downtube shifterı barend shiftera dönüştürmek

Tepki
31
Bisiklet
Schwinn
barend shifter zaten downtube shiftera aparat takılıp yapılıyor onu biliyorum ama tam olarak neler gerekli bilen denemiş olan varmıdır. yurt içi - yurt dışı farketmez sipariş edebilirim aparatları

Scudo

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Doğukan Aksu`ya sormak lazım, bilse bilse en iyi o bilir bu konuyu.
Ben barend shifter kullanıyorum ama downtube değil tt bisikletlerdeki shifterlardan kullanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Doğukan Aksu

Cengiz Parlakgül

Forum Bağımlısı
Tepki
748
İsim
cengiz parlakgül
Birseyi birseye donustrmektense , dogru olan shifteri alsaniz daha makul olmaz mi?

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@ferhat bölükbaşı

Ferhat selam,
Fiyatları baz alırsan doğru bir seçim yapmış olacağınızı düşünmüyorum. Öyle ki, şimdi 10$'a downtube shifters (index) var 150$'a da. Keza yine aynı şekilde bu bar-end shifters'lar içinde bu kadar fiyat aralığı olmasa da geçerli bir durum. Bu seçim benim fikrime kalırsa bisikletine uyumlu olan dönemin komponent ve sistemlerinden yana kullanmandan yana olacaktır. Ama yine de bar-end kullanmak istersen bir çiftte shifters-stopper sipariş eder bu işide bu şekilde bar-end'e adapte etmiş olursun.

Cengiz Parlakgül

Forum Bağımlısı
Tepki
748
İsim
cengiz parlakgül
Elimizde shifter stopper ve down tube shiftervarken, barend shifter yapamayiz, yapabilir miyiz? Shifter stopper aliriz barend stopper aliriz ole olur. Mantiksiz mi konusuyorum?

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@cparlakgul

Daha doğrusu şu down-tube için stopper'e gerekte yok, parantez içerisinde bahsettiğim index-entegre shifters'lar için stopper ile bar-end shifters kullanmak gerekir, down-tube için vites kablolarını didon da delinerek yukarıya taşımak yeterli olacaktır. Demek istediğimde Cengiz, stopper+down-tube shifters'ı bir arada kullanmak değil.

• Beğen
Tepkiler: Cengiz Parlakgül

Cengiz Parlakgül

Forum Bağımlısı
Tepki
748
İsim
cengiz parlakgül
Tamam abi anladim ama benim anladigim ferhat bey hic bar end shifter almak istemiyor elindeki down tube shifterdan barend shifter yapmak istiyor, bana imkansiz gibi geliyor

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@cparlakgul
O şekilde hiç düşünmemiştim. Ben mesajda anlatılmak isteneni down-tube sistemi iptal edip yeni bir bar-end sisteme geçiş olarak düşünmüştüm. Öyle ise bir şey diyemeyeceğim, bu zamana kadar hiç böyle bir adaptör arayışında olmadım, sanırım mevzu geçen konverter da şu;

(link)

Tepki
31
Bisiklet
Schwinn
arkadaşlar yorumları şimdi okudum benim bahsettiğim dowtube shifter alarak onu barend shiftera çevirmek
hibrit bisiklette drop bar kullanmak istiyorum
gidon boğazına takabileceğim aparatları araştırdım ama tam bir sonuç çıkmadı , yine en ucuz şekilde downtube shifter üzerinden gitmeye karar verdim ama onu barendte çevirmek için elbet bir aparat vardır diye düşündüm

Tepki
31
Bisiklet
Schwinn
@Dogukanaksu

bu parça sadece yeterli olmaz bu kısım gidonun sonuna takılıcak kısım ama bununla birleşen bir parça daha olması lazım

Tepki
31
Bisiklet
Schwinn
(link)

gidon boğazına şöyle bir aparatla tutturmayıda düşündüm
(link)

şu şekilde tek boynuza adapte edip

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@ferhat bölükbaşı

İlk linkte yer alan braze-on(index), ikinci linkteki ise down-tube. Kaldı ki o uygulamayı bir başkası da yapmış olsa hiç hoş olmamış. Bu kadar estetikten yoksun ve uyarlama olacağına gerçek bir bar-end en mantıklısı. Ayrıca şu da var bu bisiklet nedir? Nasıl bir şeydir? Varsa fotografları yüklesen de biz de ona göre yardımcı olmaya çalışsak.

Tepki
31
Bisiklet
Schwinn
@Dogukanaksu
ikinci görselde ters takılmış drop bar ben düz şekilde kullanıcam
bisiklet fx 7.2
2. görseldeki gibi birşey olabilitesi yüksek geldi bana , görsel olarak çok sorun değil zaten ufacık bir shifter .
tabiki barend shifter almak en iyisi ama toplamda 250 tl ye geliyor bunun 180 tlsini ben bar end shifter a vericeğim için alternatif bir yol arıyorum