Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dövizdeki düşüş daha ne kadar sürer?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Serkan Mıstınoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    Dolar 2.27,
    Euro 2.69 şuanda.

Ekonomistlerimize soralım, yılın ikinci yarısı durum ne olur? Yıl sonu durum ne olur? İlla ki ilgilenen birileri vardır forumda. Ben anlamıyorum :) sadece düştükçe seviniyorum. Döviz bizi yakından ilgilendiren bir konu çünkü tüm bisiklet ve bisiklet parçaları/aksesuarlarının fiyatları da düşüyor döviz düştükçe.

2. MertAG

MertAG TamBirTroll

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bence bir süre daha sürecek döviz kuru yüksekte tutulup cari açığı 2014de kapatma çabası vardı sonuçta kurun yüksek olması ithalatı azaltır iktisatta arz talepten bağlantı kurulursa türkiyenin son dönemdeki istikrarlı tablosuda yabancı yatırımcıyı çekiyor döviz girdisi artıyor tahminim 2.5 civarına düşer euro orada durdururlar dolar 2 ye inebilir.

3. sezgin tire

sezgin tire Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Serkan Mıstınoğlu bunu beğendi.
  4. Hakan Can Onrat

Hakan Can Onrat Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Havalar biraz ısınana kadar düşmeye devam eder turistik mevsimlerde tekrar yükselir
    Dolar için bir şey demek zor çünkü birazda Rusya'yı krize sokmaya çalışıyorlar. Petrolün bu kadar düşmesinin de sebebi bu

5. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Eurodaki düşüş doların yükselişini tetiklemezse bizim için iyi. İnşallah ikisi birden düşerde bu bizlere yarar. Ben hala doların çok yüksek olduğunu düşünüyorum. 2.00 TL nin altına inmeli.

Bu arada bugünkü haberlerde petrolün varilini 45 dolar diye verdiler. 110 dolardan 45 dolara düşen petrolün etkisi bizde %20-25 civarı oldu. Doğalgaza hiç indirim gelmedi. Tuhaf bir durum. Enerji bakanının yaptığı açıklamalarda tatmin edici değil...

Serkan Mıstınoğlu bunu beğendi.
  6. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    dovizin düşmesi hayra alamet değil. Yıllarca Japonya para biriminin değeri düşsun diye az uğraşmadı. her ay haber bültenlerinde ben çocuk başıma japon merkez bankasi degerlenen yen e mudahale etti degerini düşürdü diye. döviz ucuzlarsa bu iş ithalatcilara yarar. yerli ureticiler ve ihracatci ise üzülür.