Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Downhill alacağım

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında keremakcimen tarafından paylaşıldı.

1. keremakcimen

keremakcimen Yeni Üye

Seviye:
    merhabalar downhill veya freeride a başlamak istiyorum ve başlangıç için çok da pahalı olmayan ve sağlam bir bisiklet arıyorum 2.el de olur farketmez sağlam ve iyi olsun yeter adana ds yasıyorum ve buradaki bir bisikletcide torpado markasının doenhill bisikleti var 4.500 tl ve en fazla o kadar para harcayabilirim belki de daha az .siz benden daha bilgilisiniz ben genc ve sabırsızım.yardımlarınızı ve desteklerinizi bekliyorum

2. nazmi bilmez

nazmi bilmez Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @keremakcimen downhill'de 2. el almak mantıklı olmayabilir ( bence ). Çünkü sizden önceki kişinin o bisikleti nasıl ve nerede kullandığını bilemezsiniz sonuçta iniş için tasarlanmış bir bisiklet

3. MTE

MTE Aktif Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    bisikletten anlamıyorsan downhill konusunda 2.el riskli olabilir dostum.

nazmi bilmez bunu beğendi.
  4. keremakcimen

keremakcimen Yeni Üye

Seviye:
    hmm anladım haklısınız o konuda kaynak yerlerini falan iyi kontrol etmek lazım diye biliyorum çatlak falan olmaöalı peki 0 olarak uygun fiyatlu downhill veya freeride önerebilir misiniz?

5. ERSN PK

ERSN PK Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    @keremakcimen dostum tecrüben yoksa downhill ile işin olmasın şimdilik bence

6. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Sadece Uludağ arazi bölgelerinden şehire inmek için bir downhill düşünüyorum.Sağlam demir/çelik ucuz gösterişsiz bir kadro,disk fren(mekanik olması sorun olur mu?) single speed,çift süspansiyon(amortisörler bele yımışacık) külçe gibi bir DH velespit yapılırsa bu iş olur mu?Vitessiz olması problem olur mu?Sonuçta sadece ineceğim.Ortalama bir vites kombinasyonu ne olmalı bu bağlamda?En ucuz şekilde bunu nasıl halledebilirim?

Piyasada mevcut 40-50 tl civarındaki ön ve arka amortisörleri iyice nasıl yumuşatabilirim?Çok hor kullanacağım,buna malzemesi dayanır mı?En çok harcamayı frene ayırmayı düşünüyorum.Gayet gösterişsiz birşey olacak.Üzeriinde kendi elimle boya ile falan oynama yapabilirim belki ilerledikçe.

7. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Evet bu konuda fikri olan kimse var mı?

8. Anlcantavukcu

Anlcantavukcu Yeni Üye

Adı:
    Anılcan Tavukçu
    Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Ktm :D

Barış TURAN bunu beğendi.
  9. Çağlar Çağlayan

Çağlar Çağlayan Cascade

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Barış TURAN Mekanik disk frenin bisiklet ve sizin ağırlığınızı durduracak kadar yeterli olacağını pek sanmıyorum. En azından alt seviye mekanik disk frenler için bundan eminim. Bahsettiğiniz çift amortisörlü bisikletlerse bu işe hiç uygun değil, genelde dh için çalışma mesafesi fazla olan maşalar kullanılıyor. Gerek minik maşa ve tamamen yaydan oluşan orta amortisör gerekse kadronun yetersizliği yüzünden ben hiç önermiyorum :) DH için hevesli çok bisikletsever var ancak ne ülkemizde adamakıllı parkur var, ne de (kendi adıma konuşayım) DH'a ve ekipmanına yetecek cebimiz :)

Ama ben illa da yapacam derseniz, eski model de olsa gerçek bir DH bisikletini muadillerine göre daha uygun fiyata bulup biraz bakımla adam edip, kullanabilirsiniz diyerekten nacizane bir fikrimi de sizlere sunmuş olayım efendim...

Esen kalın :)

cpt.erhan ve Barış TURAN bunu beğendi.
  10. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @Çağlar Çağlayan cevap için çok teşekkürler.Aklın yolu bir ama belkş dedim eğer bahsettiğim donanım DH şartlarını kaldırabilirse hunharca kullanacağım bir bisiklet toplamak isterdim açıkçası.Yok kadrosu çizilmiş yok vitesi bozulmuş diye düşünmeden hayvan gibi şaapacağım bir single speed DH toplayabilir miyim fikri gelmişti bir an.Ama sanırım olacak iş değil pek.Özellikle amortisör konusu taş koyuyor gibi.

11. Çağlar Çağlayan

Çağlar Çağlayan Cascade

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Barış TURAN Rica ederim, ne demek... Siz de benim gibi çiziğine rengine değil de amacına hizmet etmesine bakanlardansınız sanırım :D En azından sağlam kadro maşa bulsanız 36 delik göbeklerle, alt seviye bir vites grubu da olsa sizi tatmin eder diye düşünüyorum. DH hakkında pek bilgim yok ama hayvan gibi kullanım için hayvan gibi dayanıklı parçalara gereksinim olduğu aşikar :)

12. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @Çağlar Çağlayan Sağda solda duran atıl parçalarla bile toplanılabilir belki ama işte amortisörler sıkıntı.Bildiğimiz dandirik yaylı amortisörlerle bu iş biraz zor gibi.Eee DH ön arka süspansüyon fiyatlarını da göz önünde bulundurursak...du bakalım bi köşede dursun bu fikir. :)

Çağlar Çağlayan bunu beğendi.