Downhill yapıp sigara içerenler.

Tepki
7
25 yıl içtikten sonra, sigarayı bisikleti aldığım gün; 11 Temmuz'da bıraktım.
Bir süre üç numaralı (en büyük) nikotin bandını kullandım, sonra iki numaraya indim, şu anda bir numaralı (en küçük) nikotin bandı ile devam ediyorum.
Şöyle söyleyeyim;

Yürüyerek dahi çıkamadığım yokuşları, artık bisiklet ile çıkabiliyorum. Yanısıra, merdiven çıkarken yada efor gerektiren herhangi bir şeyi yaparken bir, iki dakika içerisinde tıkanan ben, artık her yere araba ile gitmiyorum, çünkü eskisi kadar yorgun hissetmiyorum.
Yakında bir numaralı nikotin bandını da çıkaracağım ve bu illetten tamamen kurtulacağım.

Bu arada "nikotin bandına filan inanmıyorum, insan iradesiyle bırakmalı" diyerek kasan arkadaşlara, nikotin bandını şiddetle öneriyorum. Elli kere bırakmayı denemiş, ancak en fazla bir hafta içerisinde yeniden başlamış biri olarak, bu band sayesinde bir aydan bu yana sigara içmiyorum.
Değişen gücünüzü, artık hissetmediğiniz yorgunluğu ve başlarda yarısını bile çıkamadığınız yokuşları saatte 7-8 kilometre hızla çıktığınızı görünce, gerçekten çok iyi hissediyorsunuz.

Tuvalete dahi arabayla giden 43 yaşında biri olarak, Soguksu milli parkında bir kaç günlük bisiklet kampı için çadır ve malzeme alma aşamasındayım ve gidiş-dönüş yaklaşık 150 km sürecek bu yolu bisikletle alabileceğimi düşünüyorum ya, Gürkan Genç kadar olmasa da, bu işi bitirmişim diyorum artık:)

• Beğen
Tepkiler: Yunus M. ve Deda
Scudo
Tepki
15
DH yapıyorum sigara da içiyorum tamam kötü bir alışkanlık yapılmaması lazım ama o da benim bi zevkim

MertDokur

Daimi Üye
Tepki
205
Dh yapanların sigara içmesinde çok bir sakınca yok bence, nasıl olsa yerçekimi gücü ile hareket ediyorlar...

Tepki
24
Dh nedir bilmiyorum. Onun için yapmıyorum. İkibuçuk aydır sigara kullanmıyorum. Ne mutlu bana...

Ahmet Gümüş

Daimi Üye
Tepki
54
nikotin bantlarından çok.Devlet hastaneleri ve göğüs hastalıkları hastanelerinde sigarayı bırakma merkezleri var.Burada sosyal güvencesi olmayan vatandaşlar dahil champix adında bir ilaç veriyorlar.İnanılmaz etkili sigarayı bırakalı 1,5 ay oluyor.Artık koku alabildiğimi,Kendimi fiziksel olarak zorlasamda nefes nefese kalmadığımı,Cinsel hayatımda bile inanılmaz performans artışı olduğunu belirtmek isterim.

Champix denen ilacı ekşi sözlükte aratıp kullanıcı yorumlarını bir okuyun.İlacıda mutlaka alın hastaneye gidip 178 liraya eczanede satılan bir ilacı hastanede ücretsiz veriyorlar..

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
eskiden içerdim... sigara içmeyi seviyorum ama içmemeyi daha çok seviyorum :)

(dh, down hill olsa gerek)

enginekizkuyu

Aktif Üye
Tepki
80
@atilla alperen efe
downhill = dh :) bir bisiklet türü diyelim en kısacasından :)serbest iniş tepe inişi dağ inişi aklına nerden inmek geliyorsa istersen merdivenden in :D

enginekizkuyu

Aktif Üye
Tepki
80
10 sene bıraktıktan sonra başladım bu merete tekrardan yaklaşık 1.5 senedir içiyorum.Bırakma olayına gelince tiryakilik var ama bence abartılan birşey.Ben 98 senesinde fiston layt içiyordum 800.000liraydı.%25 zam geldi dediler 1.000.000 oldu deyince paketi içindekilerle kırdım attım :) bana bırakmak kolay geliyo ama bu aralar işime gelmiyo bisikleti toplayınca bırakıcam nasipse :)

mesut emin yarıcı

Daimi Üye
Tepki
113
Bisiklet
Kron
sigarayı bırakmam lazım sanırım :D yürüyerek bile yokuşlarda nefes nefese kalıyorum. Yaşım genç olmasına rağmen 5 senedir içiyorum ve başlamadan önce hiç durmadan 5 km koştuğumu hatırlıyorum yokuşları bile koşarak çıkardım ama sigara resmen insanın nefesini kesiyor şimdi hafif bir yokuşta bir merdivende bile boğazımı birisi sıkıyormuş gibi hissediyorum. Sanırım yine sigara yüzünden de yokuşları bisikletle çıkamıyorum bisikletle belli bir mesafe gittikten ve sigara molası verdikten sonra kendimi çok yorulmuş hissediyorum ve hemen eve dönmek istiyorum nedense. O yüzden sanırım sigarayı bir an önce bırakmalıyım umarım bunda bisikletin etkisi olur