Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dri-fit (nike), climalite (adidas), drycell (puma) vb...

Konu, 'Giyim' kısmında Fatih Elma tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Elma

Fatih Elma Yeni Üye

Seviye:
    Spordan bayağı uzak kaldığımı farkettim, zira bu tenolojiler oldukça eski görünüyor, ben yeni yeni okuyorum.

Her üç markanın sunduğu bu teknolojinin özelliği teri dışarı atması ve size hissettirmemesi. İddia bu. Bu konu başlığı altında, bu ürünlerle alakalı tecrübelerimizi paylaşabilir, denk geldiğimiz uygun ürünleri paylaşabilir, konuya katkı sunabiliriz.

Bu teknolojilerle alakalı özet bilgi: Uniform Fabric Technologies: Dri-FIT, ClimaCool, DryCELL, etc. - www.theteamfactory.com

Onur Ali İmren bunu beğendi.
  2. Onur Ali İmren

Onur Ali İmren Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    hepsinin aynı olduğunu düşünüyorum. okuyunca bakalım neler değişecek..

3. mühendis

mühendis Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bu ürün harika.Ben şahsen kullanıyorum.Soğuk havalarda hele ayrı bir harika.Nike dri fit ürünler gerçekten çok iyi.Şiddetle tavsiye ederim...Bu ürün ile ilgili youtube da videolar var...
    111.jpg

mustafa ç ve Fatih Elma bunu beğendi.
  4. Fatih Elma

Fatih Elma Yeni Üye

Seviye:
    Bir soru: Bu ürünler sanırım %100 polyester kumaştan üretiliyor. Peki tersi geçerli mi ? Yani her %100 polyester kumaştan üretilen ürün aynı zamanda yukarıda belirtilen markaların sağladığı etkileri sağlar mı ?

5. mühendis

mühendis Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    @Fatih Elma % 84 polyester , % 16 elestan kumaş.Sanırım hemen hemen sağlar.Yalnız değişik bir dokuma tekniği var.Ter dışarı atılıyor vücut sıcaklığı hep aynı kalıyor.Diğer markaların
    ürünlerini kullanmadım , o yüzden yorum yapamıyorum....

Fatih Elma bunu beğendi.
  6. Kuzey Ege

Kuzey Ege Single Speed

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Olayin tek esprisi polyesterden imal edilmis olmasi degil. Teri disari atmasi, kumasin ozelliginin yaninda dokuma sekli ile de alakali.
    Tekstil olayi oldukca teferruatli bir konu.

Fazla model ve renk secenegi bulunmuyor olsa da, ben Hummel'in urunlerini tavsiye ediyorum. Performansi unlu markalar ile ayni, fiyatlari bu markalarin ucte biri. Deneyin derim. Markaya para vermeyin.

7. Fatih Elma

Fatih Elma Yeni Üye

Seviye:
    Eşofman takımı olarak uygun bir Nike modeli buldum, deneyeceğim bakalım:

Nıke Acadmy Wvn Wup Eşofman Takım 544902 Siyah | Markaysamarka | Online Alışverişin Marka Adresi

Adidas bu teknolojiyi çeşitli alt başlıklar altında sınıflandırıyor: ClimaLite, ClimaCool, ClimaProof vb...

Spor Takılanlar: Adidas Teknoloji

ClimaProof Wind için bir örnek ürün: RS WIND PNT W

Koraysporu taktir etmek lazım, incelediğim birçok site arasından, ürünler hakkında en detaylı ürünü veren site, neredeyse her ürünün yukarıda saydığımız özellikkeri taşıyıp taşımadığını okuyabiliyorsunuz. Her ne kadar bazı markalarda bu teknoloji ürün üzerinde yazı ile belirtilse de bazen belirtilmeyebiliyor, bu durumda ürün açıklamaları ön plana çıkıyor.

RUN LS TEE W

Oysa gözdespor bu zahmete girmeyi pek düşünmemiş, aşağıdaki ürünler uygun fiyatlı ve muhtemelen dri-fit ancak ürün detaylarında yok, ürün üzerinde belli belirsiz görünüyor:

Nike Fcb Squad Sdln Knit Wup Erkek Eşofman Takımı

ACADEMY SDLN KNIT WARM UP

Eşofman takımları için konuşacak olursak bu teknolojinin fiyatı bu 3 markada neredeyse 200 tl den başlıyor. Bu fiyatın altında eski sezon ürünler ve indirimler mümkün olabiliyor. Bir ikli alternatif:

ATM REV WVN TRACKSUIT

REV WVN TRACKSUIT

Nike Erkek Eşofman Takım 519946695 | Boyner (1 tl ile kurtarıyor :) )

Bu yeni sezon, psikolojik sınırı aşıyor: Nike Academy Sdln Woven Warm Up | Yalı Spor

100 tl altında eşofman altları:

TEAM WOVEN 3/4 PANT

LIBERO 3/4 KNIT PANT

Bu teknolojiyi sunan T-shirtleri 50 tl altında bulmak mümkün:

DRI-FIT SS VERSION 2.0 TEE

Bu arada birçok online e-ticaret sitesini tek bir sitede aramanıza olanak sağlayan bir site:

Nike erkek eşofman takımları

Yukarıdaki terimlerin ürün detaylarında yazdığını teyit etmek lazım, %100 polyester bu teknolojiye sahip oldukları anlamına gelmiyor. Aşağıdaki örnekte, %100 polyester olan ancak muhtemelen bu teknolojiyi sağlamayan bir eşofman takımı mevcut:

Nike Erkek Eşofman Takım 519946569 | Boyner