Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Downhill bisiklete başlamak...

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında visitor tarafından paylaşıldı.

1. visitor

visitor Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar.Downhille merak saldım ve bisiklet sporunda adrenalini bol olduğu için ilgimi çeken tek dal.Haliyle bana bir downhill bisiklet lazım.Fiyatı orta karar olacak bir bisiklet.Fiyatta uçmak istemiyorum şuan.Nasılsa yeni başlıyorum,o kadar para veripte adam akıllı birşeyler yapamadan makinayı heba etmek akıllıca olmaz.Model olarak neleri önerebilirsiniz ve bunlar beni ne kadar idare eder?Eğer downhill makinalar olmazsa yine downhill yapabileceğim alternatif bisikletler var mıdır varsa nelerdir?Mesela bmx ile downhill yapsak ne olur?:D

P.s:Bu arada Ankara'da oturuyorum.Ankarada downhille ilgilenen arkadaşlar varsa fazladan faydaları olabilir.Ankarada nerelerde downhill yapılır vs. gibi mesela.

2. josier

josier Yeni Üye

Seviye:
    mrb satılık merida için msn istemiştiniz ama msn sürekli açık denkmi gelmiyoruz eklemedinizmi? m_ozdeyer@hotmail.com 05056571093

3. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bu işe başlanacak orta karar bir Dh bisikletinin fiyatı 2500$ lar civarındadır...

All Mountain ararsanız oda işinizi görür ama daha sonra yetmez ise değiştirirken sıkıntı yaşarsınız satmakta...

Bu arada Türkiyede Dh pahalı, zor ve sıkıntılı bir dal. Onun yerine Tek köprülü 160-180 ön arka çalışabailen bir FR makinası yapmanız (ki oda 2000$ civarından aşağıya biraz tatsız olur) daha mantıklıdır...

Eğer yeni başlıyorsanız bir Street bisikleti toplayıp bisiklete olan hakimiyetinizi arttırmanız daha mantıklıdır... Ayrıca Street bisikleti ile şehirde biraz daha rahat edersiniz...

4. Fırat dhhd

Fırat dhhd Yeni Üye

Adı:
    Fırat Baş
    Bisiklet:
    Kron
    Herkese merhaba. Yaşım 15 kullandığım bisiklet kron xc 300 hd. Downhill aşırı derecede ilgimi çekiyor ve hafiften hareketlere vs başlamak istiyorum ancak öyle kolay olmadığı için ne yapacağım Hakkı'nda pek bilgim yok. Yeni başlayacaklara tavsiye ve kullandığım bisiklet başlangıç için beni idare edebilirim vb cevaplarsanız sevinirim :)