Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Downhill için koruma ekipmanı

Konu, 'Giyim' kısmında barayda tarafından paylaşıldı.

1. barayda

barayda Kıdemli Üye

Adı:
    barayda tunca
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Merhabalar. Downhill için dizlik, dirseklik vb. koruma ekipmanı arıyorum ama motorsiklet için olanlar olur mu? Önerileriniz var mıdır?

2. ratm

ratm Forum Bağımlısı

Adı:
    Hakan Engin
    Seviye:
    Yeni başlıyorsan ve kendini zorlamayı düşünüyorsan tam vücut koruması alabilirsin, enduro motorsikletçilerin veya motocross cuların kullandıklarından, böylece göğüs ve sırt bölgeni korumuş olursun. Tabii bu sıcakta cinnet geçirebilirsin, sonbahar veya kışın daha mantıklı.
    Bu konuda zaten belli bi tecrüben varsa sadece dirseklik ve dizlik de alabilirsin.
    Motor dizliği bisiklete pek olmaz gibi, pedallarken zor olur rahat hareket edemezsin ve dizinden kayma da yapabilir. Onun yerine bisiklete özel dizlik almak daha iyi olur. Dirseklik pek fark etmiyor, motor ile ortak kullanılabilir.
    Internetde videolara baktığında genelde sadece dizlik takıyorlar, düştüklerinde de "ooh kolum kolum" diye sürünüyolar, bence dirseklik de önemli, kendimden biliyorum, beni kaç kez kurtardı.

3. barayda

barayda Kıdemli Üye

Adı:
    barayda tunca
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @ratm Anladım bisiklete küçük yaştan beri biniyorum tek tecrübem budur. :D daha geçen hafta düşüp kolumu iyi yaraladığım için dirseklik düşünüyorum ama dediğiniz gibi bütün vücut koruması da gerekli olabilir. Peki bunları temin edebileceğim bir yer ver mı?

4. ratm

ratm Forum Bağımlısı

Adı:
    Hakan Engin
    Seviye:
    Türkiye'de bu tip malzemeleri pek getiren firmalar yok. Tüm gövde koruma olarak endurocular genelde şu ürünle başlıyorlar (nispeten en uygun fiyatlısı bu çünkü) : 4RIDERS ARMOR KOMPLE ÜST GÖVDE KORUMA « Türkiye&#39nin En indirimli Online Motosiklet Alışverişi | Motomax , üzerine uzun kollu forma (jersey) giyiyorsun istersen.
    Ama bisiklet için dizlik ve dirseklik seçenekleri pek yok, sahibinden e veya gittigidiyor a bir bak, belki satanlar vardır.
    En güzeli yurtdışından almak, çok fazla seçenek oluyor böylece. Aliexpress e bakabilirsin veya ebay e, çok yer var satan, Türkiye'ye de yolluyorlar.

5. barayda

barayda Kıdemli Üye

Adı:
    barayda tunca
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @ratm Attığınızı çok beğendim güzelmiş ama fiyat tuzlu geldi biraz. :D ebayde ktmnin dizlik ve dirseklik setini buldum 50 tl civarına. Ama kargosu 2 hafta olduğu için çekindim.