Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Drift Trike (Tricycle)

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Berkcan Batki tarafından paylaşıldı.

1. Berkcan Batki

Berkcan Batki Yeni Üye

Seviye:
    Öncelikler herkese merhabalar. Foruma yeni katılmış bulunmaktayım. Bisikletler hakkında pek fazla bilgim olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim. Arkadaşlarımızla Drift Trike yapmış olduk fakat sorunumuz şu ki sadece yokuş aşağıya gidebiliyoruz. Haliyle bir elektrik motoru takmayı düşündüm fakat altından kalkamıyacağımı anladım. Ön tekerlere pedal takmaya karar verdim. İnternetten araştırdım fakat yabancı kaynaklar olduğu için pek fazla anlamadım. İsteğim tam olarak şudur. O pedal türüne ne deniyor bilmiyorum ama ters çevirdiğinizde şu boşa dönen pedallardan işte :D Ön tekere bu şekilde takmak istiyorum ki pedal çevirmediğim zamanlar pedal dönmeyi bıraksın ki bir yerlerimize çarpmasın. Sizlere yaptığım projenin bir resmini göstereyim. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Pedalı nasıl takıcağımı hala anlayamamış durumdayım. [​IMG] [​IMG]

2. Ali Ceylan

Ali Ceylan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yeni bir akım,yeni bir tür.Hocam naptınız Allah aşkına ya :D ?

3. Berkcan Batki

Berkcan Batki Yeni Üye

Seviye:
    Sağda solda gördük özendik ya :)
    Ama iyi gidiyor haa teneke gibi durduğuna bakmayın :D
    Bir de pedal takabilsek düz yolda da gidicekler kendileri :(

4. verisakeet

verisakeet Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Felt
    Seviye:
    Bu olay cok zevkli, epey kurcalamistim zamaninda. Sizin aradiginiz "freewheeling hub". Zaten bunu kendi kuran herkesin kullandigi hub tipi. Bulmasi cok zor olmaz fakat TR de mumkun mu bilemiyorum.

5. Berkcan Batki

Berkcan Batki Yeni Üye

Seviye:
    Abi yardımcı olursan gerçekten çok sevinirim. Cidden çok zevkli bir aktivite fakat türkiye şartlarında pek de eğlenceli olmuyor. En azından pedalı uygulayabilirsek düz yolda da biraz zevkine varabilirim. Çünkü işin eğlencesi o yokuşu tekrar çıkarken yok oluyor ve ecel terleri döküyorsunuz. Biraz daha açabilir misiniz acaba? Tam olarak hangi parçaları elime almam lazım. Çünkü yakın zamanda bisiklet çarşısına gitmeyi düşünüyorum tüm parçaları tek seferde alayım diyorum

6. verisakeet

verisakeet Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Felt
    Seviye:
    Esprisi zaten yokus asagi bir arac esliginde, bir minivandan uzatilan halata tutunarak ufak rampalari halledip tekrar inis vs, onde sadece ayak barlari pedalsiz, budur aslinda. Onun disinda cok kisa sure uzerinde pedal cevrilirse bir ise yarar, bir sure sonra zaten cikmaya calisan kisi tum bu ise giristigine pisman olacaktir. Pedal iyi bir cozum degil, bir kac video izlersek zaten herkesin sadece yokus asagi drift yaparak indigini, sonrasinda ipler ile pedalsiz geri ciktigini gorebiliriz.

Freewheel hub, bir yone serbest donerken diger yone kilitlenen sistem. Bu gobek ustune 20" lastik orulup, uzun kare mil takilarak pedal yerlestirilebilir. Genelde bu sekilde uygulayanlar var. Youtube da bir kac video mevcut "homemade drift trike" seklinde aratinca. Tum pedal sistemini TR de yapmak isterseniz biraz kaynak sahibi ve eli yatkin bir bisikletci yardimci olabilir diye dusunuyorum. Amerikada walmart dan 50 dolara pedalli cocuk bisikleti alip bunun gobegini sokup kullananlar cok.

7. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    vİDEOYA BAYILDIM

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Ocak 2015
  8. Berkcan Batki

Berkcan Batki Yeni Üye

Seviye:
    Çok teşekkür ederim. Dediğiniz mantıklı buldum tekrar düşününce. Peki bunun dışında eksik bulduğunuz şunu yaparsanız daha iyi olur dediğiniz başka modifikasyon tarzı öneriler var mı ?

9. verisakeet

verisakeet Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Felt
    Seviye:
    Rica ederim, konu ile ilgili benim de elimde muthis bilgiler yok ancak okudugum kadari ile, bel bolumu cok kisa olan bar tabureleri gibi oturma kismi daha heyecanli ancak rahatsiz deniyor. Uzun tutmakta fayda var diye dusunuyorum. Bir de arka tekerlekler daha genis olursa daha gec isinicak ve daha gec eriyecektir. Sonucta tum olay drift e dayali. Bol sans :)

10. Berkcan Batki

Berkcan Batki Yeni Üye

Seviye:
    Stadyum koltuklarından koymayı düşünüyorum ama gerçekten ederinden fazla fiyat istiyorlar. Daha konforlu bir şeyler deniycem :D

11. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:

12. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:

13. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:

14. Onur YCL

Onur YCL “A bicycle ride is a flight from sadness.”

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bu forum beni şaşırtmaya devam ediyor :) geçen gün evdeki kullanılmayan dijital fotoğraf makinesini aksiyon kamerasına dönüştürme fikri aklıma geldi ve konu açmak için foruma girdiğimde kendimi açılmış konunun içinde buldum :) trike olayını da geçenlerde tvde gördüm şimdi burada :) çok zevkli bir aktivite gibi ancak bizim yollarımız buna pek uygun değil sanki

15. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    Uygun yollar muhakkak vardır da uygun araç surucusu yok maalesef :D

16. Onur YCL

Onur YCL “A bicycle ride is a flight from sadness.”

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Onu da yazacaktım unutmuşum :) altına almak için uğraşan tipler olacaktır.

17. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:

18. Tunakan Önen

Tunakan Önen Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bu özenip bizde bundan yapıyoruz abimle ben yapıyorum bu projeyi fakat bizim projemizin ilki motorlu 150 cc'lik bir motor var üzerinde diğeri ise normal bisiklet fakat üzerine daha lastik koymadık ve daha yola dahi çıkamadık çünkü driftte parçalanmayacak özel lastik aradık bulduk maaliyeti 100 £ bizde azcık bir zaman bekliyoruz dilerseniz akşama fotoğraflarını atabilirim :)