Downhill için destek

Burak Boralılar

Daimi Üye
Tepki
183
İsim
Burak B.
Bisiklet
Kron
Bir babayiğit çıkar tabi ama bisikletin olmasaydı çıkardı. 16 yaşındasın ve elinde 2 tane hatırı sayılır kalitede bisikletin var. Bisikletin ne olduğunu bilmeyen çocuklar varken senin yaşlarında bence böyle atraksiyona girme elindekilerin kıymetini bil. İleride kimseye muhtaç olmayacak duruma gelip alırsın.

Scudo

oguzhan0101

Aktif Üye
Tepki
46
İsim
oğuzhan tekkardeş
Bisiklet
b'Twin
Adana da yaşıyorum incirlik den amerikan malı bisiklet alabilme imkanım var sizce almalımiyim yoksa sıfır yerli mali mi aliyim

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

oguzhan0101

Aktif Üye
Tepki
46
İsim
oğuzhan tekkardeş
Bisiklet
b'Twin
Sırasıyla connondale specialized scoot trek aklimdakiler bunlar yol yada tur bisikleti almayı düşünüyorum bisikletler biraz eski olacak 2000-2005 model gibi tur bisikleti öncelikli olacak sanırım @aksoyyavuz

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@oguzhan0101 daha aklinda bir bisiklet yok sanirim bence oncelikle bisikletin modeline karar ver ben bu bisikleti alicam gerisi beni ilgilendirmez de sonra onu aramaya basla ama sunu tavsiye ediyim ikinci el alicaksin ozellikle 2. el bisiklet alirken bisikletten anlayan biriyle gorup elden almak daha mantikli

barayda

Daimi Üye
Tepki
173
İsim
barayda tunca
Bisiklet
b'Twin
@ahmtayd İyi bir dhnin ön maşası 2000 liranın üstğünde kadroyu aynı kalitede alsanız 2000-3000 euro vites sistemi çok iyi olmak zorunda frenlerle beraber 2000 lira falan onlar tutar pedaldır gidondur boğazdır derken onlara da 500-600 tl dökersiniz. Bu kendi seçip toplamanız olur. Ciddi pahalı. Hatta daha korumadır giysidir onlara girmiyorum bile. :D

• Beğen

CaGe

Bana bir kadeh deniz ver Yorgo
Tepki
646
İsim
Can
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kardeşim, ileride inşallah araba aldığın zaman "bu araba bana yetmiyor M3 alacağım, kaç senedir aklımda" diye bir bmw forumundaki arkadaşlardan da yardım istersin sen bu mantıkla gidersen.. Birşeye sahip olmanın en güzel yolu sabretmektir.. Kolay yoldan para kazanmaya çalışan her zaman tökezler meslek ne olursa olsun... Bu yüzden sabır canım kardeşim.. Dh kaçmıyor ya.. Bu zaman zarfında mtb de iyicene ustalaşırsında hem.

kursatihtilali

Aktif Üye
Tepki
75
İsim
Kürşat ERSOY
Bisiklet
Carraro
Hiç bisikletin olmasa ve ilk bisikletini almak icin bu forumdan yardim istesen belki yardim etmek isteyecek arkadaşlar cikardi ama bu durum biraz açgözlülük gibi yani daha lüksü kendin çabalayarak almalısın güzel kardeşim ;) yanlış anlama lütfen nacizane görüşümdür.

nbacıshaquılle

Daimi Üye
Tepki
184
İsim
Emre
Bisiklet
Sedona
Bence aydos için dh ye gerek yok mtb az geliyorsa rockrider 6.3 seni rahat idare eder çift amortisörlü zaten myb den az daha zor yollar için. He ama dh yapcam dersen bişey diyemem

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
RokcRider'in 500s diye bir modeli var. sıfırı 800-850 TL decathlonda. Çok iyi bir alet değil ama başlangıç aşamasında senin işini görür. bisikletlerini sat ondan 2. el al kalan parayada en az 100 $ verip sağlam full face dh kask al çünkü DH yaparken kesinlikle çakılacaksın ve kask senin kafatasınla kayalar arasındaki tek şey olacak, dandik kask alırsan yumurta kağuğu gibi dağılır. dizlik dirseklik ve omurga koruması al. ben elimdeki trek fuel 90 bisikleti 2500'e satıyorum ve üzerine de 1500 tl daha koyup ""ALT SEVİYE" bir dh bisiklet alacağım. Çünkü bende 30 yaşında bir insan olarak bisikletçiye gidip 5-6 bin euroluk dh'lere bakıp iç geçiriyorum. evli, biri olarak da gidip maaşı bisiklete gömemiyorum. Kimseden para ya da karşılıksız iyilik bekleme git bulaşık yıka / araba yıka / ışıklarda su sat vs. okulu bitir sigortalı işe gir kendine istediğin dh'yi al. Ama dilenme bilader, ben ne zamanında ilk arabamı alırken, ne evimi alırken ne oyun laptopumu alırken, kedi alıp bakarken vs. kimseden para istemedim (kedi 12 yaşında bu arada:) ) sen de isteme çalış çabala kazan istediğin gibi harca. Kimse sen elindeki 2 bisikletin üzerine sana para falan vermez benden söylemesi.

