Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dondurma Kutusundan Bisiklet Çantası Yapımı

Konu, 'Bisiklet Püfleri' kısmında fatih gul tarafından paylaşıldı.

1. fatih gul

fatih gul Forum Demirbaşı

Seviye:
    2 adet 2 lt lik plastik derin dondurma kutusundan bisiklet çantası yapımı. Plastik kutularını tekrar değerlendirmek için proje arayanlar buyursunlar

Malzemeler:
    2 adet derin 2 lt lik dondurma kutusu
    3 adet 3/4 lük, doğalgaz boru sabitleme kelepçesi. Bunları kutuya sabitleyecek uygun çapta 3 adet somun.
    Kırılmış kullanılmayan plastik çamurluk seleye takılan metal aparat. Bu aparatı delinmiş kutuya sabitleyecek uygun iki vida ve somunları.
    Kutular uygun açılarda resimdeki gibi delinerek sabitleme yapılır.
    Doğalgaz boru kelepçesi vidayla açılıp gidona sabitlenir. Bu kelepçeler 3/4 lük olup gidon borusuna uygun çapta olmalıdır. Bu sallanabilir, ama plastik iç kısmı sesi ve darbelenmeyi önler. Ben gidon altına başka bir eski aparat kullandım. (Eski sele altı çanta aparatı, siz kelepçe kullanabilirsiniz.)
    Yapılışı: Sele altı montajı yapılır. Bu aksam sele borusuna zaten geçmektedir. Kutu uygun yerinden delinir, vidalama ile sabitlenir.
    Gidon kutusu montajı: doğalgaz boru kelepçeleri takılır, sivri uçları uygun açılarla kutuyu delerek, kutu içinden uygun somunlarla sabitleme yapılır.
    Bu dondurma kutularını, montajdan sonra bisiklete uygun renkte yapıştırıcılı bantla kaplayabilirsiniz, boya çirkin görünebilir.
    Bu uygulama tasarruf sağlamaktadır. Pahalı çantalar alıp hava atmaktansa, hem kişisel hem toplumsal tasarruf sağlamak hedef olmalıdır. Ben böyle de kullanıyorum. Daha şeritle kaplamadım.
    İyi günlerlede kullanmanız dileğiyle. Emniyetli sürüşler dilerim.

Barış TURAN ve Çağlayan bunu beğendi.
  2. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    Bu geridonusum projesi gibi olmus. Acikcasi teknik ya da ozel bir durum soz konusu degil. Behance gibi her tur sanatsal ve proje bazli yabanci kaynaklari takip ederseniz insanlarin islevsellik disinda estetik kaygisida gudulerek zanaat ve sanatin bir arada harmanlandigi ahsap, metal iscilikte uretilmis calismalara bir goz atabilirsiniz.
    Amac tomarla parayi cantalara yatirmamaksa yine ucuzculardan alinacak 5, 10 liralik cantalar emin olun daha ucuza ve daha sik bir gorunume sahip olacaktir. Sonuc olarak o kadar pahali bir seyin alternatifine karsin uretilmis, uyarlanmis bir sey degil bu.

Emre Sertkaya bunu beğendi.
  3. Bahadır Ulusoy

Bahadır Ulusoy Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Tamam güzel ama estetik açıdan bitiriyor olayı hocam.onun yerine bunu atolyede kutu gibi kullansak daha iyi olur.

4. Cömert

Cömert Kıdemli Üye

Seviye:
    Suya dayanıklı , tekne malzemesi olarak kullanılan " playwood" plaka bulabiliyorsanız ( gerçi her türlü kontra veya masif ahşapta olabilir ) bu tür bir kadro çantası , pek ala yapılabilinir. Turcular ve piknikçiler için aşırı kullanışlı olur.

Uploaded with ImageShack.us

5. kayhan

kayhan Misafir

hayattan zevk almayı bilmek herhalde bu..arkadaki kırmızı tüp ne acaba? karamel sos enjektörü olabilir:)

Çağlayan ve Gökhan Ö. bunu beğendi.