Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Drag blade flat bar

Konu, 'Drag' kısmında Ahmet Gümüş tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet Gümüş

Ahmet Gümüş Kıdemli Üye

Seviye:
    İnternette bu bisikleti araştırmaya çalıştım fakat farklı açılardan çekilmiş fotosunu bulamadım. Hoş bir görüntüsü var.Tur için düşünmekteyim bu makinayı bagaj takılabiliyormu? Forumda kullanıcısı varsa bilgi verebilirmi? Hatta farklı açılardan çekilmiş birkaç fotosunu koyabilirse çok memnun olurum.

2. Ahmet Can Yakışır

Ahmet Can Yakışır Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    hocam bu makine performans amaçlı bir yol bisikleti, araziye ve stabilize yola giremez. sırf bu faktör bile, türkiye koşullarında tur bisikleti olarak kullanılmasına engel olur maalesef. kaldı ki bu kadroda bagaj monte etmek için yer de yok...

tur bisikleti olarak; bundan biraz daha geniş yanaklı lastikleri olan ve önden süspansiyonlu modelleri tercih etmelisin. hem onlara bagaj monte etmek de çok kolay :in:

yağmurlu havalarda kullanmayı düşünüyorsan da, mutlaka disk frenli bir modele bak derim.

3. deniz anıl küçükyılmazlar

deniz anıl küçükyılmazlar Aktif Üye

Seviye:
    üzerinde ki jant boyutunu ve lastigin aynısını (schwalbe lugano) kullanan arkadaşlarım var. bırakın toprak yolu yada arkaya heybe koymayı hiç bir yük yokken yarım cm lik bir cukura biraz hızlı girse lastik patlıyor. tur için arakdaşın dediği gibi modellere bakarsanız daha iyi olur.

4. Ahmet Gümüş

Ahmet Gümüş Kıdemli Üye

Seviye:
    Tur demişken arazi yada stabilize yola girmem çok ama çok nadir olur diyebilirim.Asfaltta kullanacağım.Lastiklerin ince oluşu daha seri bir yolculuk yapmama olanak tanır diye düşündüm.Ön amortisör istemiyorum.Ama enazından bir 20kg yükümde olur yola duşerken.Heybe olayına uygun olan başka modeller ne önerilebilir Kendim 1.73-63kg ım.1000 tl anca bütçe ayırabilirim.

5. Onur ALKAÇIR

Onur ALKAÇIR Kıdemli Üye

Seviye:
    salcano city sport alabilirsin :) bu tura gitmez düz gidonlu yarış bisikleti bu :)

6. Ahmet Can Yakışır

Ahmet Can Yakışır Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    ön amortisör olsun olmasın, türkiye koşullarında uzun yollara çıkacaksanız yollardaki gerçeklerle yüzleşip biraz daha kalın yanaklı lastiklere yönelmelisiniz. bu da ona uygun bir kadro ve bileşenlerle mümkün olur. zaten yükünüzü de başka türlü taşımanız imkansız...

7. Ahmet Gümüş

Ahmet Gümüş Kıdemli Üye

Seviye:
    trek fx bakıyorum şimdi.Pek fiyatlılar döviz kuru sayesinde bakalım artık.

8. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    şehirler arası yolların durumu hele hele banket kısımları ve kısımlara yakın yerlerde binecekseniz bu narin bisiklet işinizi görmez. yok ben sol şeritte yapıştırır 90-110 km arası basarım diyorsanız bişi diyemem.

9. ercan günes

ercan günes Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bisiklet tur için ideal tek yapmanız gereken 700*28 veyahut 700*32 abatında lastikler takmanız gerekir 400 500 km lik turlarda yorucu olabilir lakin kısa mesafeli turlarda gayet iş görür bisikletin asıl amacı kadro dizaynı sehir içi ulaşım vede hıza yönelik bunuda belirtmek gerekir güzel bir model ben beğendim

10. deniz anıl küçükyılmazlar

deniz anıl küçükyılmazlar Aktif Üye

Seviye:
    Forumda birtane trek fx3 vardi yanlis hatirlamiyorsam. İkinci el dusunurseniz sahibiyle bir gorusun. Fiyat neydi ne degildi hatirlamiyorum ama belki butcenize uyabilir.

11. Doğa Bisiklet

Doğa Bisiklet Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba,

Tur bagajı montaj yerleri yok fakat Artık Türkiye'de sele borusuna takılan ve 15-20 kg yük taşıyan bagajlar mevcut.

12. Ahmet Gümüş

Ahmet Gümüş Kıdemli Üye

Seviye:

dediğiniz ölçülerde lastik takabilmek için jantlarında değişmesi gerekirmi?

13. Abdülhamit TOPÇU

Abdülhamit TOPÇU Forum Demirbaşı

Seviye:
    Jantların değişmesi gerekmez. Alternatif olarak Drag Cruiser TE de düşünebilirsiniz. Sürüş pozisyonu ve uzun yol performansı açısından harika bir bisiklet üzerinde Schwalbe energizer lastik geliyor asfalt için çok uygun bir lastik ve stabilize yol vs de de kullanıma uygun.

Faruk ÇUBUKCU bunu beğendi.
  14. Faruk ÇUBUKCU

Faruk ÇUBUKCU Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    City Sport'larda suluk takma yeri yok. Bırakın uzun turları şehir içinde bile kullanmam ben onu :) Su içmeden, depo dolmadan bisiklete binilir mi :)

Abdülhamit TOPÇU bunu beğendi.
  15. Ahmet Gümüş

Ahmet Gümüş Kıdemli Üye

Seviye:
    Dediğiniz modelde çok hoş..Yalnız şu amortisörlü maşa boşa ağırlıkmış gibi geliyor..Yada kuruntu yapıyorum öyle ben :)

16. adem er

adem er Kıdemli Üye

Seviye:
    slm ahmet, ben de bir bisiklet almayı düşünüyorum. drag flat bar benim de favorim ama aynı endişeleri taşyorum. yaşadığım yer itibariyle bisikleti görmem mümkün değil sen nasıl bir yol buldun. tavsiyen nedir? drag flat bar almaktan vazgeçtin mi? düşüncelerini paylaşırsan sevinirim?

17. Ahmet Gümüş

Ahmet Gümüş Kıdemli Üye

Seviye:

Bu bisikleti almadım ama yolda tesadüf eseri bir vatandaşta görüp deneme şansım oldu..Yol bisikletine düz gidon uyarlanmış haline flat bar deniliyormuş.Bisiklet oldukça seri..lastikleri bir yol bisikletyle aynı incelikte.Ama ince olması narin oldugu anlamına varmayın ama az biraz dikkatli olunursa kesinlikle tercih edilebilir..

Benim tercihim tur bisikleti oldugundan yük çanta taşıma amacım var.
    blade bana yanlış bir tercih olacağını farkettim. Surly marka veya ona benzer bir kadro alıp kendi bütçeme göre toplama yoluna gideceğim..

18. Cyclist999

Cyclist999 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Evet kadro yarış Bisikleti açılarına sahip bir yarış Bisikleti aslında, flat bar takılmasıyla biraz şehirlik bir Bisiklet haline getirilmiş. Bagaj montesi yeri yok, orada dendiği gibi. Carraro nun ambiez modelinde de bu şekilde flat bar versiyonu vardı. Eğer ilerde işte fitness için antrenman için kullanacağım dersen çok uygun ama bir (Uzun; 250+) tur Bisikleti değil. :)

19. Murat Çetinkale

Murat Çetinkale Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Ben 700x32 lastikli Şehir-Tur bisikleti kullanıyorum. Dağ bisikletlerine göre daha ağır. Ama iyi hızlanıyor ve yük taşımaya da geliyor. Yokuş çıkarken biraz zorlar, o kadar. O tür bir şey de düşünebilirsiniz. Ya da dağ bisikleti alıp yuvarlanma direnci düşük bir çift kaliteli lastikle de tur keyfi yapabilirsiniz. Biraz daha araştırın derim.

20. tuncolcer

tuncolcer Yeni Üye

arkadaşlar ben 15 gün önce aldım.gayet sorunsuz.yaklaşık 10 kg civarında geliyor.çanta takmak malesef mümkün değil.üzerinde 700x25 lastik vardı ben biraz daha tozlu yollarda ve ıslak zeminde tutuş artsın diye desenli lastik alayım dedim.önce 700x32 baktım maşa ve fren ayaklarına sürttüğü için standart malzemesiyle takılması mümkün değil.700x28 taktık maşa kurtarıyor ama frenler yine sorun çıkardı ayakları miche ile değiştirdik sorun kalmadı.her iki lastikte mevcut janta uyuyor.sürüşte çok bir zorlanma olmuyor ama ıslakta epey farketti(maxxis detonator 700x28c).bence şu anlık tek sorun gidon boğazı çok yakın biraz daha uzun bir modelle bu sorunda çözülür.bisiklet gayet stabil ve çok profesyonel olmayan veya fazla bütçesi olmayanlar için ideal