk

Caner Kaya

Daimi Üye
Tepki
268
Bisiklet
Kron
Kendi fikrimi söylüyorum: Hayatımda gördüğüm en rezil şehir-ülke. Yol kenarları bile amerikan kültürüne uygun olarak tasarlanmış. Birkaç gökdelen hariç (Burj el-Arab, Burj Khalifa) çoğu mimari çalıntı. Esinlenme değil direk çalıntı. Sırf dünyanın zengin kısmıgelsin para harcasın, avrupada amerikada yaşayabileceği herşeyi havanın sıcak olduğu bir ortamda yaşayabilsin diye yapılmış bir yer. Yarışı izlerken resmen tiksindim. Bir yerde kumsal bir yerde gökdelenler ne kadar yapmacık. Son andaki Cavendish-Guardini kapışması bile gölgede kaldı benim için.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Dubai aynen öyle, şirketlerden vergi almıyorlar, İsviçre gibi fakatAraplara ve Hindistana doğru yönelmiş hali. Bastır parayı yap apartmanı, dik gökdeleni, kendi mühendisleri yok. Her bir yer prens dolu, elini sallasan prens... Herşey Amerikanvari bir düzen içerisinde. Herşey Petrole dayalı, bilim üretmek yok, sadece petrolden geleni tüket. Bİr yandan da Avrupanın gizli aşk cenneti olmaya çalış.. Anladınız siz onu. Takımlar Ortadoğuya giderken fazladan para aldıklarına eminim.

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
Keske benimde cebime okadar para girse bende dubaili olsam. Prens olmasamda olur :)

• Beğen
Tepkiler: smhkvs

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Yemişim dubai'sini ben organizasona bakarım , davet edilen takımlara bakarım , yıldız isimlere bakarım birde yol kalitesine bakar bizde olmadığı için kan ağlarım :)
CAV siftahı yapmış ancak dikkat edin geçen 2 sezondur pek çok kez finalde kaybetti ya da çok küçük farklar ile kazandı bu da demek oluyor ki artık daha fazla çalışmak zorunda çünkü çok ciddi rakipleri var
ve artık öyle kolay kolay etap vermezler adama

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Asıl güzel Tour pazartesi başlayacak olan Katar Turu. Wiggins, Marcel Kittel,Peter Sagan,Philip Gilbert, Nacer Bouhanni, Boonen, Cancellara(Ya Flanders ya da P-R bekliyorum), Kristoff, Gerard Ciolek,Arnaud Demare,Niki Tepstra, Greg van Avarmaet(Bu adamdan bu sene bir klasik bekliyorum), Lars Boom(Klasiklerde podyum gelmesi bekliyorum),Valverde. 5 etap ve 1 zamana karşı var. Klasikçiler için iyi bir antrenman olacak. Çünkü saydığım herkes neredeyse Klasikçi iddalısı isimler.

@ReşitÇağırgan
Cav artık 30 yaşında Kittel, Bouhanni gençler ve geliyorlar . Ayrıca Kittel son 300 metrete kimseye ihtiyaç duymadan sprint atabiliyor fakat Cav takım arkadaşlarına yada başka birilerinin arkasına girmek zorunda daha teknik bir sprinter saklan ve çık taktiği var onda.CAv gençliğinde karşısına hiç bir rakip çıkmadı, Cipollini, Petacchi yaşlanmıştı.
Dubai yüzölçümü olarak küçük bir şehir , bizde o asfalt kalitesinde nice yollar mevcut o kadar da acımasız olmayalım derim. Çünkü tüm etaplar şehir içinde ki ana yollarda yapılıyor.

Tepki
15
İsim
Murat dizdaroğlu
Bisiklet
Beldeyama
Dubai'de en fakir insan Türk parasıyla 3.500 tl diye duydum. Bence çok güzel bir ülke bana AVrupa mı yoksa Dubai diye Dubai derim katar,Bahreyn,abu Dabi gibi Arap ülkeleri çok gelişmiş ve revaçta. Bence sıcağı hariç güzel bir yer.

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Katar'a bak sen toplamış bütün yıldızları . Sayılı gün çabuk geçer ekran başına geçmek için şimdiden heyecan yapmaya başlayabiliriz o halde :)

• Beğen
Tepkiler: YüzSürKoş

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Basra Körfezi ile Avrupa kıyaslanamaz bence. Dubai de ne var ki ? Tamam maaş 3500 ama Arap bir kadın ile evlenin bakalım ne oluyor ? Kadını dahi vatandaşlıktan çıkartıyorlar. Sanat yok, spor sadece zenginlere var. Formula 1 vs. Oteller sadece jet sosyeteye hizmet ediyor. Yani küçük bir Avrupa kasabasıda bulduğunuz insanlığı, yardımseverliği yemekleri, içecekleri Basra da bulabilmek imkansız. Bulursunuz ama paranız varsa, orasıda kişiden kişiye değişir. Ama Türk sahilleri ve Yunan adalarını güzelliğini , koyları asla değişmem. Avrupanın da medeniyetini, imkanlarını, şartlarını, doğallınız Basra da bulamazsınız. Tabi herkesin zevki başka .

@ReşitÇağırgan
Pazartesi başlıyor heyecan.Katar'ın takvimdeki yeri çok iyi klasiklerden önce hazır olmak için yeterli yarış yok. Paris-Nice,Tirreno-Adriatcio tamam varlar ama takımlar buralara genel klasman kadroları ile gidiyorlar. Zaten bu yarışlar yokuşları olan haftalık yarışlar ve klasikçileri hazırlamak gibi bir yapıları yok. Geriye de Katar kalıyor,sporcular daha erken form tutabiliyorlar. Strade-Bianche ise klasiklerdne önceki en önemli yarış. Bu sene de çok zevkli geçeceğine eminim.
Ayrıca bu Basra yarışları hiç bir doğallığı, tarihselliği olmadığı için izleme zevki de yok , sırf özlediğim için izliyorum.

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
Astana çok iyi atak yapmış yalnız. Geçen seneki kitteli hatırlattı bana. Hafızam yanıltmıyor ise kittel giro da 2. veya 3.etapta böyle arkalardan almıştı.

arkadaşlar ortadoğu dünyanın bok çukurudur. Zevklerinizi tartışmıyorum tabi :)

• Beğen
Tepkiler: Ali Demir