Döviz fiyatları 2014 sonuna ne olacak?

Scudo

taylan y.

Üye
Tepki
4
@enes savaş

malesef tek fiyatı artan şeyler kur üzerinden fiyatlandırılan bisikletler olmaayacak. Petrol ve doğalgaz dolar para birimiyle ithal ediliyor, bir süre sonra kur artışı ile baş edilemeyip doğalgaza ve büyük yüzdeki doğalgazdan elde edilen elektiriğe ve ardından üretim ve taşıma(petrole bağlı olarak) maliyetlerinin artması sebebiyle de aldığımız ürünlere zam gelebilir.

kur artışı ihracat için önemli ve yararlı bir şey ancak ülke olarak ithalat aşığı oldugumuz için yarardan çok zararı olacak.

Furkan Çınar

Forum Bağımlısı
Tepki
217
Bisiklet
GT
@enes savaş

Tek bisikletle bitmiyor bu iş, teknolojik aletten tut gıdaya kadar kullandığımız her şey ithal.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
dolar 2.5 olursa yuro 3 liranın üzerine çıkar ise valla 2014 pek parlak olmaz ,,
apartmanımız eski olduğu için yıkılıyor 1968 senesinde inşata başlanmış ,artık tabi afet kapsamında kanunda çıktı
devlet 650.000 lira yardım veriyor ,zati buradan çıkarken 15.000 lira kira parası alacağım taşınma artısı ile ,bir yıllık sözleşme
sözleşmede 50 m2 büro teslim alacağım eğer inşaat süresi uzar ise kira yardımı aynen devam edecek cezai maddesi olacak tabi gardımızı alalım da iş sonraya gelecek tabi,
plaza oluyor bura ve yola sıfır tüccarbaşı minibüs caddesi ultra olacak buralar 10 yıl sonra 10 yıl sonra 50 m2 büro kaçtan gider bilemem ama ilk açılış fiatı 750.000 lira
tabi satmayacağım kiraya vereceğim ayda 2000 dolara şimdi depozito alacağım 2000 dolarda o
adam çeker gider gazı ödemez ise elektriği ödemez ise suyu ödemez ise ne olacak ,
akabinde plazanın giderleri olacak ama onu kiracı verecek artı stopaj parasınıda kiracı verecek ,
senede bir vergi ödeyeceğim maliyeye büronun vergisi ,iki taksitte
sorunlar beni bekliyor malın var derdin var ,
ayrıca sağlam kiracı nasıl bulacağım
bu konuda remax ile şimdiden anlaşmaya başladımda ama onlar bana güven verirde kiracı kirayı ödemez ise protesto çekilecek valla uzun işler kafa yorucu en temizi toptan satmak gibi sıfırdan

avanak_abdi

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Bisiklet
Specialized
@enes savaş

senin için de sıkıntı var. salcano kadroyu taiwan merkezli bir fimaya yaptırıyor. üstündeki parçalar shimano yada sram. yani ithal. sadece üstündeki etiket salcano. sadece montaj burda yani. kaldıki keşke bu artış sadece bisiklet fiyatlarını vursa. ama maalesef o kadar basit bir mevzu değil.

@Kudret Kurtcebe

hocam kusura bakma ama koyun can derdinde, kasap et derdinde..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merakımdan soruyorum, şimdi oturduğunuz apartman kaç katlı, yeni yapılacak olan apartman kaç katlı. Daha net olayım parselde emsal artışı oldu mu?
Bu arada devlet bu kapsamda nakit yardımı yapmaz, ya kira yardımı yapar ya da çekilecek krediye faiz desteğinde bulunur. Size nasıl 650 bin TL yardımda bulunuldu onu anlayamadım açıkçası..

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
DOLAR:3.5 TL
EURO :5.0 TL

Not: Burada yer alan yorum yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan yorum, yorumda bulunanın kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüş mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan yoruma dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bununla beraber sitedeki bu yorumun kullanılması sonucunda yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan, kar yoksunluğundan, manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan dolayı yorumu yazan kişi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@kkazim

apartman 3 katlı 28 birim var 6 sı dükkan ,plazada karar kılındı toplantı yapıldı taslak projeye bakıldı 5 katlı olacak her girişte 7 büro olacak yanlarda kalan bürolar 50 m2 ki benim zati daire 48 m2
2 m2 artma oluyor
önler m2 olarak fazla olacak ve herkes memnun tabi ,
açıkçası toplantıda 650.000 lira gibi bi yardımdan bahsedildi,ama galba bunu firma alacak şu anda apartmanda inşaat şirketinin malı var yani 180.000 liraya daire aldı ben firmanın yalancısıyım ,şimdi zati bana 15.000 lira ödeyecek burada iş yerleri çok oturan yok benim gibi iki kişi daha oturmakta ,
bize 45.000 ödenecek toplam ,
büfe var adam oraya 30.000 lira masraf yaptı o para isteyecek sonra terzi var ayrıca muhasebeci var dişçi var serbest müşavir var ve 3 katı birden döşemiş olan restorant var o adamda masraflarını isteyebilir yani sonuçta herkes bi şey isteyecek firmadan tabi..ve ufak bi cızbız köfteci var bura tamamı ile işhanı yeri,, 5 oturan var 3 mal sahibi iki kiracı

mehmetsunu

Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kudret abi sen artık scott scale ide beğenmezsin. Abicim bisikletine talibim. Beleş kaydı şartıyla.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mehmetsunu

eminmisin mehmet dostum yandık valla savaşa girmiş gibi oluruz bu ne hocam :(

dolar 3.5
euro 5 lira

@mehmetsunu
verdim gitti ,,,

mehmetsunu

Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe

Büyüksün abi. O nurlu ellerinden öperim. Bisikletini arkadaşlara en kazık fiyattan okutu....:evil: pardon abi evimin en nadide köşesinden saklayacağım.:mlk:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mehmetsunu

