Downhill gözlük ve kayak gözlüğü farkı?

Muhammet Ali Bulut

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
MUHAMMET ALİ BULUT
Bisiklet
Sedona
downhill için gözlük bakıyorum fakat tr de pek alternatif yok fakat kayak gözlüğü olarak bir çok seçenek ve ekonomik fiyatlar mevcut ikisi arasında ne gibi farklar vardır?

Scudo
Tepki
57
Bisiklet
Scott
Kayak gözlükleri kaskınızla uyum sağlamayabilir, emin olmamakla birlikte, kullanım amacına göre yapıldığı malzeme itibari ile bisikletle kullanımında buharlanma, terleme gibi sorunlar yaratbilir diye düşünüyorum. Tavsiyem, motocross malzemeleri satan firmalara göz atın. Uygun fiyatlı motocross gözlükleri işinizi görecektir.

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
@ömer mahmut erdoğpan

kar gözlükleri alnı daha açık kasklar için tasarlanır, bu yüzden tepe orta çerçevesi yuvarlak ve bombelidir genelde, bu da kaska temas eder rahat olmaz, ama böyle olmayanları, motoX için olanları da var, onlarda da lens faktörü giriyo işin içine, yani farklı tayfları filtreliyorlar farklı ışıklarda kullanılmak üzere, ama karda downhill yaparsan o başka :)
kayak gözlüğünü takıp bi etrafa bak, o görüşle bisiklet kullanmak istermisin, herşey ok se alabilirsin.
bu arada ucuzcu bi öneri istersen drager ya da 3 m boya gözlükleri işini görür, Uvex var bi de

lenslerin renklerine göre de özellikleri değişiyor, çok camlı bi model almayacaksan onlara da bi göz atmanda yarar olabilir, gözlük camı rengi etkileri diye. mesela kahverengi cam belirginliği artırıyor, ormanda daha iyi sonuç alınıyo, turuncu azaltıyor gibi gibi

Speker

Aktif Üye
Tepki
190
Gurkan genc dunya turunda snowboard gozlugu kullaniyor. Cölde kum firtinalarinda vs gibi durumlarda yada asiri sogukta vs kullanmisti. Sari görüntüden avantaj olarak bahsetmisti. Ama seffaf bence sanki daha iyi size net görüs lazim. Kaskla gidip test edin, oturuyorsa kullanilabilir bence.

Muhammet Ali Bulut

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
MUHAMMET ALİ BULUT
Bisiklet
Sedona
decathlondan 28 civarında bi mavi gözlük aldım kaska da uyumlu oldu...