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@master06 @nbacıshaquılle @Navigare @kursatihtilali @Isabado @M.Burak KARADAĞ canim abilerim bilin ki dediklerinizin hepsini yapmaktayim hatta suan size cevap verirken pastaneye gidiyorum ( yenisehir nuga ) yakinda olanlar gelsin cay kahve biseyler ikram edebilirim bu konuyu acarkenki amacim sureci biraz daha hizlandirmak cunku burdan aldigim paranin bi kismi salcanonun arka jantina ve patlayan lastiklerine gitmekte hepinizin gorusune saygi duyuyorum ve hak veriyorum hepinize iyi forumlar dilerim

Bu arada elimdeki bi bisikleti abim satiyim da yardim olsun diye verdi digerini de gecen yaz kazandigim parayla aldim anlasilan bi sonraki bisikletimi de bu sekilde alicam artik her turlu yolu denerim

Malik altuntaş

Daimi Üye
Tepki
129
Bisiklet
b'Twin
Doğruyu söylemek gerekirse ben türkiye dh bisikletine verilen o paraların boşa gittiğini düşünüyom çünkü adam akıllı o bisikletlerin hakkını vercek teleferikli falan bikepark yok down olympos yarışına herkez nası bisikletlerle gitti çok rahat hardtail bir bisiklet üstünde iyi bir sporcu derece yapabilirdi benim düşüncelerim bunlar tabi

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.877
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@aksoyyavuz
DH hakkıyla yapmak bu arada sakat kalmamak istiyorsan once kask, eldiven, dizlik, dirseklik, vucut korumalarini alman gerekir ki elindeki para zaten bunlara ancak yeter.
Bunlari duzdukten sonra saglam bir hardtail ile denemelere baslayabilirsin. Ilk gunden 3 metreden ucacagini dusunmedigim icin bunu soyluyorum elbette! Sonra kaliteli bir maşayla gelistir bisikletini ;)
O doneme kadar da ucuslardan ziyade kontrollu ve hizli inislerde, gevsek zeminde sert donuslerde, aniden cikan engelleri asmak icin yapacagin farklı bunny hop tekniklerinde iyice kendini gelistirmeye agirlik ver. Kondisyonunu iyice guclendir :)
Zaten gercekten iyiysen ve birkac yarismaya katilip dikkat cekersen sponsor bulur istedigine ulasirsin. Turkiye'nin benim bildigim tek ciddi ve buyuk DH yarisi Camlica DH Olympos'ta 2014 sampiyonu DH bisiklet degil Hardtail idi. Umuyorum DH yarislari agirlik kazanir ve sende bu arada altyapini sponsorunu tamamlar iyi bir DH ci olarak yerini saglamlastirirsin ;)
Senin yasinda insan herseye biran once kavusmak ister ama sabir ve emek icin hala zamanın var. Gec kalma asamasinda bir yasta degilsin :)

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@suat akman dediklerinize hak veriyorum suan kask eldiven aldim gozluk de kargoda oraya yazdigim fiyat sadece bisiklet icin olani bunu yaninda koruma ekipmanlarinin parasini ayiriyorum zaten
haftada en az 1 en fazla 3 kere aydos dagina cikiyorum ve surekli farkli bilmedigim patiklardan iniyorum hem aksiyon oluyor hem de reflekslerimin bu sekilde gelisecegini dusunuyorum
simdi size bir sorum olacak elimdeki 2 bisiklette hardtail ve bunlarla inislerimde artik bisiklet birak beni diyor gibi geliyor bana buyuzden adam akilli bir sey almayi dusunuyorum
bu arada bisiklet yarisladi demistiniz yasim ancak bu sene yarislar icin yeterli oldu ben de hemen ilk deneyim olsun diye redbullun adalardaki yarisina kaydimi yaptirdim hadi hayirlisi diyelim artik

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.877
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@aksoyyavuz
Yarislar size deneyim ve diger yariscilari izleyerek eksiklerinizi gorme imkani taniyacaktir. Ayrica orada takım yariscilari, takim yoneticileri gorurseniz kaynasmaya calisin, sorular sorun, gelismek ve sponsor almak icin neler yapmaniz gerektigini, boyle bir sansiniz olup olmayacagini arastirin.
Buradan istemekle bir sonuc almaniz cok zor! Once kendinizi ispat etmelisiniz ki birseyler uzerine eklensin ;)
Bu arada ben hic yarisa katilmadim ama bildigim kadari ile her yarisci yarisacagi parkuru inceler, test eder ve ondan sonra efor noktalarini, teknik gecislerini planlayarak yuksek performansla en iyisini vermeye calisir.
Bilmediginiz yerlerde ilk geciste:
"surekli farkli bilmedigim patiklardan iniyorum hem aksiyon oluyor hem de reflekslerimin bu sekilde gelisecegini dusunuyorum"
tarzini surdururseniz ciddi bir kaza ve sakatlik gecirme riskiniz yuksek olur kanisindayim...
Altinizdaki bisikletin kadrosuna guveniyorsaniz (sert dusus darbelerinde ve sarsintida kirilmayacagi gibi), on suspansiyon, lastik secimi, kaliteli jant, kaliteli gobekler ve cekis sisteminize yogunlasin. Elbette frenlerde onemli! Bu parcalar ileride bisikletinizi degistirdiginizde veya daha iyi kadro elde ettiginizde iyi durumdalarsa tasiyabileceginiz parcalardir.

• Beğen

Hasan Uzun

Üye
Tepki
77
İsim
Hasan UZUN
Kardeş bence dirtjump ile başlayıp bisiklete hakim olmayı öğren o arada da para biriktirirsin

• Beğen