Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aranıyor Downhill kaskı

Konu, 'Aranıyor...' kısmında sapienza tarafından paylaşıldı.

1. sapienza

sapienza Aktif Üye

Adı:
    Burak ESEN
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Arkadaşlar kedime downhill kaskı arıyorum.
    İstanbulda bulabileceğim yerler var mı? Veya internetten almaya kalkarsam hangi siteyi öneririsiniz

2. melih parlak

melih parlak Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Aktif pedalda bulunuyor specialized dissident comp modeli internette erdoğanlarda giro remedy modeli var eğer daha baz bir model ararsanız kaçkar bisiklette tsg bulunuyor ayrıca accellde cratoni shakedown modeli mevcut benim bildiğim türkiyedekiler bunlar ayrıca üst seviye troy lee designs getiriyor moto212 sitesi delta bisiklette de limar nutcase olması lazımdı :) zaten yurtdışı olayına açıksanız güvenilir büyük sitelerin hepsi size açık her türlü marka bulunduruyorlar... ben specialized dissident kullanıyorum sorarsanız memnunum oldukça kırılsa yine bir tane daha sipariş ederim alırken kafanıza tam oturmasına ve havalandırmasına önem verirseniz iyi olur iyi pedallar:koptum:

3. sapienza

sapienza Aktif Üye

Adı:
    Burak ESEN
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @melih parlak Ben downhill kaskını resımde gormus oldugun yol bisikletiyle kullanıcagım ona uygun olurmu bu kask

4. melih parlak

melih parlak Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Yok tavsiye etmem ağır araziye girmiyorsanız anca işkence olur aynı zamanda da komik durabilir uyarayım ;) onun yerine sağlam bir yol kaskı işinizi çok daha iyi görür downhill kaskını ancak inişte takabilirsiniz çünkü bisiklet üzerinde harcadığınız efor kaskla acıya dönüşebilir düz yolda bile terletir oldukça, ayrıca trafikte tehlikeli görüş açınızı birazda olsa kısıtlıyor başınızı daha çok çevirmek zorunda kalıyosunuz arkanızı göremiyosunuz başınızı ne kadar çevirseniz de ben çantaya atıp arazide takıyorum sadece o da çok teknik noktalarda sürdüğüm zaman...

5. sapienza

sapienza Aktif Üye

Adı:
    Burak ESEN
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Doğru dıyosun fakat yol bisikletiyle Kartepe ininşinin 10. kmsinde dustum ve yuzumde 31 dıkıs vardı burnumda kırıldı o yol bisikleti kaskı işe yararsa takıcagım fakat yaramıyor hernekadar dezavantajıda olsa takıcam artık

6. melih parlak

melih parlak Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    biliyorum geçmiş olsun benim de yol kaskıyla sert düşüşlerim oldu sizin kadar olmasa da, ama kaskın kafamda parçalandığı anım var... şunu fark ettim düşüşten sonra kaskın oluşu başın üzerinde bir 2 santim verdiği fark başta kapalı olmayan organların da çene elmacık kemiği vs. çarpışla birlikte yerle temasını engelliyor zaten kapanan baş bölgelerini hiç söylemiyorum forumda araştırırsanız görürsünüz yarım kaskla düşüşlerde hayatımı kurtardı diyen çok işe yaramaz kelimesi ağır oldu düşüş sırasında da kask yoktu başınızda sanırsam?

7. sapienza

sapienza Aktif Üye

Adı:
    Burak ESEN
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @melih parlak Yoktu kask tabiikide o kaskın ceneyı burnu koruduguna hıc ınanmıyorum

8. melih parlak

melih parlak Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Koruduğunu söylemiyorum zaten ama alacağı hasarı indiriyor bir miktar tabiki full facenin verdiği korumayı veremez ancak full face takmaktansa yolda bilinçli olmak dikkatli sürmek daha faydalı olacaktır diye düşünüyorum

9. sapienza

sapienza Aktif Üye

Adı:
    Burak ESEN
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @melih parlak Thernekadar dikkatli sürersen sür senden kaynaklanmayan bir sebepten dolayıda kaza yapabilirsin
    Dıkkatlı kullanmayı bilmemız lazım ama koruma benım ıcın suan ılk planda

10. 9magiko

9magiko Forum Bağımlısı

Adı:
    Murat Ali Güneş
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
  11. barayda

barayda Kıdemli Üye

Adı:
    barayda tunca
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @sapienza Merhaba hala arıyor musunuz bilmiyoeum ama jensonusa diye bir site var burdan biri önerdi bana da. Bell transfer 9 şu an indirimde hatta small veya x small kask arıyorsan giro cipher şu an bedava sayılacak bir fiyatta. :)