valla alemsin dostum
bakalım düzlüğe çıkacağız inşallah
niyetim evet 2500 liraya aliminyum kadro hafif bi adet cyclo cross almak 46 diş sonra bilare 50 yaparız ,
tabi önce para biriktireceğiz aldığımız kiralardan
3 kardeşiz kardeşlere bölünecek kira parası bizde hak asla yenmez

mehmetsunu

Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe

Saygıdeğer kudret abi yaşım 44. Karbon bir yol bisikleti almayı düşünüyorum. (tabi en iyimser ihtimalle 2015 te) Sonra kendi kendime diyorum ki; oğlum 40 ından sonra ne yapacaksın karbon bisikleti otur evinde. Daha sonra senin durumunu düşünüyor bak kudret abiye 50 sinde bisiklet almış civa gibi bu işin yaşı olmaz erkenden hayattan tekaütünü isteme diyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mehmetsunu

yakışır ,artıları ile gelir yalnız tabi felaket kapımızda ,eğer senin tahminler çıkar ise yandık euro 5 lira dolar 3.5 lira o zaman karbon bisikletin parçaları uçacak ,,

mehmetsunu

Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe

Abicim ben, sen bize örnek oluyor, yol gösteriyor, yaşama sevinci veriyorsun diyorum(mealen) sen yorumunda yakışır diyorsun. Fesubanallah.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mehmetsunu

yok yahu ben senin için diyorum ,karbon bisiklet alacaksın ya ,sana yakışır diyorum

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Şu an anlaşmanız kesin mi bilmiyorum ama, kredi çekip kendiniz yapsaydınız veya yaptırsaydınız daha karlı olmaz mıydı? 28x100.000 Tl den yapım için 2,8 milyon TL kredi çekebilirsiniz, 2 yılı ana para geri ödemesiz, konutlar için 10 yıl, işyerleri için 7 yıl geri ödemeli, ayrıca %4 faiz yardımı yapılıyor devlet tarafından.
Ayrıca yapılacak olan anlaşmadan önce muhakkak arsa paylarınızı kontrol etmenizi öneririm, 48 m2 daire deyip geçmeyin bunun karşılığında arsa payınız beklediğiniden yüksek çıkabilir bu da yeni yapılacak binada elde edeceğiniz malı etkileyecektir..

ms92

Aktif Üye
Tepki
20
@Çağlayan

Evdeki hesap çarşıya gün geçtikçe uymuyor 17,5 tl ye konyadan Rubena alıp 19,90 a da Decathlondan patlak onarıcılı sıvı olan iç lastikten alacağım 37,4 e öğrenci işi devam.2500km daha götürsün maaşa başlayına alırız :) Swable plus plus
zaten konuyu da baltaladık :)
Teşekkürler

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
@ms92

Önemli değil.. her zaman için yardımcı olmak isterim,dersleriniz de ise başarılar dilerim.

• Beğen
Tepkiler: ms92

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@kkazim

topiğin dışına taşdık konu ile ,arkadaşlar mazur görsün bizi,
şimdi malesef burada bazı adamlar var ben güvenmiyorum onlara ve onlar ile iş yapmam ,zati öneriyi biri getirdi ama kimse ona yanaşmadı çünki bi insanın adı çıkacağına derler ya ,evet burada esnaf çok burada oturan yok burada esnaf kafa çok ve bunlar malesef çakallık peşinde
şimdi açıkça inşaat firmasının gelmesi iyi oldu en azından firma hazır ve mal sahibi ile anlaşma olmaz ise zati sonucu malesef devlet belirleyecek belediye aynen tokiye verecek tokiye kalırsak 48 m2 büro garanti edecekmi ona bakmak lazım olacak tabi,
anlaşma henüz kesin olmadı toplantılar safhasında kiracılar ile mal sahiplerinin anlaşmasını bekliyoruz bir kiracı çok fazla masraf yaptı restorantına bu nedenle mal sahibi ile anlaşacak onların durumu belirlenecek
ayrıca inşaat firmasının yetkilisi burada mal sahibi 48 m2 daire onunda var o gidip aynen yıkım kararı çıkartır tabi bizede sözleşme ile gelecek bina afet kapsamında çünki ve kanunda çıktı bu sözleşmede 48 m2 büro net olarak elime geçecek ayrıca inşaat zamanında bitirilemez ise kira yardımı devam edecek sözleşmede bu olacak tabi,şimdi burada yanımızda başka firma yola sıfır apartman dikti ama zemini kayalık buranın ve kaya kırdılar sürekli aynı durum bizim bu yer içinde geçerli süre uzun olabilir 8-9 aya sarkabilir her ay 1000 lira kira yardımı artı taşınma parası alacağım tabi bunu peşin alabilirim ,arsamız 1430 m2 idi toplamı eski ,belediyeye gittim yeni bir inşaatta bize çıkardıkları rakam ise farklı oldu bunun nedeni inşaat geriden başlayacak yanlardan terk var birde önden
400 m 2 gitti devlet bu parayı ödemiyor çünki yola terk diyor kanun var
bu kanuna karşı dava açsanız ne olacak kazanma şansınız yok ana kartel üzerinde bizim bina ,taban 378 m 'ye oturacak ben şahsen 48 m 2 razıyım bana yeterde artar bile kısa zamanda bana para kazandıracak uzun zamanda kara geçirtecek
bekleyen derviş muradına ermiş misali plazada bir büro sahibi oluyorum
yola sıfır ve tüm minibüs caddesi baştan aşağı yeni kaldırımına kavuştu ultra oldu bura bağdatı geçecek yakında