Dövme Yapımı (Geçici)

Tepki
135
1) OKSİJEN SUYU
2) HİNT KINASI
3) ALMAN TAŞI
4) KÜRDAN
5) AYDINGER KAĞIDI
6) GÖZ KALEMŞ
7) ARKO TRAŞ KOLONYASI(başka marka da olabilir belki ama ben denemedim)
8) TABLET OREAL(ECZANELERDE BULUNUR)

anlatım: ilk öncelikle bir kabın içinde alman taşını kına ile karıştırıyoruz(bir paket hint kınasına 10 -20 gram alman taşı) daha sonra oksijenli suyun içine 2 tablet oreal atıyoruz orealin erimesini sağlıyoruz daha sonra oksijenli suyu şırıngaya çekiyoruz kınamızdan yapacağımız motifin büyüklüğüne göre bir veya 2 çay kaşığı bir kaba(şişe kapağı olabilir) koyuyoruz daha sonra şırıngaya aldığımız oksijen suyunu kaba yeterli miktarda sıkıyoruz fazla cıvık olmaması için oksijenli suyu yavaş yavaş koyup bir kürdan ile karıştırmalıyız

Motifi katalogtan seçitikten sonra aydınger kağıdın'dan motifie uygun büyüklükte bir parça kesiyoruz sonra motifin üzerine koyup göz kalemi ile üzerinden geçiyoruz eğer motiflerin içi dolu ise sadece dış hatlarını çizmek yeterli olur içlerine boyayıpta zaman kaybetmeye gerek yok ayrıca motifi aydınger kağıdına aktarırıken fazla bastırmamak gerekiyor motifin çizimini bitirdikten sonra kolumuza veya nereye yapılacaksa bir pamuğa traş kolanyasını sıkıp o bölgeye sürüyoruz (fazla ıslak olmamalı yoksa motif dağılır ) sonra aydınger kağıdını kolumuzun üstüne koyuyoruruz ve fazla bastırmadan tırnağımızla hafifçe üstünden bastırıyoruz sonra dikatlice kağıdı çekiyoruz sonra hazırlağınz kınamızı bir kürdan yardımı ile kolumuzdaki motife uyguluyoruz

<ALINTI>

Benim kolumda bir tane ali yazısı var ama dövmecide 3 liraya yaptırmıştım nasıl yapıldığını sordum aynı şekilde şekilde yapılıyormuş.Ayrıca traş kolonyası yerine koltuk altı kremide kullanabilirsiniz ben öyle yaptım.

Scudo

dark_king_26

Aktif Üye
Tepki
38
kına taşına özellikle dikkat edin derim ne yaparsanız yapın uçuşan tozlar nemli bir yere düşünce orayı boyuyor ve birdaha çıkmıyor ;) kendi kendinize yapmayın derim muhakkak bi yeriniz tutulur :D

Hasan Kuru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.227
@Ali Menemen

Eee olsun o kadar peder aktar(baharatçı) :D

Hasan Kuru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.227
@dark_king_26

Zaten oksijenli suda eritilip hint kınası ile karıştırılıyor ;) :in: :in: O yüzden bi sorun olmaz sanırım ;)

dark_king_26

Aktif Üye
Tepki
38
@Hasan Kuru

zaten oksijenli su ile karıştırana kadar dikkat etmek lazım karıştıktan sora uçuşamaz dimi:in: