Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

dual vitesler hakkında

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında ahmet ozgen tarafından paylaşıldı.

1. ahmet ozgen

ahmet ozgen Onursal Üye

Seviye:
    slm arkadaşlar bir sorum olacak sizlere ben şuan SHIMANO DEORE VİTES KOLU SETİ FLIGHT DECK UYUMLU SLM511 SİYAH kullanıyorum memnunum ama fren kolları biraz boşluk yaptı dual konrol almayı düşünüyorum lx veya xt falan kullanışlı mı kullananlardan yorum bekliyorum mtb yarışlarında pek görmediim için kararsız kaldım

Bur@k ve betmo bunu beğendi.
  2. betmo

betmo Forum Demirbaşı

Seviye:
    insansan insana değişir tabi. ben mesela xt dual kontrol kulanıyorum. deorede kullandım lx de kullandım. Benim kanaatim lx le deorenin arasında fazla fark yok, lx le xt arasında baya bir fark var. Ben sana xt öneririm. Pahli gelirse Deore tavsiye ederim. Ayrı bi açıdai dual kontrolun kullanım kolaylığı insandan insana değişir. Alışması uzun sürer ama bence Dualin üstüne tanımam:in:

ahmet ozgen bunu beğendi.
  3. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    BEn arkadaşa katılmıyorum. Deore ile LX arasında çok fark var. Ben LX Dual kullanıyorum ve tavsiye ederim. Memnun olmayacağım şeyi sana tavsiyede etmem..

Sevgiler...

4. OzgurIskin

OzgurIskin Kıdemli Üye

Seviye:
    Tepesindeki o kocaman hazne bi düşme anında çok kolay zarar görebiliyo. Bende de xt dual control var ve sag hazne yamulup çizilmişti düşünce. Ayrica fren yaparken yanlışlıkla vites değiştirebilirsin. Alışınca kısmen de olsa ortadan kalkıyo bu sorun ama yine de dikkat gerek. Ayrıca bazı sürüş stillerine uygun degil (freeride, downhill, trials gibi hoplamalı zıplamalı olanlar). Ha ben de iniş yapıyorum bunlarla ama benim yaptıgım ne kadar agresif orası tartışılır.
    Onun dışında güzel ve de eglenceli bi sistem. Şehir içinde kullanıyorum şuan ve fren yaparken vites küçültmek çok zevkli gerçekten.
    Yanlız son olarak şunu söyliim, şuan yeni bişi alacak olsam gripshift alırım kesinlikle.

5. betmo

betmo Forum Demirbaşı

Seviye:
    yaw tek dual kontrol seven benmiyim ya:D:D:D

6. ahmet ozgen

ahmet ozgen Onursal Üye

Seviye:
    teşekkür ederim çok faydalı oldu benim için dualın videosunu da syretmiştim süperdi en kısa sürede deore lx aliim bali betmo ya çok teşekkürler serkan abi saol

betmo bunu beğendi.
  7. betmo

betmo Forum Demirbaşı

Seviye:
    önemli değil ama ben olsam deoreden şaşmam:D :p

8. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Ne kadar bütçe ayırdın bilmiyorum ama bu kollar işini fazlasıyla görür...

Sevgiler...

9. bisikletcanavari

bisikletcanavari Onursal Üye

Seviye:
    Eger fazla paran varsa gerçekten kullanamsı zevkli bir alet.BEn şimdiye kadar aldım alasılı yanlışlıkla vites degiştirme gibi birşey söz konusu olmadı.VE Alllah korusun ciddi düşmelerimde olmadı.(ki bu durum kişiden kişiye degişiklik gösterebiliri kmileri bol bol düşer kullanım tarzlarından veya becerilerinden dolayı fakat alışkanlık haline gelmiştir bazılarının ise düşmeleri sayılıdır)
    Kısaca fazla paran varsa gezi amaçlı bir bisiklet kullanıyosan vites geçişlerinde yarım saniye önem taşımıyosa alınabilir bir sistem....